Skocz do zawartości

Problem z działaniem karty graficznej NVIDIA GEFORCE GTX 860M po aktualizacji sterowników


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Mam niemały problem z moim komputerem i nie za bardzo wiem jak go rozwiązać. W związku z tym chciałbym prosić Was o pomoc. Pod tym linkiem załączam raport z HWinfo https://www.dropbox.com/s/1pwdulftl8lbyi0/raport.HTM?dl=0.

Od momentu kiedy zaktualizowałem sterowniki (ale nie jestem pewien czy problem nie pojawił się już dzień przed tym jak zaktualizowałem drivery) mojej głównej karty graficznej, czyli GTX 860M mam z nią duże problemy. Kiedy zaczynam używać komputera w celu, który wymaga jej użycia, komputer zawiesza się i nie mogę zrobić nic poza wyłączeniem go poprzez długie trzymanie przycisku power. Takie rzeczy dzieją się kiedy używam Photoshopa, Lightrooma lub gram w League of Legends. W tym programach komputer korzysta z tej karty graficznej. Przy normalnym użytkowaniu korzysta z karty zintegrowanej, więc problem nie występuje. Przez pewien czas komputer twierdził, że karta w ogóle nie jest podłączona do monitora i nie mogłem wtedy nawet włączyć aplikacji z niej korzystających. Po przeinstalowaniu sterowników zaczął ją znowu widzieć, ale i tak zawieszał się max po pół minuty korzystania z programów wymagających bardziej zaawansowanej grafiki niż ta z płyty głównej. Dziś kiedy próbowałem wieczorem zagrać ze znajomymi w lola komputer znowu się zawiesił i pokazał blue screena, z którego dowiedziałem się, że wystąpił "video scheduler internal error". Czy to sprawa sprzętowa czy może problem leży w nowym sterowniku karty i poczekanie na kolejną aktualizację rozwiąże moje problemy? Z góry dziękuję za pomoc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie wiem, że jesteście nowi, ale moglibyście chociaż zajrzeć do tego poradnika, swoją drogą jest podwieszony jako pierwszy. Wyszczególnione jest tam co trzeba robić podczas problemów GPU lub sterowników. Macie obaj 860M, więc testujecie EVGA OC Scanner VRAM oraz obciążacie procesor GPU i dla pewności w OCCT testujecie Power Supply. A co do sterowników patrz punkt 8. w poradniku.

Edytowane przez Xeinaemm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...