Skocz do zawartości

Rozłączanie internetu (na kablu) - Windows 8


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Chciałem znaleźć na forum, ale chyba nie ma takiego tematu. Szukałem ponieważ wiem, że były problemy z gubieniem wi-fi na windows 8 a to podobna sprawa.

 

Do rzeczy. Sprawa jest prosta. Normalnie użytkuje komputer i nagle rozłącza mi połączenie z internetem, tzn. nie chodzi mi przeglądarka (strona się ładuje długo i później kończy z informacją o braku połączenia z internetem), gry przez sieć też się rozłączają. Ikonka połączenia ethernet jest normalna, nie ma informacji o ograniczonym połączeniu (żółty znak ostrzegawczy), ani o rozłączeniu kabla (na czerwono). Router raczej też jest okej, bo przy resetowaniu go stan jest ten sam. Przy restartowaniu karty sieciowej (daje diagnozuj na Połączenie Sieciowe) też nic nie pomaga.

 

Dopiero, gdy zrestartuje komputer wszystko wraca do normy. Nie wiem czy to wina systemu czy może jakiś wirus, może ktoś coś wie, chętnie skorzystam z jakiejś porady.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zeskanowałem i usunąłem odkryte pozycje - nie dużo tego było, większość to jakieś wpisy do rejestru i pare plików związanych z firefoxem i pluginami.

System zaaktualizowany.

Stery uaktualnione (używam MSI LIVE UPDATE, który regularnie mi podsyła nowe drivery do instalacji)

Płyta główna to MSI Z97-G43 DDR3 (Lga1150)

Internet od UPC.

Link to post
Share on other sites

Jeśli restart routera nic nie daje i połączenie nadal jest zawieszone to jest to wina w sofcie Twojej stacji roboczej. Spróbuj może odinstalować i zainstalować na nowo kartę sieciową. Albo podczas zawieszonego połączenia spróbuj kartę sieciową wyłączyć i włączyć ponownie. Podejrzewam, że integra może być po prostu uszkodzona.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...