Skocz do zawartości

Komputer do pracy na długie lata CAD/CAM max 2000zł


Recommended Posts

Witam, potrzebuje pomocy w złożeniu komputera idealnie dobranego to pracy tj. projektowaniu w programie inventex. Program raczej do wymagających nie należy, aczkolwiek chciałbym żeby komputer był możliwie jak najdłużej sprawny. Jeśli chodzi o gamingowy komputer to raczej bym sobie sam poradził, ale w tym przypadku nie wiem na czym najbardziej się skupić. Na pewno dyski muszą być trwałe, nie koniecznie super szybkie, ale takie na których można polegać. Jeden do pracy drugi do back'upów.

 

Potrzeba:

Płyta główna

Procek(integra?)

RAM

karta graficzna???(czy lepiej proc z integrą???)

System operacyjny WIN 7

Zasilacz

Dyski

Jakiś napęd/czytnik kart 

 

Chodzi mi o to aby części jak najlepiej ze sobą współgrały. Pozdrawiam, z góry dziękuje ;)

Link to post
Share on other sites

Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg 

8GB 1600MHz CL9 Ballistix 

VS 450W 80+ 120mm 

1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda  x2 

iHAS122 SATA (black) 

H81M-VG4 /intel H81, LGA1150/ 

Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL SP1 

Razem 2126zł 
Twierdzisz że program wykorzysta 4 rdzenie, ok, nie idzie znaleźć o tym informacji

Masz 4 wydajne rdzenie, 2 dobre dyski o dużej pojemności, ciche i całkiem szybkie, podstawowa płyta główna, zasilacz z dużym zapasem mocy, jeśli lecieć w używki to możesz wziąć i5 2500 z allegro za 430 zł, plus płytka na h61 i chłodzenie jakieś :D  
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje wam bardzo, myślałem o SSD gdyż w prywatnym kompie jestem zadowolony z takiego rozwiązania aczkolwiek w przypadku tego programu i tego konkretnego komputera który chodzi praktycznie non-stop myślę że nie ma potrzeby. Ew. jeszcze się zastanowię. Jeszcze raz dziękuje za pomoc.

 

P.S.

 

Wszystko musi być nówka na fakturki ;)

Edytowane przez Nikod3m1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...