Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Głośniki/zestaw kinowy 2.1? 5.1? Małe mieszkanie. (~1000zł)

kino domowe głośniki 2.1 5.1

Najlepsza odpowiedź Szarik, 21 październik 2015 - 08:44

http://www.euro.com....bk-czarny.bhtml

W niewielkim pomieszczeniu powinny zdać egzamin na 5. Tutaj możesz zobaczyć na filmie model wcześniejszy tych małych kolumienek. Można jeszcze rozglądnąć się za zacnymi Edifier S760D 5.1 lub sklepać zestaw z czegoś bardziej normalnego jak Taga Platinum: B-40, S-40, C-40 i sub TSW-90 v.3 + amplituner Harman aczkolwiek cenowo zrobi się paskudnie ;)

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 neez1998

neez1998
  • Amator

• 48 postów

Napisano 18 październik 2015 - 14:48

Witam!

Potrzebuję no właśnie sam nie wiem czego dokładnie. Spróbuję opisać swoje wymagania.
1. Małe mieszkanie dokładnie 37m2. Mój pokój ma jakieś 5-6m2, ale muzyki słucham na głośnikach, gdy nikogo nie ma, więc dobrze by było by głos było słychać wszędzie.

2. Zestaw będzie do słuchania muzyki, oglądania filmów, grania. Podpięty będzie zarówno do PC (zintegrowana karta) jak i TV (w przyszłości, choć też nie musi być jeśli więcej złączy to większa cena czy coś).

3. Nie jestem audiofilem. Nie znam się na dźwiękach itd. Aktualnie posiadam Logitech z313 - jest fajny, ale słaby.

4. Design jest ważny. Najlepiej jakieś czarny/ el. drewna. Żadnych niebieskich czy czerwonych.

5. Gatunki muzyki: wszystkie. Od Disco Polo na domówkach po Rap, Rock, Pop.

6. Co do ceny to wiadomo jak najmniej. Za takie 2.1 to zbyt wiele nie chcę dać, bo wiem, że w przyszłości trzeba je będzie wymienić. Natomiast za 5.1 lub nawet 7.1 mogę dać sporo (oczywiście w granicach rozsądku) za np. Denon lub Harman Kardon. No i właśnie zestaw będzie dość długo (pewnie do póki się nie zepsuje, albo nie będę miał większego mieszkania).

7. Podoba mi się zestaw z amplitunerem tylko nwm czy jest sens na wymagania powyżej.

Proszę o pomoc, bo kompletnie się na tym nie znam.

• 0

#2 Szarik

Szarik
  • Miłośnik kiełbasy podwawelskiej

• 2061 postów
  • Miejscowość:Fabryka Samochodów Osobowych Warszawa Żerań

Napisano 18 październik 2015 - 17:33

mogę dać sporo

sporo czyli ile? bo z nowych klocków sam amplituner będzie kosztował w granicach 1500 zł a gdzie reszta... nieduże kolumny bez subwoofera i okablowanie.

• 0

Spoiler

#3 zine5

zine5
  • komuch

• 344 postów

Napisano 18 październik 2015 - 18:41

Jaka kwota na zestaw?

• 0

asrock z77 fatality professional , I5-2500k@ 4,508ghz @ 1,288v,, 4gb ddr3 adata plus2 1870mhz, ssd 128gb samsung 830, ssd 512gb crucial mx100, gtx960 msi, accelero xtreme plus 2, noctua nh-d14 (2xscythe 140mm+1x be quiet silentwings 120mm) , chieftec BA-01B-B-B, 5x bequiet silentwings 140mm+1x 120mm, panel phobya touch 6  & akasa InterConnect Pro (2x usb 3.0 & 4x usb 2.0),  corsair ax850, lcd HP LP2475W, audio:  dac audio gd nfb 10es3 , rotel rb-990bx+morel & seas diy ,bayerdynamic dt150, sony xba h-3, nokia 808

#4 neez1998

neez1998
  • Autor tematu
  • Amator

• 48 postów

Napisano 18 październik 2015 - 19:58

sporo czyli ile? bo z nowych klocków sam amplituner będzie kosztował w granicach 1500 zł a gdzie reszta... nieduże kolumny bez subwoofera i okablowanie.

Używane mogę też być jak coś. Natomiast co do zestawu szczerze nwm ile coś dobrego może kosztować. Nie chcę jakiegoś chłamu na siłę, bo np. mam 1500zł i muszę mieć 5.1 z amplitunerem. Byłbym wdzięczny za zrobienie kilku zestawów. Np. za 2000zł, 3000zł, itd. Powiedzmy do 4000zł max. A i jeśli już idziemy w zestaw, to pewnie dopiero go kupię koło stycznia, lutego za takie pieniądze.

