Skocz do zawartości

Gryzący (?) się Win7 z Win8.1


Recommended Posts

Witajcie. Mój problem zaczął doskwierać mi dzisiaj. Po instalacji Windowsa 8.1 (64 bit) na dysku ST3250318AS zmieniłem kolejność bootowania w biosie z cruciala m550 256 GB (na którym mam Windows 7 64 bit) na tego seagate'a. Zapisałem ustawienis i wyszedłem z biosu (płyta to ASRock Z97 Extreme4). Bios się załadował, a po chwili ukazało mi się logo windows 8.1, po kilku minutach, kiedy system się przygotował do pracy, wszedłem na pulpit. Od tego momentu zacząłem instalację sterowników do tejże ósemki. Po kilku rebootach wszystko już było poinstalowane (sterowniki, antywirus [Avast Free Antivirus], Flash Player, Adobe Reader i Firefox). Potem zdecydowałem się zbootwać na Win7, więc uruchomiłem ponownie komputer, wszedłem w bios, zmieniłem kolejność bootowania jako #1 dałem Cruciala, zapisałem i wyszedłem. Gdy bios się załadował, kody post sprawdziły, to zonk! Wyszkoczył komunikat, że windows 7 nie może się wczytać ponieważ brakuje plików (wcześniej przez 1 rok [od nowości] moja 7 śmigała bezbłednie) i sugestia żebym włożył płytkę od Win7 i użył wbudowanego w instalator narzędzia Naprawa komputera. Tak też zrobiłem. Narzędzie to pochodziło sobie z 15 minut, zrestartował się sam PC i po zniknięciu logo "Trwa ładowanie sytemu Windows" (i tych takich światełek układających się w logo windows) pokazało, że system musi sprawdzić spójność danych, właśnie na tym dysku z Win8.1. Zostawiłem tak, bo myślałem, że sobie sprawdzi i będzie ok. Tak jednak nie było. Zaczął usuwać setki jak nie tysiące plików, odzyskiwać itd. Po 15 minutach przycisnąłem przycisk reset z frustracji. Po kolejnym zabootwaniu do Win7 (sprawdzanie dysku z win8.1 pominąłem enterem) wszedłem, żeby sprawdzić co znajduje się na tym Seagate, a tam kolejny zonk! Pusty, nie miał nawet systemu plików... Więc moje główne pytanie jest: Czy Windows 7 "gryzie" się z Windowsem 8.1 na innym dysku? I jak tak to jak to jest możliwe....

 

 

EDIT: Tak wpadłem na pomysł, że może na czas korzystania z danego systemu, po prostu odłączać od płyty głównej dany dysk? (np jak chce korzystać z Win 8.1 to odłaczam Crucial, a jak z Win 7 to odłaczam Seagate.)

 

 

 

EDIT2: Chyba wpadłem na pomysł co mogło być nie tak. Przy instalacji Win8.1 nie usunąłem sformatowanej partycji na Seagate i nie utworzyłem jej na nowo, przez co Windows nie tworzył partcji 100MB przy instalacji Windy i korzystał wtedy z tej z Cruciala co mogło powodować problem, gdyż oba dyski korzystały z tej 100MB partycji i nadpisywały sobie dane co ostatecznie sprowadziło się do "gryzienia" się obu systemów.

Edytowane przez LongestShow
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...