Skocz do zawartości

Uszkodzenie Złączki


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez drVanSteiner,

Recommended Posts

Napisze tutaj mój problem bo w sumie nie mam gdzie

Pewien Ktoś (Tomasz K.) nazwijmy go Tomkiem kupił od mojej osoby złączki 45 stopni dokładnie takie:

http://www.angela.pl/p8730,alphacool-zlaczka-katowa-45-sk-10-16-g1-4-deep-black.html

Po paru dniach od zakupu napisał do mnie iż próbuje odkręcić adapter w tej złączce i mu się nie udaje - wytłumaczyłem więc iż to jest cała złączka. Po następnych kilku dniach napisał mi że zacytuję "pomógł" złączce podłączył ją (jakoś) pod zawór wody (pod duże ciśnienie) i napisał że z niej cieknie i że chciałby ją zwrócić

 

 

Czy ja mam słuszność iż podczas takich zabaw Pan Tomek sam sobie uszkodził złączki?

 

Złączki pracowały cały czas w moim układzie były raz wkręcone i raz wykręcone (delikatnie) - Dla mnie sytuacja jest co najmniej dziwna

 

 

Jeśli się okaże że wina nie leży po jego stronie to mu oddam te 14 zł

Edytowane przez CheshirePirat
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ponieważ pracuję w branży pompowo - armaturowej, wiem, że każdy element, w tym złączka jest przystosowana na określone parametry pracy, w tym cisnienie nominalne.

Jeśli p. Tomasz podłączył ją pod wyższe ciśnienie, to może to powodować wycieki (raczej nie spowoduje to uszkodzenia).

Problem w tym, ze nigdzie nie mogę znaleźć informacji z jakim ciśnieniem praują układy LC w PCetach, no i nie wiemy też pod jakie cisnienie p. Tomasz podłaczył złączkę.

 

e//

ciśnienie można z grubsza policzyć patrząc na tzw. wysokość podnoszenia jaką ma pompka. Np. taka Alphacool Eheim Power 1046 12V Full Ceramic Pump ma podnoszenie do 4m. A to oznacza, że cisnienie wynosi ok. 0,4 bara.

Dla porównia w kranie jest ok. 3 bary.

Edytowane przez drVanSteiner
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Do autora

Twoje pytanie przypomina prośbę o poradę czy jeść kanapki z masłem orzechowym czy może czekoladowym.

Oceń sam czy czujesz się oszukany, jeśli nie to czy chcesz się ułożyć na korzyść tej osoby, bo np. wyżej cenisz sobie spokój ducha i dobrą opinię o sobie niż 14 zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wyżej cenię zasady i honor nad kawałkiem metalu/papieru z wydrukowanym orzełkiem

Dlatego też na początku czułem się winny ponieważ dla mnie to obelga gdy ktoś mówi do mnie że jestem oszustem (zawsze przy sprzedaży staram się opisać każdą wadę, ryskę czy uszkodzenie aby potem z czystym sumieniem wieczorem usiąść na fotelu i w spokoju z piwem pooglądać jakiś serial czy pograć w jakąś grę - ale zawsze niestety raz na sto znajdzie się taka osoba jak Pan Tomek i rozwali ten spokój)

 

Potrzebowałem "porady" co myślą o tym inni ludzie i teraz już jestem pewien że ja tu niczym nie zawiniłem

 

Dziękuję wszystkim za pomoc 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam,
jestem tym złym Tomaszem K
Sytuacja wygląda następująco od tego pana wyżej kupiłem chłodnice i 2 złączki, estetycznie nic mi nie przeszkadzało prócz nadmiernego luzu który monitowałem przez telefon. Podłączyłem pod układ (faktycznie zasilany z wodociągu ale innym złączką to nie przeszkadzało)i wszystko działało jednak ze względu że mam jeszcze dość sporo osprzętu używanego który tego luzu nie wykazuje podłączyłem ją ponownie , ale tym razem zacząłem ją ruszać wtedy pojawiła się malutka kropelka we wnętrzu obrotowego końca, możliwe że przy małej pompce jest to na poziomie parowania płynu, lub nieruszana nigdy by nie przeciekła.
Jednak ze względu ja swoista bojaźń o mój sprzęt ni e chcę takiego sprzętu w układzie

Co do nakrętki i adaptera faktycznie chciałem to rozkręcić bo i bitsy i EK  tak mają nie mogłem więc zadzwoniłem od cała historia z rozkręcaniem.

