Skocz do zawartości

Problem z połączeniem pomiędzy Funbox 2.0 a dekoderem WHD80 Sagemcom


Recommended Posts

Witam

Mam następujący problem. Posiadam TV i internet z Orange. pewien miły pan monter powiedział mi że co prawda Funbox 2.0 komunikuje się z dekoderem WHD80 za pośrednictwem WiFi jednak nie może dać mi gwarancji na to że sygnał będzie ok i TV będzie działać bez zarzutu. Jego słowa okazały się prorocze więc kupiłem sobie 10 m kabla UTP (dziwne jest to że pisze na nim tylko Kable Telekomunikacyjny CAT 5e a spodziewałem się jak zawsze napisu TIA/EIA 568A lub 568B jak to jest na skrętce). Poszedłem ze zwitkiem kabla do serwisu gdzie kolejny miły pan zacisnął mi końcówki jednakże spodziewałem się że zrobi to w określonej kolejności ten jednak zrobił to tak że pomarańczowa para rozszczepiona zielona niebieska i brązowa. Kabel kazałem przygotować jako prosty i żyły na obu wtyczkach odpowiadają sobie kolejnością.

Problem jest taki że kabel ten nie podaje żadnego sygnału nawet dioda z tyłu funboxa nie pali się jak w przypadku połączenia innym przewodem. Wykonałem kilka testów na krótkich kablach które były dołączone do funboxa i dekodera i działają bez zarzutu. Pomyślałem że to z kablem jest problem więc wyjąłem z szafy mój poprzedni router i podłączyłem go do funboxa. O dziwo działa routuje prawidłowo wifi i nawet dioda się pali na tyle funboxa. Nie mam pojęcia o co może chodzić dlatego udałem się tutaj proszę serdecznie o pomoc :)

 

PS. Kabel który kupiłem kosztował 1.30 zł za metr może sprzedali mi jakiś tani chłam?

Edytowane przez serewa
Link to post
Share on other sites

Kabel za 1,30pln powinien działać na tak krótkim odcinku nawet jeśli jest wykonany z CCA. Natomiast samo ułożenie przewodów ma znaczenie i powinno być zgodne ze standardem, jeśli nie jest to działanie może być losowe. Nie wiem co znaczy "rozszczepione", nie mniej sekwencja patrząc od ztrony styków powinna być jedną z dwóch:

 

http://www.computerhope.com/jargon/num/586a586b.gif

Link to post
Share on other sites

Kabel za 1,30pln powinien działać na tak krótkim odcinku nawet jeśli jest wykonany z CCA. Natomiast samo ułożenie przewodów ma znaczenie i powinno być zgodne ze standardem, jeśli nie jest to działanie może być losowe. Nie wiem co znaczy "rozszczepione", nie mniej sekwencja patrząc od ztrony styków powinna być jedną z dwóch:

 

http://www.computerhope.com/jargon/num/586a586b.gif

Dziękuję za odpowiedź jednak jak pisałem wcześniej nie bardzo wiem jak zidentyfikować standard na kablu pisze "Kabel telekomunikacyjny CORAB CAT5E UTP CCA 209M". Kolejność to: 

biało-pomarańczowy

pomarańczowy

biało-zielony

niebieski

biało-niebieski

zielony

białobrązowy

brązowy 

Link to post
Share on other sites

"Kabel telekomunikacyjny CORAB CAT5E UTP CCA 209M". Kolejność to: 

biało-pomarańczowy

pomarańczowy

biało-zielony

niebieski

biało-niebieski

zielony

białobrązowy

brązowy 

 

CCA :/ nie mniej na taką odległość działać powinno. Kolejność, jeśli patrzysz od strony styków to jest prawidłowa, zgodna z 568B.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...