Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Mam dożo pytań dotyczących podkręcania 6600k

Podkręciłem go do 4.5ghz ale z kosmicznym 1.36v. Nie zmieniałem pll bo nie wiem na ile.

Temperatura po 10 min 63 stopnie

Pytania:

1) Jakie napiecie ustawić cpu pll i pch pll?

2) jaką temperature nie przekraczać?

3) Jakiego napięcia nie przekraczać na wyzej wymienionych rzec zach i na samym cpu

4) mam duze różnice w temp rdzeni (tak do 10 stopni). Moja wina zle nałożonej pasty czy gluta spod blachy?

5) Cpu load line calibration. Tam mam opcje od lvl 1 do 4 i auto. Na auto różni się napiecie z biosu wzgledem tym pokazywanym w cpu z(na plus). lvl 1 obniża znowu 2 i 3 lekko podnoszą ale minimalnie, a lvl 4 mocno podnosi nawet o 0.04v (w biosie mniej w cpu z wiecej). Nie wiem czemu teraz wierzyć. Biosowi czy cpu z. Dodam ze najbliższym napiecie z biosu a cpu-z daje lvl3

6)Osobnym pytaniem jest czy warto katować cache? Jest teraz na mnożniku 42. Jeśli warto to jakie v i jaki mnożnik ustawić.

 

Ponizej daje zdjecia moich ustawien

 

http://zapodaj.net/4c4435ff67bf2.jpg.html

http://zapodaj.net/c234e5ee60e35.jpg.html

http://zapodaj.net/1d8f10a8d40c1.jpg.html

http://zapodaj.net/09b3efd6f0e8c.jpg.html

 

Edit:

 

Jednak nawet 4.5 nie chce byc stabilne i to przy 1.4v. Co robie nie tak?

4.3fhz na 1.312v wyzej juz tylko niestabilny. Czy to juz koniec tego procka?

Płyte mam asrock extreme 4

No nic chyba mam słabą sztuke. Jak uspokoją sie dostawy i ceny to kupie i7 :)

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam, nie chcem zakłądać nowego tematu o podkręcaniu 6600k ale mam dziwne sytuacje. Wogóle nie mogę go podkręcić powyżej 4.1 gdy chcę ustawić 4600Mhz to daje 46 x 100 = 4600Mhz reszta na auto ale gdy tylko komputer się resetuje wywala jakieś błędy w Windowsie ktoś pomoże podkręcić mi tą i5 do 4,5-4,6 Ghz ? dodam że nie przekroczył 50*c nawet, a na Youtube widziałem jak jakiś koleś tak podkręcał z tym że na płycie gigabyte.

 

dla tego procka to i nawet 4,8 nie powinno być straszne.

Edytowane przez Gungosa
Link to post
Share on other sites

ja mam na adaptive mode i mam na 1,270 procek podkręcony na 4400 to może zmień na adaptive mode i napięcie daj na 1,250 procek podkręć na 4400 i sprawdź czy odpali komp a jak odpali obciąż procesor i protestuj z 30 min jak będzie all git działało to na 4500 wkręć itd a jak by wywalało lub nie odpalał to staraj sie zwiększać napięcie myślę ze do 1,300 możesz spokojnie dać napiecie

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

spoko dzieki zaraz popróbuje i dam znać :) a tak przy okazji nie chcesz swojego do 4,6 podbić ?

a czym sie różni AUTO od ADAPTIVE MODE poza tym jest jeszcze kilka innych do wyboru

na 4600 nie wbijam bo u mnie komputer działa ok 17h dziennie w tym z 10h-14h pod 100% obciążeniem, a chce by wytrzymał parę lat temu tylko tyle podkręciłem , inne opcje tez są ale ja lakiem w podkręcaniu jestem i nie wiem dokładnie jak działają, kilka dni prosiłem by pomogli mi podkręcić a teraz dziele się tylko moja mała wiedzą, mi tak działa to Tobie tez powinno(na tym auto to wszędzie wypowiadali się ze to lipnie działa) 

Link to post
Share on other sites

ale jak te adaptive dajesz to raczej zmienić napiecie musisz najpierw, i ja bym rozpoczął od mniejszego(niektórzy musza mega napięcia dać by 4500 uzyskać) daj na początek 4400 i napięcie 1.250 jak nie odpali to zwiększ i jak już stabilny będzie to wkręć na 4500 itd

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

a więc tak zaaktualizowałem BIOS na płycie głównej wszedłem do BIOSA przestawiłem sam mnożnik z 39 (3900Mhz) na 45(4500Mhz) i odziwo działa :) wszystko dzięki aktualizacji BIOSU, następnie włączyłem XMP i  pamięci również samo podniosło do 3000Mhz także jestem mega zadowolony. Temperatury podczas gry w Wiedzmina III to około 70*C. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie jest ok, to nie jest stała temperatura a najwyższy skok jaki odnotowano. Niby granica według Intela na długi okres czasu to 72-73*C.

