Skocz do zawartości

Smartfon, który umożliwia zrobienie świetnej jakości zdjęć. Czyżby IPhone 6s?


Recommended Posts

Witam serdecznie :D

Bardzo proszę o pomoc ;) Potrzebuję smartfona, który umożliwi mi robienie zdjęć jak najlepszej jakości. Jestem wizażystką, chodzi o zdjęcia makijaży. Z tego co zaobserwowałam produkty firmy Apple są namiętnie używane przez osoby związane z branżą beauty i to z powodzeniem. Czyżby chodziło o te "magiczne" filtry, dzięki którym wszyscy wyglądają jak z okładki magazynu? :-> Od razu zaznaczam, że na fotografii nie znam się wcale oraz, że mój obecny ponad dwuletni smartfon HTC ONE S dogorywa dlatego opcja aparat fotograficzny plus telefon nie wchodzi w grę. Intensywnie myślę nad wypruciem się z kasy na Iphone 6s, z tego względu, że ma znacznie poprawione parametry aparatu (12mpx tył a było 8, 5mpx przód a było 1,2) tylko -jak wspomniałam- cena jest PO-RA-ŻA-JĄ-CA i nie wiem czy jest adekwatna do jakości. Co myślicie? Może lepiej coś starszego czyli Iphone 5s albo...inna firma? Z góry dziękuję za rady :)

Link to post
Share on other sites

Najlepsze zdjęcia to robi Lumia 1020. Mega optyka carl zeiss z 40mpx i ksenonowa lampa błyskowa. Sporo fotografów ich używa

A używanie iphonów w tej branży to bardziej kwestia przestiżu

Samsung Galaxy S6 albo LG G4 sprawdzą się także i to w 100% bo aparaty maną serio świetne jak an smartfony. Nie oglądałem jeszcze testów aparatu 6s ale raczej nie robi lepszych zdjęć od tych wyżej wymienionych. Od Lumii na pewno nie

Do zdjęć jest też bardzo dobry HTC Desire Eye. 2 bardzo dobre aparaty po 13mpx na przodzie jak i na tyle. Ten na przodzie posiada także podwójną diodę doświetlającą led tak jak ten na tyle. Polecam zobaczyc te modele co wymieniłem.

Nowe Lumie 950 i 950xl też mają świetne aparaty.

 

Edytowane przez dawid0032
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Do zdjęć tylko i wyłącznie iPhone. Jak nie chcesz ich kadrować i przybliżać to nic Ci nie da lepszego efektu końcowego niż iPhone. Nie patrz na te megapixele. Xperia z3+ ma niby 21mgpx a robi gorsze zdjęcia niż iphone 4s...

Jeśli chcesz już mieć te megapiksele i profesjonalny aparat to kup lustrzankę.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi ;-) Jeśli chodzi o Lumię to niestety ale Windows jako system operacyjny totalnie nie dla mnie. Zdecydowanie bardziej przemawia do mnie Android albo IOS. Z firmą LG miałam kiedyś do czynienia i był to najgorszy smatrfonowy wybór mojego życia więc zgodnie z sugestią skłaniałabym się najbardziej ku Galaxy S6 chociaż tutaj obawiam się jakości samego telefonu - jako była posiadaczka starego modelu Galaxy S plus o wątpliwej plastikowej obudowie ;-) PS. Widzę, że nie ma tu zbytnio zwolenników Iphone'a, jestem bardzo ciekawa czemu ;-) Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

LG to obecnie jedne z najlepszych smartfonów na rynku. G4 ma bardzo rozbudownay tryb manualny. Można zapisywać pliki w raw. To już nie te dziadowskie LG co kiedyś. Sam się kiedyś o tym przekonałem a teraz już mam 3 LG z rzędu. W rodzinie też jest sporo i i znajomych

