Skocz do zawartości

Reklamacja karty graficznej (morele.net)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez proqqqe,

Recommended Posts

Witam, chciałbym zadać kilka pytań o reklamację w serwisie morele.net. 

Zamierzam zareklamować moją kartę graficzną XFX Radeon R9 280X zakupioną właśnie w owym sklepie.

Karta od dwóch tygodni szaleje, raz jest dobrze, raz trzeba resetować komputer bo wywalają paski, raz jest też jednolity kolor. Próbowałem zmieniać Bios karty, sterowniki, lecz to nic nie zmieniało nie mam już siły i postanowiłem oddać ją na gwarancję. Są momenty, gdy gram w grę ładne bite 2 godziny, zamknę ją wejdę na youtube, zamknę przeglądarkę powrócę do gry i momentalnie zaczyna sypać artefaktami i pozostaje tylko reset. 

 

Mam kilka pytań o gwarancję w owym sklepie, a mianowicie:

 

-Mieszkam dosyć plisko Netpunktu Morele, gdyż do Katowic mam 10 min drogi i czy mógłbym oddać gwarancję właśnie w owym miejscu?

 

- Na morele widnieje informacja, że nie należy wysyłać kart w oryginalnych pudełkach to w czym innym mam ją wysłać? Mam ją czymś wypchać, włożyć w tą folie elektrostatyczną, umieścić go w kartonie i obkleić go taśmą?

 

- Jeżeli nie mogę dostarczyć karty w netpunkcie to muszę ją wysłać przez pocztę?

 

- Jeśli oddam kartę do netpunktu to muszę zgłosić gwarancję na stronie, czy w netpunkcie(jeśli będzie taka możliwość) wszystko załatwię? 

 

- Co muszę wziąć ze sobą, gdy będę oddawał kartę na gwarancję (np. rachunek)?

 

- Gdy termin realizacji przekroczy określoną ilość dni to mam szansę domagać się gotówki?

 

 

Z góry dziękuję za pomoc i liczę o porady osób, które borykały się z powyższą sytuacją.

Pozdrawiam!

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

1. Tak, możesz oddać do Netpunktu, ja swoją kartę graficzną tak oddałem.

2. Włożyłem ją do folii z bąbelkami.

3. Jeśli nie możesz jej dostarczyć do Netpunktu to przez pocztę.

4. Najpierw musisz zgłosić "zgłoszenie" na stronie, podać numer seryjny i gdy go potwierdzą to dadzą ci numer zgłoszenia i poproszą o wysłanie/oddanie do Netpunktu.

5. Numer zgłoszenia, podany przez morele.

6. U mnie trwało to ponad miesiąc i otrzymałem zwrot gotówki (R9 290 osiągała 90-95C)

Edytowane przez proqqqe
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Tak, możesz oddać do Netpunktu, ja swoją kartę graficzną tak oddałem.

2. Włożyłem ją do folii z bąbelkami.

3. Jeśli nie możesz jej dostarczyć do Netpunktu to przez pocztę.

4. Najpierw musisz zgłosić "zgłoszenie" na stronie, podać numer seryjny i gdy go potwierdzą to dadzą ci numer zgłoszenia i poproszą o wysłanie/oddanie do Netpunktu.

5. Numer zgłoszenia, podany przez morele.

6. U mnie trwało to ponad miesiąc i otrzymałem zwrot gotówki (R9 290 osiągała 90-95C)

Dziękuję za tak szybką pomoc, serdecznie pozdrawiam!  8-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...