Skocz do zawartości

Nowa karta do gier do komputera z 2009 - jest sens? (obecnie HD 5850 1GB)


Recommended Posts

Obecna karta: Saphire Radeon HD 5850 1GB

Poza tym: 

Płyta: GA-MA790FXT-UD5P

CPU: AMD Phenom II x4 945 3 Ghz

RAM: 3x2GB Patriot DDR3 1600MHz CL8 (planuję dokupić kości 2x4 GB do tego, z drugiej strony procesor obsługuje tylko 1333Mhz tak czy siak :( )

Zasilacz: Tangan TG500-U33II 500W

Dysk: Samsung HD753LJ 750 GB

 

Komputer w którym od 6 lat nic nie zmieniałem, póki moja karta uciągała gry chociaż jako-tako to nie przejmowałem się wymianą, ale chyba już czas bo 1GB pamięci to dość mało, patrząc na nawet minimalne wymagania Fallout 4 czy Battlefronta. 

A, i do tego mam monitor 1920x1200, zawsze trochę więcej pikseli do obsłużenia.

Jeśli chodzi o budżet to myślałem nad kartami poniżej 800, ale z drugiej strony wolałbym aby wystarczyło na parę lat, jestem otwarty na propozycję. No chyba, że do wymiany byłyby też inne komponenty bo te już za stare (?)

Edytowane przez Crusier
Link to post
Share on other sites

Procek to mocarz nie jest, ale o gtx 950 możesz pomyśleć

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/nvidia-geforce-gtx-950-vs-radeon-hd-5850?tfd

 

Ta karta ma gorsze wyniki i niektóre parametry niż moja obecna. Tyle, że 2GB. To już może lepiej drugą taką samą używaną za 250zł i CrossFire? Ma to jakikolwiek sens?

Jak konkretnie ma się procesor do karty, że lepszą to już będzie dla niego za dużo?

Link to post
Share on other sites
Jak go podkreci to moze pomyslec o GTX 960.

kwota poniżej 800zł ;)

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/nvidia-geforce-gtx-950-vs-radeon-hd-5850?tfd

 

Ta karta ma gorsze wyniki i niektóre parametry niż moja obecna. Tyle, że 2GB. To już może lepiej drugą taką samą używaną za 250zł i CrossFire? Ma to jakikolwiek sens?

Jak konkretnie ma się procesor do karty, że lepszą to już będzie dla niego za dużo?

 tam musi być błąd O.o nie ma żadnego testu w grach ;)

Edytowane przez lewiis252
Link to post
Share on other sites

Wczoraj się przesiadłem z hd5850 @ 850/1200 1GB na Gtx 950 ;3 Jeszcze nie podkręcałem ale się pobawię nią :D Ale już na starcie w grach jak bf4/pd2/wow:wod/BioShock:Infinite zauważyłem wzrost wydajności. Już o mniejszym poborze energii nie mówią (w idle 8w, pod obciążeniem 31w) i dodatkowo cisza która nastała <3 Jak i się tak nie grzeje (na pulpicie 32*c przy wyłączonych wentylatorach, gdzie radek 42-48 przy 25%, pod obciążeniem wentylatory na 700rpm i 62*c gdzie radek tyle osiągał przy 3200 rpm jak się nie mylę czyli jakoś 50-60%).

 

//EDIT:
3dmark Fire Strike 1.1
HD 5850 -> Graphics Score 2985
GTX 950 -> Graphics Score 6626

Edytowane przez Tankersss
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...