• 0

#5 yozone

yozone
  • Gaduła

• 271 postów

Napisano 19 październik 2015 - 13:28

Ja mam głośniki edifier i jestem zadowolona dlatego polecam. Więcej o ich parametrach możesz przeczytać na stronce: [edycja] Ja mam od nich głośniki designerskie Edifier Spinnaker :), jakość dźwięku jest rewelacyjna! :)

"Sam mam i polecam" - nie za często z takim tekstem na tym forum?

Użytkownik adivxv5 edytował ten post 19 październik 2015 - 15:16

• 0

Taka tam opinia o Krakenach:

"słuchawki są mega super się nimi słucha muzyki a co dopiero gra, jedynie co mnie ciekawi to dlaczego nie świecą choć w mail'u było napisane że świecą :( ?"

Współczuję, kolega przecież nie ma oświetlenia w pokoju i musi grać po ciemku :cry:

#6 Szarik

Szarik

• 2061 postów

Napisano 19 październik 2015 - 15:37

zestaw

Najlepiej wybierz się do większego salonu a/v i odsłuchaj kilka zestawów takich, które Ci się podobają w danym przedziale a później się pomyśli. Wspomniałeś o Harmanie i Denonie ja bym do worka wrzucił jeszcze Marantza SR bo gra znośnie w muzyce i może Pioneera VSX-930 ze względu na ciekawe agresywne granie. Pozostają kolumny, z budżetówek dobre robi Taga, seria Blue, Platinum i SE. Subwoofer zaś w małym pomieszczeniu średnio się sprawdzi w połączeniu z większymi kolumnami, więc solidne 5.0 powinno wystarczyć np. https://nautilus2.pl...product_id=1901+ do tego odpowiedni amplituner. Ja w takim metrażu jednak postawiłbym na mniejszy gabarytowo (monitory) zestaw z niedużym subwooferem.

• 0

Spoiler

#7 neez1998

neez1998
  • Autor tematu
  • Amator

• 48 postów

Napisano 19 październik 2015 - 17:49

Ja w takim metrażu jednak postawiłbym na mniejszy gabarytowo (monitory) zestaw z niedużym subwooferem.

No właśnie te co podałeś są trochę duże. Wolałbym właśnie mniejsze. Wysokie stojące zabiorą mi dużo miejsca i będę musiał jeszcze kombinować z meblami, żeby pomieścić się z nimi, no i jeszcze łóżko, także miejsca bym nie miał. Mógłbyś polecić mi jakieś mniejsze + dobry amplituner i najlepiej od Harmana lub właśnie Denona, bo jestem do nich pewny.

Natomiast po dłuższych przemyśleniach miło by było zmieścić się w tej trójce +/- 200zł.

• 0

#8 Szarik

Szarik

• 2061 postów

Napisano 21 październik 2015 - 08:44   Najlepsza odpowiedź

http://www.euro.com....bk-czarny.bhtml

W niewielkim pomieszczeniu powinny zdać egzamin na 5. Tutaj możesz zobaczyć na filmie model wcześniejszy tych małych kolumienek. Można jeszcze rozglądnąć się za zacnymi Edifier S760D 5.1 lub sklepać zestaw z czegoś bardziej normalnego jak Taga Platinum: B-40, S-40, C-40 i sub TSW-90 v.3 + amplituner Harman aczkolwiek cenowo zrobi się paskudnie ;)

• 1

Spoiler

#9 neez1998

neez1998
  • Autor tematu
  • Amator

• 48 postów

Napisano 21 październik 2015 - 12:23

Dzięki wielkie za pomoc. Kupuję te Harman'y.

• 0

#10 Szarik

Szarik

• 2061 postów

Napisano 21 październik 2015 - 12:52

Nie ma sprawy ale jak możesz to odsłuchaj sobie ten zestaw przed kupnem byś w 100% wiedział co kupujesz a jak nie to zawsze masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny ale myślę, że będziesz raczej zadowolony. Sam słyszałem ten zestaw przypadkiem w salonie, wykonanie ok, w kinie dobrze grał ale w muzyce subwoofer w szybszym graniu był za wolny acz to moje uszy, twoje może tego nie wyłapią.

PS. Nie wiem czy dają do zestawu kable, jak coś - http://sklep.rms.pl/...-99-9-czystosci i kabel amplituner <-> subwoofer - http://sklep.rms.pl/...a-413-bea413-3m

• 0

Spoiler

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kino domowe, głośniki, 2.1, 5.1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych