Skocz do zawartości

Desktop za +/- 2500zł - do obróbki Video - Premiere Pro


Recommended Posts

Witam,

 

Zwracam się z prośbą, do bardziej doświadczonych osób, o pomoc w zbudowaniu komputera. Nie jestem niestety już tak bardzo biegły jeżeli chodzi o desktopy. Potrzebuje zbudować zestaw za +/- 2500zł, bez monitora, potrzebny do obórbki video fullHD - z GoPro.
 

  • Zastosowanie komputera : 90% Obróbka Video 1080p, jakaś mała gierka typu OpenTTD ;)
  • Maksymalna kwota : najlepiej 2500zł (ale domyślam się, że wymagam trochę za dużo za tak małą kwotę, w granicy rozsądku może uda się dołożyć te 10-15% kwoty)
  • Których części potrzebuję : Obudowa z zasilaczem, płyta gł., procesor, ram, HDD, grafika z serii nVidia (coś co ma więcej niż 1GB - do CUDA) - ostatecznie grafikę dokupię później.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej nie - użytkownik nie jest doświadczony, chyba że różnica w procesorze K jest niewielka, to wówczas można wziąść pod uwagę podkręcenie.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: Telewizor 42" Full HD - do niego będzie podłączona jednostka centralna.
  • Specjalne wymagania : najlepiej procesor i7 lub Xenon (co lepsze i7 czy Xenon do Premiere Pro?). Wiem że kwota mała, ale można na początek pójść w 8GB ram zamiast 16GB i jakąś tańsza karte graficzną od zielonych (o ile ma 1-2GB pamięci), lub z niej zrezygnować na początku. Bez sysytemu - posiadam nową, wolną licencję na Windows 8.1 Pro. Było by super gdyby wszystkie części można było zamówić ze sklepu w Krakowie - będzię to wzięte w raty.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak.
  • Własna propozycja zestawu : Niestety brak.

 
Z góry dziękuję za pomoc i dyskusję. Pozdrawiam Michal

Link to post
Share on other sites

Z gwarancją raczej będzie ciężko. 

 

http://allegro.pl/intel-core-i7-3770-lga-1155-gw-6m-i5730733629.html- 930 zł

http://allegro.pl/karta-graficzna-gigabyte-gtx-660-i5740282586.html- 450 zł

 

To najważniejsze. Do tego dajesz resztę już z sklepu. 16 GB DDR3 1600 MHz to koszt 330 zł. HDD 1TB ~ 220 zł. 

Płyta główna B75 to koszt około 200 zł. Tutaj może trzeba będzie wrócić na allegro. Nie wiem jak z dostępnością. Zasilacz w postaci VS 450W a 160 zł oraz obudowa M35 za 200 zł. 

 

Później warto trochę ten zestaw zmodyfikować. Podstawa to drugi HDD aby mieć osobny odczyt oraz zapis. Druga sprawa to dyski SSD. Wrzuć na start SSD 128 GB na system i soft. Będziesz miał to już z głowy. Później dorzucisz SSD 250 GB z szybkim zapisem na scratch / swap

 

Wyjdzie minimalnie drożej, ale warto na start celować w taki konfig. 

Link to post
Share on other sites

Po niedługich negocjacjach, użytkownik będzie mógł przeznaczyć na ten zakup zamiast 2500zł, powiedzmy 3500zł - tyle że w następnym miesiącu. Wrócę do tematu, jak już wszystko będzie bardziej konkretne. Póki co, można zamknąć temat. Bo widziałem na forum gotowe zestawy do obórbki video w granicach 3500-6000zł myślę że tam coś znajdę :)

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...