Skocz do zawartości

Wybór procesora pomiędzy generacjami?


Recommended Posts

Witam.

Szykuję się do kupna nowego komputera i stoję przed dylematem płyty głównej i procesora.

Zastanawiam się czy warto pójść w nową, szóstą generację Intela - Skylake ? Czy może w piątą?

Albo czwartą?? 

Dokładnie chodzi mi o 3 procesory: Intel Core i7-6700K, i7-4790K, i7-5775C.

Do Skylake potrzebuję płyty z lga 1151, do reszty 1150.

1)Myśląc przyszłościowo, który procesor wybralibyście ? 

2)Bardzo mało wiem o piątej generacji, dlaczego w tak krótkim odstępie czasowym weszła szósta ?

 

Prosiłbym o pomoc ;)

Jeżeli napisałem coś nie zrozumiale mogę dokładniej objaśnić ;)

Link to post
Share on other sites

Ja to tak widzę:

 

LINK

Szybszy, renomowany SSD w praktycznie tej samej cenie, brak napędu (obudowa bardzo fajna), porządniejsze, sporo cichsze chłodzenie CPU (NZXT zapewnia kompatybilność), lepszy HDD, aż zdziwiłem się co wybrałeś :0, reszta zestawu jak najbardziej OK.

 

Z czasem można pomyśleć o dokupieniu wentylatorów do zestawu. Może kupisz je od razu? W obudowie dostajesz tylko 2

Link to post
Share on other sites

Bierzesz to co w danej chwili jest najtańsze i najlepsze, tu i teraz.

Teraz jest to 1150 i koniec ! O ile jeszcze ceny procesorów 1151 da się przeżyć, to ram i płyty to jakieś nieporozumienie.

Nie myśl przyszłościowo, jak teraz kupisz 1150 to długo na tym pociągniesz, a później przy wielkim upgrade to będzie jeszcze inna nowsza podstawka i pominiesz 1151.

Ram DDR4 też ewoluuje i będą lepsze/szybsze/większe, więc nie myśl o ramie przyszłościowo !

 

Dzisiaj biorąc 1150 vs 1151 oszczędzisz masę kasy na ramie i płycie !

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...