Skocz do zawartości

Moje pierwsze podejscie do chłodzenia wodnego


Recommended Posts

Mój obecny system to:

 

Procesor: intel i7 4790k

Płyta główna: MSI Z97 GAMING 5

RAM:(4x4GB) Corsair DDR3 Vengeance Pro Series Red

Karta graficzna:  2xGTX980

Zasilacz: 750W Enermax Platimax

Dysk SSD:Samsung 840 Pro 2.5" 256GB

Dysk HDD:WD Black Desktop 1TB SATA III 3.5"

Obudowa: Corsair 600T Graphite Series Limited Edition

 

Proponowane części do wodnego chłodzenia:

http://s13.postimg.org/jd9wd73tv/image.jpg

 

Pierwsze pytanie, czy coś potrzebuje oprócz wymienionych części wyżej?

Drugie pytanie, czy zasilacz który podałem wyżej jest wystarczający??

Trzecie pytanie, czy rezerwuar nie jest za mały???

Dziękuje z góry za pomoc :D

Edytowane przez tsubak
Link to post
Share on other sites

Pierwsze pytanie, czy coś potrzebuje oprócz wymienionych części wyżej?

 

 

Tak, potrzebujesz. 

Po co Ci potrzebne złączki do rurek akrylowych skoro wybrałeś złączki (12szt) na wąż?

Złączki jak i wąż wybrałbym na Twoim miejscu 10/16. Będzie Ci znacznie prościej ułożyć nawet ciasne łuki i waż nie załamie się tak łatwo jak w przypadku 10/13 (znam to z autopsji).

Płyn. Wybrałeś 2x 250ml koncentrat. Nie wolisz gotowego produktu? 2l wystarczą. Jeżeli chcesz koniecznie mieszać to nie zapomnij o destylce. 

Złączki kątowe wybrałeś srebrne a główne złączki czerwone. Kiepsko to będzie wyglądało wg mnie. Jeżeli takie połączenie Tobie się podoba to inna sprawa. Co do ich ilości to musisz sam sobie policzyć, jak i gdzie będziesz prowadził wąż. 

 

Drugie pytanie, czy zasilacz który podałem wyżej jest wystarczający??

 

Zdecydowanie tak. Pompka D5 w tym wypadku na maksymalnie 37W przy 12v ale nie będzie takiej konieczności żeby musiała pracować z takimi obrotami.

 

Trzecie pytanie, czy rezerwuar nie jest za mały???

 

Nie.  

 

Obudowa: Corsair 600T Graphite Series Limited Edition

 

Zmieści się w niej tylko chłodnica 240 na topie. Wybrałeś jeszcze jedną 360tkę wiec z jej umiejscowieniem będzie problem ale chyba po to wziąłeś FillPorty. Mocowanie drugiej chłodnicy masz już mniemam przemyślane. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi co do karty to dostałem drugą w prezencie i to kilka dni temu dlatego pomyślałem o chłodzeniu wodnym gdyż w stresie osiągają spore temperatury nawet 80 C, więc nawet nie myślałem o jej sprzedaży. Poza tym 2x980 są naprawdę wydajne :D

 

Złączki i wąż już zmieniłem na 10/16, płyn także na gotowy 3l. Co do złączek 90°w sklepie którym mam zamiar kupić cały zestaw oferowali jedynie kolor czarny lub srebrny. Co do chłodnic planuje 360 na gorze a 240 na przodzie. Wymontuje miejsce na DVD-RoM i powinna wejść na górę z łatwością. Mam jeszcze małe pytanko co do temp. cieczy itp czy jest jakiś wskaźnik, który można dokupić do zestawu który będzie pokazywał obroty wentylatorów temp cieczy  itp? Dziękuje wszystkim za pomoc raz jeszcze, szczególnie silence za szczególne rozpatrzenie każdego z podpunktów ;)

Prawie bym zapomniał mam lekka obawę co do EK-FC Terminal Dual Parallel czy jest łatwy w montażu? Czy warto montować, a może zostawić pojedyncze karty bez łączonego obwodu jakim jest Terminal ? Oraz czy istnieje duże ryzyko ze wycieknie płyn itp?

Edytowane przez tsubak
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze małe pytanko co do temp. cieczy itp czy jest jakiś wskaźnik, który można dokupić do zestawu który będzie pokazywał obroty wentylatorów temp cieczy itp?

Tak, jak najbardziej. Ja mam u siebie wmontowany czujnik temperatury w chłodnicę. (ma ona 4 porty także miałem miejsce) Możesz takie ustrojstwo wkręcić w dowolnym miejscu układu.

 

 

http://images.morele.net/full/503540_0_f.jpg

 

 

Podpinasz go do płyty głównej jeżeli ma ona dodatkowe wejście na czujnik lub kontroler obrotów np: Lamptron.

Właśnie Lamtronem, model wedle uznania (czy innym kontrolerem) będziesz mógł kontrolować obroty i temperaturę danych elementów.

http://forum.benchmark.pl/topic/169550-enthoo-luxe-blackred-mod/page-9?do=findComment&comment=1947783

Od tego posta i dalej możesz sobie zobaczyć jak to wygląda u mnie. Czujnik temperatury jak i kontroler obrotów.

Link to post
Share on other sites

Bez wycięcia blachy na topie, montaż tam chłodnicy 360 mija się z celem, ostatnia sekcja 120 będzie zasłonięta przez co nie będzie tam wymiany ciepła.

 

Co do wycieków i całej reszty obaw, jeśli będziesz robił wszystko powoli, starannie i bez pośpiechu to nie masz czego się obawiać 

 

 

 

p.s. nie chcesz może kupić panelu bocznego, całego z akrylu do 600t ? Zresztą zobacz sobie w mój worklog "project inverted#2" (link w sygnaturce) Masz tam opisane moje zabawy z lc i 600t

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...