Skocz do zawartości

Zmiana jednostki czy tylko upgrade obecnego?


Recommended Posts

Witajcie przyjaciele! 

 

Mam małą zagwostkę odnośnie swojego sprzętu a mianowicie:

 

AMD FX-6300 4.0Ghz

ASUS M5A78L-M/USB 3.0

Fortron FSP 500W 80+bronze

AMD Radeon hd 6950 1gb

10 gb RAM DDR 3 1600 mhz

 

Wróćmy więc do meritum sprawy i czy według was, opłaca się przerzucić na podzespoły Intela takie jak i5 2400 bądź i5 3340 czy pozostać przy AMD tak jak jest i z upgradować gpu do jakiegoś r9 270x bądź gtx 960 czy sprzedać fxa i zakupić jego wyższy model  jakim jest FX 8370e??

 

Nie gram zbyt wiele ale chciałbym pociupać w The Witcher 3 albo Battlefield 4 i inne ciekawsze gry :)

 

Dziękuje za wszelkie sugestie i pomoc, dziękuje jeszcze raz i gorąco pozdrawiam :)

 

 

Link to post
Share on other sites

Jaki masz budżet???

Intel jest lepszy do gier więc wszystko rozbija się o kasę. Jak cię stać to kup i5 i GTX 960 najlepiej z 4 GB vram. Jak musisz wybierać CPU czy GPU to zostań przy FX 6300 i kup GPU od nvidii bo lepiej działają z CPU od AMD. GTX 960 będzie jak najbardziej ok, szczególnie w wersji 4gb.

Zmiana na wyższy model AMD moim zdaniem nie ma sensu lepiej wtedy iść w i5!

Link to post
Share on other sites

Też tak myślałem, bo chciałbym przeskoczyć na inną platformę po tak zwanych kosztach, nawet kosztem i3 aby w przyszłości skoczyć na i5 bądź na i7, z sentymentu jestem kolejny raz ramie w ramie z AMD ale testy pokazują że znów wtopa bo przegrywać z i3 to trochę wstyd :( Myślę że za mobo oraz cpu wyciągnę ze 400 - 450zł, procesor na gwarze i dołożyć troszke grosza i można "poszaleć" jest też opcja aby upgradować tylko GPU bo przeskok między tym co mam a gtx 960 to przepaść.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...