Skocz do zawartości

Galaxy S5 vs Galaxy S5 Neo


Recommended Posts

Witajcie, tworzę ten temat, ponieważ mój znajomy poprosił mnie, abym doradził mu w wyborze pomiędzy smartfonami Galaxy S5, a Galaxy S5 Neo.

 

Przeanalizowałem najważniejsze różnice i oto kilka wniosków:

 

Galaxy S5 Neo w stosunku do Galaxy S5:

 

+ Wzrosła jasność przysłony z F2.2 do F1.9 w tej wersji co przekłada się na lepsze zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych.

+ Design.

+ Nowsza wersja TouchWiza prosto z pudełka (choćby podwójne kliknęcie przycisku "Home" włącza aplikację "Aparat" jak w S6).

+ Brak irytującej zaślepki na port microUSB.

+ Zdecydowanie lepsza przednia kamera.

+ Niższa cena (znajomy może mieć nowego S5 NEO za 1000 zł).

 

- Wolniejszy SoC.

- Brak opcji nagrywania wideo w 4K.

- Brak czytnika linii papilarnych.

- Brak portu podczerwieni.

 

Jeżeli coś przeoczyłem to dajcie znać i liczę na poznanie Waszych opinii na temat obu smartfonów. 

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

Ja bym brał S5. Znacznie wydajniejszy. Reszta to takie smaczki. W aparacie nie widać praktycznie różnicy. Przedni lepszy to fakt. No i S5 to flagowiec a neo już nie. Chodzi tu głównie o wsparcie

Różnica w wydajności w benchmarkach jest dość znaczna na korzyść S5, ale czy przekłada się to również na codzienne użytkowanie - przeglądanie internetu, słuchanie muzyki, robienie zdjęć itd. ?

 

Wydaje mi się, że różnica powinna być niewielka przy tak niewymagających czynnościach, bardziej zależy to od optymalizacji TouchWiza/Androida. 

 

Nie wiem jak na dłuższą metę będzie traktowany S5 Neo przez Samsunga, ale oba w przypadku obu smartfonów zapowiedziano aktualizację do Androida 6.0. 

Link to post
Share on other sites

Mam oba telefony. S5 Neo jest moim zdaniem ładniejszy, dostał już ten nowszy TW, aparat zdjęcia robi CHYBA delikatnie lepsze choć nie testowałem obu w takich samych warunkach.. brak zaślepki USB to również plus, martwi mnie zaś jak Samsung potraktuje ten model.. oby nie okazało się, że zaraz go porzuci.

 

Aha, ten SoC w S5 Neo jest jakby bardziej energooszczędny.. podeślę Wam screeny wieczorem jak zdążę to zobaczycie statystyki używania i czas pracy na baterii. W S5 mam powiększona (3500mah), wiec S5 neo do mojej S5 nie ma startu, ale jakiś czas temu korzystałem z oryginalnej baterii 2800mah i S5 wytrzymywał mi zauważalnie krócej niż S5 neo.

Link to post
Share on other sites

Mam oba telefony. S5 Neo jest moim zdaniem ładniejszy, dostał już ten nowszy TW, aparat zdjęcia robi CHYBA delikatnie lepsze choć nie testowałem obu w takich samych warunkach.. brak zaślepki USB to również plus, martwi mnie zaś jak Samsung potraktuje ten model.. oby nie okazało się, że zaraz go porzuci. Aha, ten SoC w S5 Neo jest jakby bardziej energooszczędny.. podeślę Wam screeny wieczorem jak zdążę to zobaczycie statystyki używania i czas pracy na baterii. W S5 mam powiększona (3500mah), wiec S5 neo do mojej S5 nie ma startu, ale jakiś czas temu korzystałem z oryginalnej baterii 2800mah i S5 wytrzymywał mi zauważalnie krócej niż S5 neo.

zdjęcia z aparatu w gorszej widoczności poproszę :)

Link to post
Share on other sites

Mam oba telefony. S5 Neo jest moim zdaniem ładniejszy, dostał już ten nowszy TW, aparat zdjęcia robi CHYBA delikatnie lepsze choć nie testowałem obu w takich samych warunkach.. brak zaślepki USB to również plus, martwi mnie zaś jak Samsung potraktuje ten model.. oby nie okazało się, że zaraz go porzuci. Aha, ten SoC w S5 Neo jest jakby bardziej energooszczędny.. podeślę Wam screeny wieczorem jak zdążę to zobaczycie statystyki używania i czas pracy na baterii. W S5 mam powiększona (3500mah), wiec S5 neo do mojej S5 nie ma startu, ale jakiś czas temu korzystałem z oryginalnej baterii 2800mah i S5 wytrzymywał mi zauważalnie krócej niż S5 neo.

 

Mógłbyś powiedzieć jak z płynnością w codziennym użytkowaniu oraz czy różnica jakości nagranego wideo (S5 - 4K, Neo 1080P) jest znaczna ? 

 

Obecnie największą przeszkodą wydaje się wątpliwe wsparcie Samsunga, jak na razie oba modele otrzymują równorzędne wsparcie, ale niestety przyszłość to wielka zagadka. Znajomy przychylniej patrzy na Neo ze względu na niższą cenę, może mieć tę wersję 400 zł taniej niż S5 i zastanawia się czy warto dopłacać. 

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

Postaram się do końca weekendu.

Dziś łapcie szybkie makro.

 

Pierwsze zdjęcie jest z S5, drugie z S5 Neo - przy prawej krawędzi zdjęcia u góry jest nawet napis "S5 Neo", mistrz painta ze mnie.

Ponadto to z S5 Neo jest podpisane, żeby nie było pomyłek.

 

Jak ktoś potrzebuję czegoś konkretnego nt. tych telefonów to piszcie (tu albo PW) ale uprzedzam, że ostatnio nie mam czasu na nic i może to potrwać.

 

Są w różnych rozdzielczościach, oba na AUTO, nic nie zmieniałem, bez lampy.

 

https://www.dropbox.com/sh/81fhcr3zm81v9md/AACvchWdRcuFKJ-FjZ6cSPqWa?dl=0

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...