Co do S6 to ma boki z aluminium i szkło z obu stron:) żadnego plastiku

Ja bym kupił chętnie Iphona ale niestety ceny mnie zabijają. S6 na olx można już dorwać nowego za 1800. Przedwczoraj x-kom zrobił promocję na G4 w cenie 1500. Stary model 5s w sklepie ponad 2 tysie w dodatku z malutkim ekranem. 6 to już znacznie większy wydatek a 6s to już koszt połowy może już nawet z hakiem mojego starego auta więc nie dam tyle. I to mówie o wersjach 16gb a z większą ilością pamięci to już dopiero dramat. Więc nie tyle co nie ma zwolenników co ludzie nie chcą wydawać tyle kasy na ten sprzęt lub po prostu nie mają. Oczywiście znajdą sie tacy co go kupią bo do bardzo dobry sprzęt ale jednak cena w Polsce gra główną rolę moim zdaniem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

LG to obecnie jedne z najlepszych smartfonów na rynku. G4 ma bardzo rozbudownay tryb manualny. Można zapisywać pliki w raw. To już nie te dziadowskie LG co kiedyś. Sam się kiedyś o tym przekonałem a teraz już mam 3 LG z rzędu. W rodzinie też jest sporo i i znajomych Co do S6 to ma boki z aluminium i szkło z obu stron:) żadnego plastiku Ja bym kupił chętnie Iphona ale niestety ceny mnie zabijają. S6 na olx można już dorwać nowego za 1800. Przedwczoraj x-kom zrobił promocję na G4 w cenie 1500. Stary model 5s w sklepie ponad 2 tysie w dodatku z malutkim ekranem. 6 to już znacznie większy wydatek a 6s to już koszt połowy może już nawet z hakiem mojego starego auta więc nie dam tyle. I to mówie o wersjach 16gb a z większą ilością pamięci to już dopiero dramat. Więc nie tyle co nie ma zwolenników co ludzie nie chcą wydawać tyle kasy na ten sprzęt lub po prostu nie mają. Oczywiście znajdą sie tacy co go kupią bo do bardzo dobry sprzęt ale jednak cena w Polsce gra główną rolę moim zdaniem.

 

A czy jesteś mi w stanie wytłumaczyć jaki parametr jest wyznacznikiem wysokiej jakości zdjęć? Właśnie "odkryłam", że mój obecny HTC ONE S ma 8 megapikselowy aparat tak samo jak Iphone 6 czy 5s, natomiast różnica w obrazie jest diametralna - Iphone zdecydowanie wygrywa... Pytanie nr 2: czy wiesz może jak ma się jakość zdjęć w przypadku Samsunga Galaxy S6 do Iphone 6s, ponieważ faktycznie SGS6 robi bardzo dobre foty ;-)

Link to post
Share on other sites

Różne wypowiedzi widzę to się ustosunkuję do tego.

 

Generalnie tak to wygląda:

1. Lumia 1020

...przepaść...

2. Lumia 1520 i Lumia 930

3. Lumia 830, Lumia 925, Lumia 920.

4. Lumia 735 i Lumia 640.

5. ANDROID-FONY i iPhone- począwszy od SGS6, LG G4 itp.

 

I na litość nie słuchaj jakby Ci ktoś pisał inaczej. Już nie raz tutaj porównania robiłem i zawsze to samo - Lumia wygrywa. Xperia Z2, Z1 oraz LG G2 nie miały nawet szans z Lumia 720 (to aż żałosne jest).

 

Generalnie seria Lumia wygrywa z innymi nie tylko optyką CarlZeiss, mają jeszcze jedną zaletę - można w nich manualnie zmienić ISO (i nie tylko) na mniejsze - czas naświetlania się zwiększy, ale szum zmaleje i jakość zdjęć automatycznie ulegnie znacznej poprawie. Rzeczy jakie można zrobić taką budżetową Lumia 720 wychodzą poza zasięg SGS6 czy iP6s, a teraz weźmy do ręki Lumia 1020... Przepaść...

 

To tak kilka słów ode mnie.

