Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

Postanowiłem w końcu wymienić klawiaturę. Chcę ją kupić 27.11.2015 (Czarny Piątek) i chcę na nią przeznaczyć w tym dniu ok. 500 zł, więc możecie dawać propozycje przewyższające budżet.

Przez conajmniej 10 lat używam klawiatur nisko-profilowych membranowych. W tej chwili mam Microsoft SideWinder X6.

Chcę aby w nowej klawiaturze było podświetlenie i normalnej szerokości spacja (w obecnej mam szerszą spację przez co podczas szybkiego pisania zdarza mi się wcisnąć spację zamiast prawego Alta).
Fajnie gdyby były też przyciski play/pauza, poprzedni utwór i następny utwór.

PS Jeśli jakaś klawiatura będzie warta dopłaty to możecie do tych 500 zł dodać wartość mojej teraźniejszej klawiatury.
PS2 Czemu Logitech G910 Orion Spark jest taki drogi?

Z góry dziękuje za pomoc.


Edit 1

Zapomniałem dodać że jestem graczem.


Znalazłem ciekawą ofertę z Logitech G910 Orion Spark.

Link to post
Share on other sites

PS2 Czemu Logitech G910 Orion Spark jest taki drogi?

 
Bo to klawiatura mechaniczna (przyciski umieszczone na specjalnym mechanizmie ze sprężyną, a nie na membranie jak w zwykłych klawiaturach).
 
Klawiatura musi być nisko profilowa? Bo jeżeli nie do znalazłoby się trochę fajnych propozycji z mechaników np. CM Storm Trigger-Z czy Corsair K70 z tych przewyższających budżet. Ba, możliwe, że udałoby Ci się dostać jakąś Ducky czy Das Keyboard (czyli pierwsza klasa jeżeli chodzi o wykonanie) jeżeli zamówienie z zagranicy nie jest jakimś problemem.
Link to post
Share on other sites

Jeśli jesteś graczem to zdecydowanie mechanik. Jak zaczniesz grać na dobrej klawiaturze mechanicznej typu Quick Fire XTi od Cooler Master to zdecydowanie nie będziesz już chciał siadać do membranowych klawiatur. Zdecydowanie większa wygoda, jakość i szybkość działania - to wszystko zapewni Ci dobra klawiatura mechaniczna, a za 500 zł. z pewnością taką znajdziesz ;)

Link to post
Share on other sites

OT żeby jeszcze wklejało sam link a nie cały filmik tutaj to by było świetnie :f

 

Zawsze można skorzystać z spoilera.

 

W pierwszym poście zapomniałem dodać, że chcę podkładkę pod nadgarstki. Z przełączników od Cherry MX interesują mnie Blue i Brown. Chcę też pełnowymiarową klawiaturę numeryczną (może być oddzielna).

 

Jeśli będzie warto to mogę zwiększyć budżet do 700 zł.

Możliwe że kupię wcześniej zwłaszcza jeśli znajdę dobrą ofertę.

Link to post
Share on other sites

Nie miałem okazji na niej poklikać ale słyszałem niezbyt pochlebne zdania na temat jest przycisków, a dokładniej ich kształtu.

czemu sądzisz ze kształt jest zły, skoro nigdy sam jej nie używałeś. Ja jako użytkownik sądze iz profilowania klawiszy poprawiaja a nie psują rozgrywkę. Palec nie jezdzi po klawiszach , nie slizga sie, a i w ciemnosciach , rowki "nakierowuja" palec na odpowiedni przycisk. Jest to według mnie świetne rozwiązanie, więc nie wiem skąd twoja opinia.
Link to post
Share on other sites

Miałem ją okazje poklikać na PGA i słyszałem kilka opinie o niej. Tak naprawdę to solidnie zrobiona klawiatura membranowa. Brak tego feelingu znanego z charry mx. Strasznie miękkie przyciski, trochę jak w klawiaturach w laptopach, nie czuć momentu aktywacji. W mojej opinii chińskie kailh są lepsze od tego wynalazku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...