 

Co do kręcenia, z tego co widziałem w jednym z poradników na YT, to jakaś dziwna sytuacja z mnożnikiem w Skylake jest, 44 to maksimum stabilności, a od 45 zaczyna się cyrk z napięciami i stabilnością.

Natomiast wystarczy przy mnożniku 44 zmienić BCLK i można spokojnie dobić do 4,5-4,6 na stosunkowo niskim napięciu.

 

Nie wiem, sam w najbliższym czasie będę próbował, ale na razie nie rozgryzłem jeszcze UEFI AsRock.

Link to post
Share on other sites

Ja te informacje znalazłem na stronie Intel'a szukając kiedyś specyfikacji CPU w formie PDF. Teraz przeglądam stronę i nie mogę tego znaleźć...

 

EDIT: Uparłem się i coś mam

 

http://www.intel.com/content/www/us/en/processors/core/desktop-6th-gen-core-family-datasheet-vol-1.html

 

Strona 92 - jeżeli dobrze rozumiem, to max bezpieczny limit według Intela wzrósł do 80*C

Edytowane przez Bastazar
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no faktycznie 80*C jest na 92 stronce z tym że szczerze powiem iż nie bardzo łapie całości nie wiem czy chodzi o mój angielski czy o terminologie :) ale dzięki za poświęcenie


Zastanawiam sie teraz jak przetestować procesora jakimś benchmarkiem aby dać mu ostro w kość i wtedy zmierzyć temperatury bo Wiedzmin III (sesja 4godzina wczoraj 76*C) może nie być tak miarodajny. Jaki benchmark do procka polecacie ?

Link to post
Share on other sites

Podłączę się tutaj, żeby nie zaśmiecać nowym tematem.

 

Mam mały problem z napięciami procka.

 

Mnożnik 45 (4,5GHz) 

Vcore ustawiłem sztywno na 1.3V , ale według OCCT napięcie podbijane jest na 1.34V - jak zablokować, żeby napięcie było max 1.3?

 

Generalnie na 1.3-1.34 działa wszystko stabilnie, temperatura 64,5*C (były sekundowe skoki do 70*C, ale to chyba błąd pomiaru), ale staram się zejśc z napięciem najniżej jak to możliwe.

Link to post
Share on other sites

HWmonitor i OCCT, generalnie z napięciem udało mi się zejść do 1.23 i temperatury pod obciążeniem utrzymują się poniże 60*C na 4,5GHz, ale nadal bywają przypadki, że napięcie podbija się do 1.26.

 

Dziwna też sprawa, o ile HW pokazuje taktowanie 4540MHz, to w OCCT nie ma zmian żadnych, podobnie z napięciem, OCCT pokazuje jakby niezmienione minimalne napięcie na poziomie 0.680V i taktowanie tylko 3.5GHz

Link to post
Share on other sites

no to fajnie masz że wogole na 4,5 Ghz masz około 60*C ja na 4,5 Ghz mam około 75*C chyba bede musiał coś pokombinować z napięciem ale na tym zbytnio sie nie znam teraz ma na AUTO

zerknij czy do plyty na stronie producenta nie ma jakiegos programu do podkrecania. Tylko nie afterburner ;) wczoraj zlozylem kompa z tym prockiem, ale na asusie. Nie mialem czasu sie bawic wiec zapuscilem ich program zeby sam to ustawil, wynik - 4,7 na 1.28v chyba albo 1,32V.

Link to post
Share on other sites

Nie widzę więc problemu, żeby w UEFI ustawić sobie te parametry manualnie i zbijać powoli napięcia.

 

Ja aktualnie odpuściłem sobie kręcenie powyżej 4,5GHz, według wszelkich wykresów jest to próg, którego przekroczenie zmusza do sporego dovoltowania CPU, wolałem więc zostawić go na 4,4GHz i 1.21 V, temoeratury po 30min w OCCT 55-57 stopni.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...