Co do przepływu to z tego co widziałem to 2 DDC przerobione elektroniką od DIYINHK na 18W w szeregu mają przepływy na poziomie ~400l/h nie pamiętam dokładnie ale sam mam 18W pompkę i spokojnie fontannę można z tego zrobić więc nie mówcie że w  wodociągu jest jakieś specjalnie niższe ciśnienie, zwłaszcza że wszystkie inne złączki nawet nie drgneły

Link to post
Share on other sites
Wyżej cenię zasady i honor nad kawałkiem metalu/papieru z wydrukowanym orzełkiem

Apeluję o trochę rozwagi w dobieraniu słów, taka konstrukcja słowna aż prosi się o komentarz.

 

Za możliwość używania symbolu narodowego m.in. na takich przedmiotach jak środki płatnicze zginęły miliony Polaków.

Edytowane przez Cleaner_1980
Link to post
Share on other sites

 

 

Co do przepływu to z tego co widziałem to 2 DDC przerobione elektroniką od DIYINHK na 18W w szeregu mają przepływy na poziomie ~400l/h nie pamiętam dokładnie ale sam mam 18W pompkę i spokojnie fontannę można z tego zrobić więc nie mówcie że w  wodociągu jest jakieś specjalnie niższe ciśnienie, zwłaszcza że wszystkie inne złączki nawet nie drgneły
 

 

Co Ty pleciesz ? W kranie masz bardzo dużo większe ciśnienie niż w LC komputerowym. Luz na tego typu złączkach jest normalna rzeczą sam posiadam 1  w układzie i tez bylem zaniepokojony tym ale wycieków nie ma .Chłodnicę podłącz pod hydrant p. pożarowy. 

Do autora  postu  oddaj kasę bo przeprawa z tym panem nie będzie warta tych 14 zł. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Chodzi o zasady Pan Tomasz który pisze że może iść na policję potem nadmienia że "gorszy syf" zrobi mi na forum między wierszami nazywa mnie oszustem i nie można mu przemówić że się myli - kto wie co on tak na prawdę zrobił z tymi złączkami 

Ja tych złączek drugi raz nie sprzedam bo się będę bał że komuś na prawdę będzie ciekło po takich przygodach - od razu pójdą do wyrzucenia

Jak by ktoś teoretycznie kupił od mojej osoby załóżmy mysz i po pewnym czasie napisał że myślał że ta mysz jest bezprzewodowa i wyrwał kabel i że go oszukałem bo o tym nie nadmieniłem i chce ją zwrócić a potem straszy Policją - czy ja muszę się na to godzić?

 

Niech robi co chce ale u mnie trafił na czarną listę

 

owszem 28zł to nie jest duża kwota lecz jak raz sobie na takie coś pozwolę potem takie osoby jak Pan Tomasz wejdą mi na głowę

Ja nie czuję się winny ponieważ sprzedałem sprawne nie cieknące złączki (jak by ktoś do mnie grzecznie zadzwonił że np kupił chłodnicę 480 i się pomylił bo mu nie chce wejść do obudowy i taka głupi sprawa to oczywiście byłbym skory do zwrotu)

 

@Cleaner_1980

Bardzo przepraszam źle doprałem słowa - chodziło mi o to że ponad pieniędzmi cenię inne rzeczy

Edytowane przez CheshirePirat
Link to post
Share on other sites

Kupiłem jakiś temu na tym forum od usera dwa adaptery 45st i jeden miał właśnie "luz", nie siedział tak sztywno jak druga sztuka. Napisałem do sprzedającego i wyjaśnił, że miał ją od początku w układzie i nic nie lała. Założyłem u siebie i gitara. 

 

 

 

Chłodnicę podłącz pod hydrant p. pożarowy.

Dokładnie.

Wg mnie rozbieranie obrotowych adapterów czy podłączanie ich pod kran mija się z celem. 

Link to post
Share on other sites

Zakończę tę polemikę bo widzę, że z tego nic nie będzie złączki wylądują w koszu bo dla mnie luz "normalny" nie jest i w żadnych laczkach które mam na stanie to "normalne" nie jest, a także żadna moja złączka pod ciśnieniem uzyskanym z kurka nie cieknie.

Więc reasumując kupione od Pana złączki odbiegają znacznie od tych które mam na stanie a one są dla mnie wyznacznikiem normalności.

proszę te 28 zł przeznaczyć na lody dla dzieci.

 

edit
mogę też komuś oddać w cenie przesyłki 2 złączki 45 z nakrętkami 

Edytowane przez tomasz1987
Link to post
Share on other sites

Ja mam tylko jedno pytanie, próba rozkręcenia złączki miała kiedy miejsce ? Przed czy po teście szczelności?

 

 

I taka ciekawostka, ciśnienie w układzie przy pompie ustawionej na swoje maks możliwości oscyluje w granicach 0,5 bara (wartości minimalnie mogą się różnic w zależności od pompy i układu).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...