 

PS. Xperia Z2 (i inne w tej serii) zdjęcia robią w 8mpix ale korzystają z pełnej matrycy 20mpix (tzn pewnie z 80% matrycy bo matryce w smartfonach przeważnie mają kształt koła - czyli prostokąt wpisany w koło to... nie chce mi się dokładnie liczyć ale pewnie te 80% czyli koło 16mpix). Tak więc Xperia zdjęcie zrobione na "całej" matrycy konwertuje na 8mpix żeby nie zajmowało kilka razy więcej (swoją drogą można to wyłączyć żeby były zapisywane w tych 16 czy ilu mpix) - to zmniejszanie zdjęć to jest dobre posunięcie, wiadomo że najlepsze byłoby zostawienie plików w formacie RAW i wkładanie 128gb pamięci do smartfona, ale... let's get real :) To tyle nt 8mpix w zdjęciach od Sony Xperia Zx.

 

Inna sprawa że te aparaty (te w Sony) nawet biorąc pod uwagę że robią zdjęcia w 20mpix są po prostu słabe.

 

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

1.

Nie powiesz mi że 735, 640, 830, 920, 925 robią lepsze zdjęcia od G4 albo S6 bo tu chyba zaraz padne trupem

Padnij trupem w takim razie.

Problem nie jest w zdjęciach za dnia - wtedy widać siłę flagowych androidków. Problem jest w mroku, półmroku itp. Android-fony (każdy jeden wg mojej wiedzy) w warunkach ciemniejszych podnoszą ISO do chorych wartości - liczy się to aby zdjęcie zrobione było w jak najkrótszym czasie (czyli nie jest zamazane poprzez poruszenie smartfonem). W Lumiach masz możliwość manualnej zmiany ISO, ekspozycji, czasu naświetlania. Chcesz zrobić fajne zdjęcie plaży o zmroku - opierasz o coś smartfona, dajesz czas wyzwolenia na 2 sek, ISO 200, (czas naświetlania sam się ustawi, lub możesz manualnie to zrobić) i masz świetną fotkę. A teraz bierzesz android-fona, robisz zdjęcie z automatu (bo inaczej nie można) i ci się taki klops pojawia w ISO 3200 (jeśli obsługuje tak wysokie ISO, bo w przeciwnym razie masz czarną plamę).

http://www.exposureguide.com/images/iso-sensitivity/iso-sensitivity-comparison.jpg

Tu masz zasadę pokazaną - rzecz jasna to jest przykład z DSLR'ów(!). W smartfonach matryca jest tak malutka, że zdjęcie wygląda nieporównywalnie gorzej. I właśnie dlatego Lumia wygrywa.

 

2.

A tak z innej beczki:

Od zetek owszem mogą robić bo kiepskie te zdjęcia robią

co ciekawe moja Z2... cóż zdjęcia robi kijowe, ale ISO ma aż do 6400 :) - teraz przed chwilką zrobiłem zdjęcie i mi tak pokazało - szok! Jakość do bani, ale 6400 mam :D

 

3.

Na koniec najlepsze - to jest filmik pokazujący możliwości Lumia Camera (bo wszystkie opcje już są razem w tej aplikacji - kiedyś były w kilku różnych) - zrobisz takie coś iP6s, SGS6 czy czymkolwiek innym na androidzie? A jak widzisz ten filmik ma PONAD 2 lata - z resztą dzisiaj w Lumia Camera 5 jest jeszcze więcej opcji.

 

4.

Wspominaliśmy już, że flagowe Lumie mają możliwość zapisu plików w RAW? Tego po prostu NIE DA RADY przebić. (tak samo jak Xenonowego flasha w Lumii 1020)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Oj chłopaki ;-) Lumii na pewno nie kupię choćby była naj naj naj- nie jestem w stanie współpracować z Windowsem. Poza tym jeszcze raz podkreślę, że smartfon na moje potrzeby "pracowe" powinien móc dobrze uchwycić makijaż, który wykonam na klientce, w taki sposób aby mógł stanowić swoistą reklamę moich umiejętności. Nie wiem czy wiecie o jaki efekt mi chodzi. Zdjęcia mają dobrze oddawać kolor, detale makijażu ale nie mogą być też np zbyt wyostrzone- twarze wyglądają lepiej jeśli mimo wszystko rysy są lekko zmiękczone. Zdjęcia moich makijaży zamierzam umieszczać na instagramie i na fanpejdzu a nie na bilboardzie :P Taki jest zamysł.


