Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, otóż niebawem kupuję nowy komputer, którego będę używał głównie do gier. I tu nasuwa się pytanie - jaki system operacyjny wybrać? Myślałem o 8.1, bo jest nowy, przyszłościowy. Zastanawiałem się też nad Win7, ale ma już swoje lata i niebawem najnowsze gry mogą na nim nie działać. Win10 jest najnowszy, ale słyszałem, że gry na nim tracą płynność. No i jeszcze ta inwiglacja. A jaki wy system mi polecacie?

 

PS: lepiej kupić system w wersji BOX czy OEM?

Link to post
Share on other sites

Bierz OEM, aktualnie od windowsa 8 można go przenosić pomiędzy komputerami więc dopłacanie do BOX jest bez potrzeby. Na twoim miejscu brałbym to co tańsze z perspektywą aktualizacji do win 10. WDDM 2.0 a przede wszystkim dx 12 poprawiły wydajność windowsa 10 w grach, choć cały czas brakuje gier wykorzystujących pełny potencjał. Z czasem się okaże, że gry zaczną wymagać windowsa 10 do działania, a Dx 12 zapewnia ogółem większy przeskok w wydajności niż wprowadzenie mantle od AMD.

A szpiegowanie można przynajmniej częściowo (bo w 100 procentach to nigdy nie ma pewności) załatwić programami typu o&o shutUp.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podobno, jak się zrobi większy upgrade kompa i ma się wersję OEM, to system może uznać, że jest to nowy komp i OEM'a się nie da zainstalować. A jeśli chodzi o cenę to na Morele wersja BOX jest tańsza. Myślałem o tym http://www.morele.net/system-operacyjny-microsoft-windows-8-1-pl-32-64-bit-dvd-box-wn7-00934-599372/

Link to post
Share on other sites

U mnie 8,1 zachowywał się lepiej (sprawniej) niż siódemka,którą bardzo mile wspominam. Uaktualnić za darmo będzie można, ale tylko do lipca 2016.Uaktualniając tak jakiś system box ,otrzymujemy dziesiątkę ale OEM czyli związaną z płytą (informacje uzyskane z Microsoft Polska).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kompatybilny będzie. Swoją drogą nie chcesz skylake? W sumie za te same pieniądze możesz go mieć http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=68728Już z DDR4 i USB 3.1. Proc 2.7GHz ale wydajniejszy od i5 4460 3.2GHz (ewentualnie możesz dopłacić ok. 80 do modelu 6500 3.2GHz).

Edytowane przez Longhorn
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...