Skocz do zawartości

Poszukuje karty graficznej do płyty Gigabyte Ga-G31M-SL2


Recommended Posts

Poszukuje kartyw okolicach 300 zł nie jest to sprzęt przeznaczony do grania ale chciałbym zeby dobrze działał. Szukam tegorocznej karty chyba ze ktoś jest mi w stanie polecić jakąś zeszłoroczną w tej cenie.

Specyfikację płyty podaje w linku http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-g31m-s2l.html, procesor Intel 3.0 GHz, zasilacz cool master 350 W, pamięć DDR2 4 GB 800 MHz PC2-6400. Proszę o poradę płyta nie jest najnowsza i nie wiem co będzie pasowało z tych nowych kart.

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie grasz w gry to nowa karta graficzna za wiele ci nie usprawni komputera. Prędzej poleciłbym ci dysk SSD w tej cenie niż nową grafikę. Dziwi mnie, że chcesz koniecznie najnowsze modele, a w segmencie low-end ostatnio niewiele się działo, a twój sprzęt wygląda już na leciwy. Modele na jakie możesz sobie pozwolić to z nowych np. Radeon R7 240 (wyszła gdzieś 2 lata temu) czy GeForce GT730 (wyszedł w lecie 2014). Obie do gier nie będą najlepszym wyborem patrząc pod kątem tego jakie modele można mieć wybierając używkę starszej generacji (np. Radeon HD7770).

Link to post
Share on other sites

Poszukuje kartyw okolicach 300 zł nie jest to sprzęt przeznaczony do grania ale chciałbym zeby dobrze działał. Szukam tegorocznej karty chyba ze ktoś jest mi w stanie polecić jakąś zeszłoroczną w tej cenie.

Specyfikację płyty podaje w linku http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-g31m-s2l.html, procesor Intel 3.0 GHz, zasilacz cool master 350 W, pamięć DDR2 4 GB 800 MHz PC2-6400. Proszę o poradę płyta nie jest najnowsza i nie wiem co będzie pasowało z tych nowych kart.

Napisałem ze nie musi być to tegoroczny model może być z zeszłego roku czyli takim odpowiednikiem byłby ten Radeon HD7770 a z nVidii co można byłoby polecić?

Link to post
Share on other sites

Hd7770 to taka moja propozycja na szybko znaleziona, ale karta na pewno wydajniejsza od r7 240, z tym że nowej już nie kupisz. Modelu procesora nie podałeś ale pewno masz core 2 duo czyli 2 rdzenie, więc nvidia słabo się nadaje.

tak dwurdzeniowy czyli nvidia ma większe wymagania co do procesora no poszukam może gdzieś się taka jeszcze trafi wyczytałem ze ta karta potrzebuje dodatkowe 6 pinowe gniazdo zasilania pCie ale na mojej płycie nie widzę takiego. Jeżeli nie ta karta to coś podobnego mógłbyś polecić?

Link to post
Share on other sites

Złącza zasilania musisz szukać w zasilaczu, nie na płycie głównej. Jeśli zasilacz ma tylko 350W (najlepiej podaj jego dokładny model) to może nie mieć zasilania dla mocniejszych grafik. Wtedy praktycznie najmocniejsza karta jaką możesz kupić to R7 250. Chyba, że zasilacz miałby potencjał mocy to można podłączać zasilanie do grafiki przez przejściówki z 2xmolex.

Karty nvidii miały niższą wydajność przy łączeniu ich z 2 rdzeniami, choć obecnie nowe generacje przy nowych sterownikach mają rozwiązany ten problem. Mimo wszystko radeon jest bardziej "pewnym" rozwiązaniem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Złącza zasilania musisz szukać w zasilaczu, nie na płycie głównej. Jeśli zasilacz ma tylko 350W (najlepiej podaj jego dokładny model) to może nie mieć zasilania dla mocniejszych grafik. Wtedy praktycznie najmocniejsza karta jaką możesz kupić to R7 250. Chyba, że zasilacz miałby potencjał mocy to można podłączać zasilanie do grafiki przez przejściówki z 2xmolex.

Karty nvidii miały niższą wydajność przy łączeniu ich z 2 rdzeniami, choć obecnie nowe generacje przy nowych sterownikach mają rozwiązany ten problem. Mimo wszystko radeon jest bardziej "pewnym" rozwiązaniem.

zasilacz to cool master rs380-pmap w zasilaczu jest wtyczka p6, patrzyłem teraz to nowszym odpowiednikiem 7770 jest r7 250x.

zasilacz to cool master rs380-pmap w zasilaczu jest wtyczka p6, patrzyłem teraz to nowszym odpowiednikiem 7770 jest r7 250x.

znalazłem na allegro tylko pytanie czy warto kupować używane w jakim jest stanie http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd-7770-oc-1gb-ddr5-pci-e-box-i5755449449.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...