Do zdjęć świetnej jakości są specjalne do tego urządzenia. Potem leci Photoshop. Telefonu i filterka to można sobie użyć do zdjęć na Instagrama.

 Dokładnie do tego mi potrzebny niezły aparat w smartfonie. Szybkie, atrakcyjne dla oka fotki na Instagram, aby pokazać efekty mojej pracy i zainteresować potencjalne klientki. Zabawa w fotografa nie dla mnie i na chwilę obecną zbędna ;-)

Link to post
Share on other sites

FleurDelacour my już tutaj totalny offtop zrobiliśmy :)

 

Dla twoich potrzeb to dokładnie jak @Bartek5035 napisał. Jeśli jednak na 1 drogi smartfon się zdecydujesz to bierz SGS6 - Samsung kolory strasznie wzmacnia przez co zdjęcia makijaży mogą się fajniej prezentować.

(ale od siebie polecę ci jeszcze kupno aparatu - nie ma jak fajny bokeh za modelką - wtedy odruchowo ma się wrażenie że masz do czynienia z profesjonalistą)

 

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

ja prdl... jak masz wrzucać na insta i na fejsa tylko..

to kup żesz te Lumie 1020 za 600-700zł... i używaj go tylko do tych makijaży itp itd... na Windowsie bez problemu przecież się udostępnia zdjęcia na fejsa na insta itp.. a skoro chcesz "wypruć się z kasy" to nie widze problemu, żeby kupić te Lumie 1020 do pracy i jakiś inny fajny smartfon na androidzie dla wlasnego użytku.. i chyba tyle w temacie..

A jak chcesz mieć wszystko w jednym to z androida polecam G4 i S6 bo nie ma w tej chwili lepszych smartfonów na andro pod względem foto.. a jak chcesz iPhona, to weź iPhona 6/6s... uważam że temat wyczerpany...

 

Tak się chłopie zastanawiam czemuś taki spięty i agresywny ;-) Media społecznościowe to dźwignia reklamy i nie rozumiem Twojej bulwersacji... Jestem profesjonalistką, zdjęcia mają odzwierciedlać poziom moich umiejętności - niestety wiele urządzeń nie daje rady-, poza tym sam telefon ma być dla mnie przyjemny w codziennym, prywatnym użytkowaniu. Jeśli temat według Ciebie został wyczerpany to po prostu odpuść ten wątek, ja dopytuję się o szczegóły ponieważ chcę podjąć najlepszy możliwy wybór i czy zapłacę 2 czy prawie 4 tysiące to i tak kupa kasy i chcę ją ulokować trafnie. Życzę większego luzu ;-)

FleurDelacour my już tutaj totalny offtop zrobiliśmy :) Dla twoich potrzeb to dokładnie jak @Bartek5035 napisał. Jeśli jednak na 1 drogi smartfon się zdecydujesz to bierz SGS6 - Samsung kolory strasznie wzmacnia przez co zdjęcia makijaży mogą się fajniej prezentować. (ale od siebie polecę ci jeszcze kupno aparatu - nie ma jak fajny bokeh za modelką - wtedy odruchowo ma się wrażenie że masz do czynienia z profesjonalistą)

Dzięki za pomoc ;-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sporo w sieci możesz znaleźć stronek gdzie pokazują jakiej jakości zdjęcia robi 6s, tutaj przykład http://onetech.pl/od-iphone-2g-do-iphone-6-i-6-plus-porownanie-zdjec/teraz też pewnie dużo promocji będzie na ten model z okazji wejścia nowej wersji, moja znajoma ostatnio w ispocie kupiła w niezłej cenie. Lumia to też kwestia czy ktoś lubi windows, ja przez jakiś czas próbowałam się przekonać do tego tel ale to nie dla mnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...