Skocz do zawartości

Redukcja RPM w fabrycznych coolerach Z11 plus


Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie odnośnie wentylatorów w Zalman Z11 plus.

Mianowicie ogólnie PC jest dosyć głośny. Po testach przyczyną tego są wentylatory na obudowie. Zatrzymałem chłodzenie grafiki i dalej tak samo głośno, SilentumPC Fortis 3 ma 700 obrotów więc też nie jego wina.

Moje pytanie brzmi jak zmniejszyć obroty wentylatorów obudowy na płycie głównej MSI Z97-G43 gaming? Mają one średnio 1300 Rpm. Szukałem w BIOS -ie ale nie znalazłem opcji zmniejszenia obrotów. Szczerze mówiąc to nie "przekopałem " jakoś dokładnie całego BIOS.

Gdzie albo przynajmniej w jakiej zakładce można to znaleźć?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Z tego co widziałem w tej obudowie 2 wentyle są podpinane do płyty a jeden jest na molexa. Poza tym regulacja jest raczej przy 4 pinowych wtyczkach a nie 3 pinowych, chyba że regulacja w biosie/EFI przekłada się na napięcie gniazda.

 

Tak czy siak najtańszym i najprostszym sposobem jest kupienie takiego kabla

 

http://allegro.pl/bestfan-multiconnector-4pin-molex-2x3pin-12v-2x3-i5409229227.html

 

i podpięcie 2 wentyli na gniazda 5v (czerwone kable). Jeżeli chodzi o molexowy wentylator to tam trzeba kupić takie coś

 

http://allegro.pl/primecooler-pc-ec2-przedluzacz-4pin-molex-30cm-i5376281076.html

 

i uciąć kable żółty i czerwony i je ze sobą zamienić. Wtedy również uzyskasz 5v zamiast 12V.

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

Dwa wentylatory małe są po bokach- maksymalnie chyba mają 400 obrotów bo tylko wyrzucają ciepłe powietrze i to niewiele. Jeden jest 3 pin z przodu i jeden na górze też 3 pin. Ostatni jest z tyłu i też powoli się obraca. Głównie chodzi mi o ten z przodu i na górze. Powinno być w BIOS ustawienie leveli (1-10) obrotów tych wentylatorów, ale ja mam tylko na wykresie ich obroty i tyle.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...