Skocz do zawartości

Spalony procesor lub płyta główna


Recommended Posts

Witam,

Mam pewien problem. Kilka dni temu na jednej płycie głównej, którą posiadałem (którą dalej mam, ale jest Spalona) zdarzył się wypadek. Zrobiło się zwarcie w zasilaczu (5V połączyło się przypadkiem Z 12 V)I komputer się wyłączył. Po ponownej próbie jego załączenia diody w wentylatorze w zasilacza i w chłodzeniu procesora tylko mignęły. Wentylator nawet się minimalnie nie przekręcił. Przy ponownych, energicznych próbach załączenia komputera zobaczyłem iskry sekcji zasilania procesora. Spaliłem płytę główną. Po jej wyjęciu I rozkręceniu chłodzenia okazało się że spaliłem MOSFET. przystąpiłem od razu do poszukiwania nowej płyty głównej. Padło na MSI z87-mpower. Po ponownej instalacji całego komputera (z kartą graficzną jak i bez niej) komputer co któryś raz uruchamia się, ale nie daje obrazu. Sporadycznie wyłącza się tak jakby przy załączeniu komputera. Czy to możliwe, że spaleniu uległ również procesor? Model to i5-4690k. Dodam, że procesor nie był podkręcony.

Link to post
Share on other sites

Jeśli po uruchomieniu nie ma beepow, nie ma obrazu to możliwe ze proc uwalony. Zrób test. Wyciągnij ramy i odpal kompa. Jak będą beepy to płyta i proc możliwe ze ok. Jak nie będzie beepow a wiesz ze płyta dobra. To 100% proc uwalony.

Dokładnie, ja miałem kiedyś tak, że komputer się uruchamiał lecz nie dawał obrazu, system się nie ładował i nie było żadnych sygnałów z głośniczka na płycie - poszedł procek ;)

Link to post
Share on other sites
(5V połączyło się przypadkiem Z 12 V)

 

Ciekawy  " przypadek " .

 

 

Przy ponownych, energicznych próbach załączenia komputera zobaczyłem iskry sekcji zasilania procesora. Spaliłem płytę główną. Po jej wyjęciu I rozkręceniu chłodzenia okazało się że spaliłem MOSFET. przystąpiłem od razu do poszukiwania nowej płyty głównej. Padło na MSI z87-mpower. Po ponownej instalacji całego komputera (z kartą graficzną jak i bez niej) komputer co któryś raz uruchamia się, ale nie daje obrazu. Sporadycznie wyłącza się tak jakby przy załączeniu komputera.

 

 

I po wymianie płyty głównej użyłeś znowu tamtego zasilacza ?

Edytowane przez UncleFester
Link to post
Share on other sites

Robiłem małą przeróbkę w kablach i nie zauważyłem, że nie zabezpieczyłem jednego molexa... I luźne kable się połączyły. Tyle z tego przypadku ;)

 

PS. Kolego jayson - żadna patola. Intel bez problemu wymienia spalone procesory. Nie wiem co za problem w tym widzisz :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...