Skocz do zawartości

Recommended Posts

Yhm. Kolejny zaklinacz rzeczywistości.

 

Przez pierwsze 1,5 roku wszyscy zachwycali się 840 EVO, a później - du*a. Pierdylion problemów. Coś za coś - dysk, który jest tani i szybki nigdy nie będzie równie niezawodny jak droższe konstrukcje. Różnicy w wydajności pomiędzy BX100 i EVO w wersji 250GB w normalnym użytkowaniu nikt nie odczuje. W przypadku cyrków - będzie ona dość widoczna.

 

Zakup dysku na TLC, w sytuacji, gdy można w takiej samej cenie dostać porządny nośnik na MLC to nic innego jak głupota, a polecanie komuś takiego rozwiązanie to skrajna niekompetencja.

Link to post
Share on other sites

Nie. Możliwe, że będzie działał pięknie przez 10 lat, ale możliwe, że będą z nim podobne akcje, jak z poprzednikiem. Kości TLC to rozwiązanie budżetowe, a SSD to zakup na lata - pakowanie się w taką technologię jest nielogiczne, zwłaszcza, że były z nią spore problemy.

Link to post
Share on other sites

Kolega Nowaj ma rację - zwróćmy tutaj uwagę, że powszechnie podaje się, iż komórka MLC to 10 000 cykli zapisu - a TLC to tylko 500 cykli (najlepsze kości, SLC: 100 000 cykli zapisu - przyp.).

I niech by nastąpił jakiś cudowny przełom, plus do tego weźmiemy pod uwagę, że im wyższy proces technologiczny - tym lepiej dla TLC (TLC Samsunga = 40nm, gdy inni producenci stosują przeważnie 16-19nm), to różnica w żywotności i tak będzie gigantyczna. Z korzyścią dla MLC, rzecz jasna.

 

Dlatego właśnie zastanawiając się (krótko oczywiście), czy kości TLC w 850 EVO powtórzą błędy 840 EVO dołożyłem do 850 PRO na chipach MLC i nie muszę martwić się, że po roku zamuli, po dwóch wyzionie ducha itd.

Dziesięć lat gwarancji (TBW - 150 TB) w porównaniu do pięciu w przypadku EVO daje nam obraz, że nawet w przypadku 40nm TLC Samsunga jest ogromna przepaść do ich 40nm MLC :)

 

Nie namawiam Cię kolego danieloslaw1, do zakupu PRO w to miejsce - koledzy tutaj doradzą Ci właściwie. Inni stoją przed dylematem, czy skoro już dołożyć nie pokusić się na większą pojemność w zamian - tu nikt za Ciebie decyzji nie podejmie, ale przybliży do tej najwłaściwszej konkretnie dla Ciebie.

Dla mnie SSD o pojemności 128 GB na system, plus kilka programów to aż nadto, a cenię sobie solidność i stabilność właśnie, bez niepotrzebnego kompromisu w szybkości. Do tego dla mnie dołożenie do 850 PRO to zaledwie kilkanaście Funtów różnicy - co nie nadszarpuje budżetu. Stąd taka decyzja odnośnie jaki dysk kupić.

Edytowane przez TMStoke
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podczepię się pod temat - czy warto kupić SSD z tej aukcji?

 

http://allegro.pl/dysk-samsung-ssd-850-pro-512gb-i5752562339.html

 

Bo nie jestem przekonany co do tej rejestracji na stronie samsunga. Domyślam się, że chodzi o gwarancję. Czy zakładając, że dysk jest z USA (wnioskuję po nicku sprzedajacego), to nie będę miał problemów z serwisem?

Link to post
Share on other sites

Defan, rejestrować SSD na stronie Samsunga by mieć 10 lat gwarancji nie musisz. Liczy się ona od dnia zakupu, a w przypadku zgubienia dowodu sprzedaży od trzeciego miesiąca po dacie produkcji.

 

Ale na aukcji widzę inny problem. Czytaj dalej:

 

Jeden z warunków limitowanej Gwarancji mówi nam, że (pisownia oryginalna - ważne fragmenty, ja podkreśliłem najistotniejsze):

 

SAMSUNG gwarantuje nabywcy Produktu zapakowanego w oryginalne, zaplombowane opakowanie („Użytkownik”), że — z zastrzeżeniem sytuacji określonych w postanowieniach niniejszej Umowy — Produkt będzie wolny od wad materiałowych i wykonania...

 

Dalej czytamy:

 

Udzielona przez SAMSUNG gwarancja NIE obejmuje także Produktów, które na przykład zostały przyjęte mimo ich niewłaściwego zapakowania, zmodyfikowania lub fizycznego uszkodzenia. Produkty zostaną zbadane po ich przyjęciu. Poniżej zamieszczono niepełną listę przypadków, w których niniejsza gwarancja nie obowiązuje (tzw. wyłączenia gwarancji):

—  niewłaściwe zapakowanie lub nieprawidłowa dostawa Produktu, w tym korzystanie
z nieodpowiednich kontenerów do transportu;

...

 

Produkt z tej aukcji to OEM, na którego nie otrzymasz gwarancji. I nie ma tu znaczenia kraj sprzedaży, bo uszkodzony produkt i tak odsyłamy w naszym przypadku do Holandii, nie do jakiegoś punktu w Polsce, czy UK - gdzie mieszkam ja. Radzę odpuścić dziwne okazje i aukcje "cudownie okazyjnie"...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...