Skocz do zawartości

Płyta główna do podkręcania fx'a.


Recommended Posts

Witam!

Chciałbym zasięgnąć porady u bardziej doświadczonych ludzi. Mianowicie, mam dylemat: czy płyta główna Asrock 970m Pro3 dałaby radę podkręcić fx'a 8320 do szybkości 4,2 GHz. Wiem, że płyta jest budżetowa, ale zależy mi na niskiej cenie. Ten produkt pasuje też idealnie do mojej obudowy, ponieważ jest stworzony w formacie microATX. Przeglądałem też inne płyty i z tego co wiem, to płyta Asus M5A97 R2.0 z podstawką AM3+ jest budżetowym produktem i mogącym podkręcić nieszczęsne fx'y.

Jednak moje pytanie brzmi: czy Asrock 970m Pro3 da radę podkręcić fx'a 8320?

Link to post
Share on other sites

Płyta sama z siebie nie podkręca ;p więc pytanie źle ułożone. Powinno brzmieć "czy na Asrock 970m Pro3 można podkręcić FX-8320 do 4,2GHz". I raczej tak, bo w sumie na każdej OC można robić :D Na mej podkręciłem fx-4300 do 4.8GHz ze spokojem przy użyciu Corsair h110i.

Link to post
Share on other sites

Zapomnij, płyta ma lichą sekcje zasilania 4+1, do porządnego OC potrzebujesz sekcji 8+2 żeby nie było throttlingu czyli jakieś 350-400zł do tego dolatuje chłodzenie za 150zł a nawet jakbyś podkręcił do 5GHz to stary i5 2400 na płycie h61 za łącznie 400-450zł wgniecie go w ziemię wydajnością.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Tankersss, dopiero teraz zauważyłem :D. katystopej - nie do końca... Zależy o jakie podkręcanie Ci chodzi. Widzę, że napisałeś o kręceniu do 5GHz. Nie planuję podbijać mnożnik od takich ilości. Wystarczy mi 4,3. Kręcić do takich wartości można na płytach już od 300 zł, a z tego co czytałem na wielu forach sekcja 4+1 z chłodzeniem pozwala na taki overlocking, natomiast 8+2 przydaje się ale przy kręceniu do większych wartości. Chciałbym poznać jednak Wasze zdanie, ponieważ nie znam się na tym aż tak bardzo. Dzięki za odpowiedzi :D

Link to post
Share on other sites

Czyli jesteś kolejnym który twierdzi, że wie lepiej, a całe internety się mylą co do płyt 4+1 i fx8xxx, te procki na takich płytach nawet na stoku potrafią zrzucać takty, w ostatnim miesiącu 2 takich na innym forum pytało się czemu ich cpu fx8xxx ma po chwili grania 1400MHz na wszystkich 4 modułach, później się okazało że płyta nie wyrabia.

Link to post
Share on other sites

Ehh głupoty.

Stary test bo stare procki i nikt ich już nie testuje, pokaż mi oprócz wieśka 2 gdzie ten fx daje radę i5 2400 http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_fx8320_vs_intel_core_i5_porownanie_procesorow?page=0,10

 

Media markt to nie sklep dla Ciebie.

Edytowane przez katystopej
Link to post
Share on other sites

Mówiłeś o 5GHz a nie 4GHz. A różnice pomiędzy FXem na 4GHz i i5 2400 nie są takie duże chyba że gra nie wykorzystuje rdzeni fxa. Chyba masz jakiś problem z sobą.
I dodatkowo ram 1333MHz w teście procesorów. Dziękuje 3 razy nie.

Edytowane przez pl_sbx
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...