Skocz do zawartości

Głośniki/zestaw kinowy 2.1? 5.1? Małe mieszkanie. (~1000zł)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ALF,

Recommended Posts

Witam!

 

Potrzebuję no właśnie sam nie wiem czego dokładnie. Spróbuję opisać swoje wymagania.
1. Małe mieszkanie dokładnie 37m2. Mój pokój ma jakieś 5-6m2, ale muzyki słucham na głośnikach, gdy nikogo nie ma, więc dobrze by było by głos było słychać wszędzie.

2. Zestaw będzie do słuchania muzyki, oglądania filmów, grania. Podpięty będzie zarówno do PC (zintegrowana karta) jak i TV (w przyszłości, choć też nie musi być jeśli więcej złączy to większa cena czy coś).

3. Nie jestem audiofilem. Nie znam się na dźwiękach itd. Aktualnie posiadam Logitech z313 - jest fajny, ale słaby.

4. Design jest ważny. Najlepiej jakieś czarny/ el. drewna. Żadnych niebieskich czy czerwonych.

5. Gatunki muzyki: wszystkie. Od Disco Polo na domówkach po Rap, Rock, Pop.

6. Co do ceny to wiadomo jak najmniej. Za takie 2.1 to zbyt wiele nie chcę dać, bo wiem, że w przyszłości trzeba je będzie wymienić. Natomiast za 5.1 lub nawet 7.1 mogę dać sporo (oczywiście w granicach rozsądku) za np. Denon lub Harman Kardon. No i właśnie zestaw będzie dość długo (pewnie do póki się nie zepsuje, albo nie będę miał większego mieszkania).

7. Podoba mi się zestaw z amplitunerem tylko nwm czy jest sens na wymagania powyżej.

 

Proszę o pomoc, bo kompletnie się na tym nie znam.

Link to post
Share on other sites

sporo czyli ile? bo z nowych klocków sam amplituner będzie kosztował w granicach 1500 zł a gdzie reszta... nieduże kolumny bez subwoofera i okablowanie.

 

Używane mogę też być jak coś. Natomiast co do zestawu szczerze nwm ile coś dobrego może kosztować. Nie chcę jakiegoś chłamu na siłę, bo np. mam 1500zł i muszę mieć 5.1 z amplitunerem. Byłbym wdzięczny za zrobienie kilku zestawów. Np. za 2000zł, 3000zł, itd. Powiedzmy do 4000zł max. A i jeśli już idziemy w zestaw, to pewnie dopiero go kupię koło stycznia, lutego za takie pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Ja mam głośniki edifier i jestem zadowolona dlatego polecam. Więcej o ich parametrach możesz przeczytać na stronce: [edycja] Ja mam od nich głośniki designerskie Edifier Spinnaker :), jakość dźwięku jest rewelacyjna! :)

 

"Sam mam i polecam" - nie za często z takim tekstem na tym forum?

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

zestaw

Najlepiej wybierz się do większego salonu a/v i odsłuchaj kilka zestawów takich, które Ci się podobają w danym przedziale a później się pomyśli. Wspomniałeś o Harmanie i Denonie ja bym do worka wrzucił jeszcze Marantza SR bo gra znośnie w muzyce i może Pioneera VSX-930 ze względu na ciekawe agresywne granie. Pozostają kolumny, z budżetówek dobre robi Taga, seria Blue, Platinum i SE. Subwoofer zaś w małym pomieszczeniu średnio się sprawdzi w połączeniu z większymi kolumnami, więc solidne 5.0 powinno wystarczyć np. https://nautilus2.pl/index.php?route=product/product&product_id=1901+ do tego odpowiedni amplituner. Ja w takim metrażu jednak postawiłbym na mniejszy gabarytowo (monitory) zestaw z niedużym subwooferem.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja w takim metrażu jednak postawiłbym na mniejszy gabarytowo (monitory) zestaw z niedużym subwooferem.

 

No właśnie te co podałeś są trochę duże. Wolałbym właśnie mniejsze. Wysokie stojące zabiorą mi dużo miejsca i będę musiał jeszcze kombinować z meblami, żeby pomieścić się z nimi, no i jeszcze łóżko, także miejsca bym nie miał. Mógłbyś polecić mi jakieś mniejsze + dobry amplituner i najlepiej od Harmana lub właśnie Denona, bo jestem do nich pewny.

 

Natomiast po dłuższych przemyśleniach miło by było zmieścić się w tej trójce +/- 200zł.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/harman-kardon-avr-161-hkts-9-bk-czarny.bhtml

W niewielkim pomieszczeniu powinny zdać egzamin na 5. Tutaj możesz zobaczyć na filmie model wcześniejszy tych małych kolumienek. Można jeszcze rozglądnąć się za zacnymi Edifier S760D 5.1 lub sklepać zestaw z czegoś bardziej normalnego jak Taga Platinum: B-40, S-40, C-40 i sub TSW-90 v.3 + amplituner Harman aczkolwiek cenowo zrobi się paskudnie ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ma sprawy ale jak możesz to odsłuchaj sobie ten zestaw przed kupnem byś w 100% wiedział co kupujesz a jak nie to zawsze masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny ale myślę, że będziesz raczej zadowolony. Sam słyszałem ten zestaw przypadkiem w salonie, wykonanie ok, w kinie dobrze grał ale w muzyce subwoofer w szybszym graniu był za wolny acz to moje uszy, twoje może tego nie wyłapią.

 

PS. Nie wiem czy dają do zestawu kable, jak coś - http://sklep.rms.pl/przewod-glosnikowy-2x-1-5mm2-miedz-99-9-czystosci i kabel amplituner <-> subwoofer - http://sklep.rms.pl/kabel-do-subwoofera-rca-rca-bridge-elite-bea-413-bea413-3m

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...