Skocz do zawartości

Podkręcanie Sapphire Radeon HD7850 2GB


Recommended Posts

Witam. Dzisiejszego ranka pomyślałem,że czas podkręcić moją "BESTIE" . Standardowe dane karty to : 860/1200. Cały czas podwyższałem pamięć i rdzeń o 20 robiąc intensywne testy w 3D Mark. Żadnych artefaktów , skończyłem OC na 1000/1350/1190mV o ile dobrze pamiętam. Problem zaczął pojawiać się dopiero po 15 minutach gdy przeglądając chrome nagle cały obraz zamienił się w kreski i tak dwa razy. Zmniejszyłem do 900/1250 nie zmieniając mV i dalej to samo. Zauważyłem również gdy robiłem testy w 3D Mark,że gdy był test CPU miałem przy ładowaniu dziwne migające kreski i nie wiem czym były one spowodowane. 

Pozdrawiam / Molsi. 

Link to post
Share on other sites

Jakim programem podkręcasz, monitorujesz kartę?

 

Popełniasz podstawowy błąd podkręcając wszystko na raz. Przywróć standardowe taktowania i zrób tak; ustaw wartość rdzenia najpierw o 100 Mhz, sprawdź stabilność w grach lub 3DMarku. Jeśli będzie Ok ustaw o kolejne 100 Mhz na 1060. Ponownie sprawdź stabilność. Będzie Ok to podwyższaj do np. 1100 Mhz i testuj. Musisz znaleźć moment w którym karta zacznie się wysypywać, wtedy obniżaj o 10 Mhz tak aż zacznie być w pełni stabilna.

 

Dopiero po uzyskaniu stabilnego taktowania na rdzeniu próbuj kręcić pamięci. Zacznij o 100 Mhz i sprawdź stabilność. Jeśli będzie dobrze ok, możesz próbować dalej, np. dodaj jeszcze 50 Mhz. Ja odradzam podkręcanie pamięci o więcej niż 100 Mhz bo raz że efekt jest marny to karta szybciej się wysypuje.

 

Miałem też taki model i u mnie bez zmiany napięcia jak dobrze pamiętam szedł na 1100 i 1300. To było stabilne OC. Po zmianie napięcia było coś około 1150 na rdzeniu. Tyle że wtedy karta się mocniej i szybciej grzała.

 

Musisz pamiętać też że niektóre gry są wrażliwe na OC i mogą szybciej wysypywać kartę. Np. Crysis 2. Na tej grze testowałem kilka kart podczas robienia OC i najszybciej potrafiło wysypać OC podczas kiedy inne gry były bardziej tolerancyjne.

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Robie wszystko w MSI Afterburner. Wydaje mi się,że może być coś z tą kartą nie tak gdyż czy podkrece 10 czy 100 często wyskakuje że sterownik graficzny przestał działać a jedyne co robie to przeglądanie stron internetowych w google chrome. Kartę posiadam dopiero 2 lata , ale coś czuję że może być z nią kłopot. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

UP Chłopaki


Podkręciłem tylko o 10 i od razu artefakty gwarantowane :( Grafika chyba w szoku jakaś albo wersja mi się wadliwa znalazła.


Dodaje że dzieje się to tylko jak przeglądam chrome , nigdy podczas gry.AA4CM9C.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...