Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, chciałbym kupić 2 smartfony (oba z Dual-SIM), do tego podoba mi się MIUI w Xiaomi i dlatego padło na tę firmę. (swoją drogą słyszałem że gwarancja jest we Wrocławiu więc też mi to odpowiada)

 

Czego oczekuję po smartfonach:

 

Smartfon A - ma zastąpić Sony Xperia Z2

- Android 5.1 (z późniejszą aktualizacją do 6.0)

- Dual-SIM

- LTE

- podobna (najlepiej większa) wydajność niż w Xperii Z2 - czyli Snapdragon 801 lub wyżej

- RAM: 3gb to minimum

- aparat co najmniej tak dobry jak w Z2 (nie musi mieć tyle samo megapixeli)

- ekran:

  * od 5" do 5.5" (choć bardziej skłaniam się ku 5")

  * Full HD 1080p (1920x1080) - rozdzielczość nie mniejsza, ale też najlepiej nie większa

  * jasny i czytelny w świetle

- BATERIA(!) - smartfon musi trzymać tyle samo co Xperia Z2 - a ta wymiata (2 dni spokojnie)

 

Myślę o Xiaomi Mi4C Prime 3GB/32GB Dual SIM.

(A może inny model z serii Mi4, albo czekać na Mi5? Tyle że pewnie będzie dużo droższy)

 

 

 

Smartfon B - ma zastąpić Nokia Lumia 735 oraz Xperia Z1

- Android 5.1 (z późniejszą aktualizacją do 6.0)

- Dual-SIM

- LTE

- wydajność na poziomie Snapdragon 800 (lub chociaż Snapdragon 615)

- RAM: 2gb to minimum

- aparat co najmniej tak dobry jak w Z1 (choć fajnie by było żeby Lumii 735 dorównał)

- ekran:

  * do 5" (choć bardziej skłaniam się ku 4.7")

  * Full HD 1080p (1920x1080) - rozdzielczość nie mniejsza, ale też najlepiej nie większa

  * jasny i czytelny w świetle

  * AMOLED lub IPS (choć wolałbym AMOLED)

- BATERIA(!) - smartfon musi trzymać tyle samo co Xperia Z1 czy Lumia 735 - 2 dni spokojnie

 

Myślę o jakimś modelu z serii Mi4, ale nie wiem który.

 

 

 

Bardzo proszę o pomoc bo na Xiaomi nie znam się ani trochę.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Mi4C to aktualnie najlepszy (teoretycznie flagowy) model.

 

W obu przypadkach będzie to najlepszy wybór.

Xiaomi w swoich fonikach nie ma AMOLED'ów.

Mi5 debiutuje dopiero (nieoficjalnie) marzec 2016, więc jak masz czas to czekaj, jak nie to zarówno tu i tu Mi4c będzie najlepszy.

 

A , no i serwis we wrocławiu jest u acid'a, ale realizuje go tylko na podstawie dowodu zakupu ze strony www.xiaomiforsale.com , jak kupisz gdzie indziej to musisz już tam płacić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kupując na stronie xiaomiforsel cła nie płacisz bo wysyłka telefonu idzie z Europy bodajże z magazynu w Czechach albo Słowacji. 2 tyg temu zakupiłem tam właśnie Mi4i i jestem mega zadowolony.

Ps: Nie polecał szkła hartowanego do tego modelu telefonu kupowane u nich na stronie bo porostu nie pasuje. 40 dychy wylądowały w koszu w moim przypadku :)

 

Edytowane przez jayson2309
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o Mi4 vs Mi4i vs Mi4c to skreśl Mi4i bo wszystkie 3 fony kosztuja tyle samo, a Mi4i jest z nich najgorszy bo jest to model Indyjski który w Indjach jest tańsza alternatywą dla Mi4 ale po sprowadzeniu wszystkie 3 kosztuja tyle samo. Zostaje Mi4 vs Mi4c i t oba są naprawdę dobre ale ja osobiście wybrałem Mi4c bo ma aktualnie nowszego andka (ale mi4 pewnie tez dostanie update) i LTE w standarcie (w przypadku mi4 musisz dopłacić do droższej wersji LTE) mozesz też szukać czasami są jeszcze nowe Mi3 które przeleżały w magazynie dość tanio.

Najtaniej wychodzi z ali, zapłaciłem tylko 20$ dopłaty za wysyłkę z UK gdzie oni pokrywaja podatki albo ibuygou.com też przyzwoicie wychodzi.

Za mojego Mi4c z wysyłka z UK dałem 980zł (była jeszcze mała zniżka jak zamawiałem)

Polecam jeszcze obczaić Nexusa 5, dość tanio chodzą na allegro, a różnica miedzy snapem 800, a 801 czy 808 jest marginalna.

PS Mi4, Mi3 i nexus są single sim

Edytowane przez bololabich
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mi4 a Mi4i nie kosztuje tyle samo. Tak jak wspomniałeś do wersji LTE trzeba dopłacić... Różnica pomiędzy tymi telefonami jest taka: dual sim w mi4i i jego brak w modelu mi4. Obecnie najrozsadniejszym zakupem jest właśnie zakup Mi4c jak kupowałem wybrałem mi4i bo zależało mi na dual sim, był tańszy a nie było wersji c jeszcze w sprzedaży.

 

Edytowane przez jayson2309
Link to post
Share on other sites

Hong Kong goldway wprowadził przesyłkę z niebieskim znaczkiem "V". Poszukaj na ich aukcjach przesyłka to bodajże EU Warehouse wysyłka z Estonii o ile się nie mylę wiec opłat celnych nie ma. Przeglądałem właśnie ich aukcje mi4c z ta wysyłką tam nie ma :(

 

Edytowane przez jayson2309
Link to post
Share on other sites

Ja do tej pory brałem z goldwaya i mogę polecić sklep ale tym razem swojego Mi4c zamówiłem na tej aukcji:
http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi4c-Mi-4c-4G-FDD-LTE-Mobile-Phone-Snapdragon808-Hexa-Core-5-0-inch/32477365127.html

Wysylka przez UK i oni płacą podatki więc powinno być OK ale mój jest jeszcze w drodze. Jak by co to zawsze ali jest jako zabezpieczenie.

PS Jakoś jak ja szukałem, a wystawczyłby mi Mi4i to wszystkie 3 modele Mi4 kosztowały podobnie :P

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

Z ciekawości... Jak wygląda sprawa z GW w czajnie? Mój stary RedMi Note ma martwe pixele i jeszcze rok nie minął, kupiłem go w goldwayu ale pomimo, że dobry sklep niby to i tak bałem się im wysyłać.


Co prawda RedMi Note 2 to niższa półka niż Mi4 no ale... Na goldwayu mają wersję na Chiny z odblokowanymi naszymi sieciami i cena 600zł z wysyłką z EU bez Vatów itd to jest IMO śmieszną ceną. 

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-Note-2-4G-FDD-LTE-GSM-Mobile-Phone-MTK6795-X10-Octa-Core-5/311331_32455806291.html

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...