Skocz do zawartości

GTX 960 od MSI, Asusa czy Gigabyte?


Recommended Posts

Witam.

Chce w tym najbliższym czasie kupić karte GTX 960. Wybrałem ją gdyż szukam karty za około 900zł.

Nie chce kupować Radeona oraz nie mam zamiaru podkręcać mojej karty.

Interesuje mnie od kogo bardziej opłaca się kupić tą karte. Od MSI, Asusa czy Gigabyte.

 

Procesor : Intel i3 3220 3,3GHz

Płyta główna : Asus P8B75-M

RAM : Corsair XMS3 8GB 1600MHz DDR3

Windows 7 64bit 

Zasilacz - Wiem że da rade uciągnąć nowszy zestaw ( niedawno wymieniłem ale nie pamiętam nazwy)

Obecne GPU : GTX+ 9800  

 

Jak wspomniałem nie mam zamiaru podkręcać nowej karty. Interesuje mnie który z producentów ma lepsze wykonanie albo któremu lepiej zaufać

Link to post
Share on other sites

W przypadku gtx960 wybrałbym MSI z Twinfrozr.

Jedno z najlepszych chłodzeń evermade.

Aktualnie posiadam 3cią kartę od MSI i nigdy się nie zawiodłem.

 

Na Twoim miejscu dołożyłbym 100zł do wersji z 4GB pamięci jeśli upierasz się przy Geforsie, bo jeśli chodzi o ten segment cenowy to z bólem przyznam że Radeon wygrywa :P

 

A jeśli chodzi o chłodzenie to MSI jak najbardziej - pasywna praca poza obciążeniem, czyszczenie wentów przy starcie kompa i ogólnie ciche przy czym bardzo wydajne.

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-960-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-3xdp-gtx-960-gaming-4g-726797/

 

Pozdr

 

P.S. Jest mały szczegół, jeśli chodzi o Twoją i3 to obawiam się że może trochę przyblokować gpu ;)

Edytowane przez lazar47
Link to post
Share on other sites

Ja osobiście preferuję Gigabyte. Posiadam od nich kartę GTX750Ti i sprawuje się znakomicie. Stosowany przez nich system chłodzący Windforce jest bardzo dobrej jakości i trzyma temperatury na naprawdę niskim poziomie (Po godzinnej grze w Battlefield 4 na wysokich detalach FullHD temperatura wyniosiła około 35-40 stopni.).

Jeśli chodzi o Asusa to nie miałem z nim doświadczenia, lecz czytałem wiele testów kart opartych na chłodzeniu DirectCU II i było ono szczerze mówiąc dość słabe w porównaniu z innymi markami.

No i przyszedł czas na mojego ''ukochanego'' MSI. Niestety nie mam przekonania do tej marki, gdyż na gwarancji spaliły mi się dwie karty od nich i od tego czasu zrezygnowałem z kupowania podzespołów tej marki. Było to jakieś 3-4 lata temu więc może się coś zmieniło, lecz ja na pewno nie wybrał bym MSI.

Link to post
Share on other sites

W przypadku gtx960 wybrałbym MSI z Twinfrozr.

Jedno z najlepszych chłodzeń evermade.

Aktualnie posiadam 3cią kartę od MSI i nigdy się nie zawiodłem.

 

Na Twoim miejscu dołożyłbym 100zł do wersji z 4GB pamięci jeśli upierasz się przy Geforsie, bo jeśli chodzi o ten segment cenowy to z bólem przyznam że Radeon wygrywa :P

 

A jeśli chodzi o chłodzenie to MSI jak najbardziej - pasywna praca poza obciążeniem, czyszczenie wentów przy starcie kompa i ogólnie ciche przy czym bardzo wydajne.

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-960-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-3xdp-gtx-960-gaming-4g-726797/

 

Pozdr

 

P.S. Jest mały szczegół, jeśli chodzi o Twoją i3 to obawiam się że może trochę przyblokować gpu ;)

Czy w związku z moim procesorem opłaca się kupować wersje 4GB? Możliwe że w przyszłości będę kupował lepszy, ale niestety to będzie troszke dalsza przyszłość . Oraz czy mój procesor przez osłabienie GPU nie będzie prowadził do tego że któryś z nich przestanie działać( wiem że to może być troszke amatorskie pytanie ale wole się upewnić),.

Link to post
Share on other sites

wszystko zależy od tego w jakie gry grasz. Na chwilę obecną wersje 4 gb jedynie w kilku grach mają znaczącą przewagę nad egzemplarzami 2 gb (GTA V, Far Cry, AC: Unity). Oczywiście z biegiem czasu gier, które lubią więcej vramu będzie przybywać. Ponadto chodzą słuchy o wstrzymaniu produkcji gtx 960 2 GB. Co do producentów kart - miałem wiele kart graficznych różnych producentów: Palit, Gainward, Asus, Gigabyte, Powercolor, MSI. Na chwilę obecną mam gtx 970 ze stajni msi (100me) i jestem bardzo zadowolony. Bardzo długo korzystałem z Asus gtx 560 DCII TOP (użytkowana prawie 4 lata) karta sprawowała się cud miodzio, sprzedałem i kupiłem zielonego stwora od msi. Prawda jest taka prawo sztuki, jeden trafi dobrze a drugi wiadomo ...........

Link to post
Share on other sites

Nvidia wycofuje z produkcji wersję 2GB, więc niebawem będą dostępne jedynie modele z 4GB pamięci.

http://wccftech.com/nvidia-discontinue-2gb-versions-geforce-gtx-960/

Tak poza tym, to bym wziął wersję MSI. Cicha, sprawdzona konstrukcja, a do tego trzy lata gwarancji. Co prawda jest mocno plastykowa, ale raczej najmniej istotna rzecz.

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy w związku z moim procesorem opłaca się kupować wersje 4GB? Możliwe że w przyszłości będę kupował lepszy, ale niestety to będzie troszke dalsza przyszłość . Oraz czy mój procesor przez osłabienie GPU nie będzie prowadził do tego że któryś z nich przestanie działać( wiem że to może być troszke amatorskie pytanie ale wole się upewnić),.

 

Póki co 2GB starczy ale wiadomo, lepiej mieć ten zapas, szczególnie gdy wymienisz proca to możliwości się zwiększą (przynajmniej w teorii ;) ).

 

 

Ja osobiście preferuję Gigabyte. Posiadam od nich kartę GTX750Ti i sprawuje się znakomicie. Stosowany przez nich system chłodzący Windforce jest bardzo dobrej jakości i trzyma temperatury na naprawdę niskim poziomie (Po godzinnej grze w Battlefield 4 na wysokich detalach FullHD temperatura wyniosiła około 35-40 stopni.).

Jeśli chodzi o Asusa to nie miałem z nim doświadczenia, lecz czytałem wiele testów kart opartych na chłodzeniu DirectCU II i było ono szczerze mówiąc dość słabe w porównaniu z innymi markami.

No i przyszedł czas na mojego ''ukochanego'' MSI. Niestety nie mam przekonania do tej marki, gdyż na gwarancji spaliły mi się dwie karty od nich i od tego czasu zrezygnowałem z kupowania podzespołów tej marki. Było to jakieś 3-4 lata temu więc może się coś zmieniło, lecz ja na pewno nie wybrał bym MSI.

 

Na takiej karcie to nawet pasywne chłodzenie się sprawdzi...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...