Skocz do zawartości

Monitor 27'-34' 1000-2000zl


Recommended Posts

Witam, mam cel zmienić stary 21,5' moniotor FHD [na TN] od sajsunga.

 

moje założenia

 

- budżet do 2000zł [te 200zł więcej da się przeżyć]

- rozmiar coś pomiędzy 27 a 34 cale

- typ 16:9 lub 21:9[ale wtedy musi być większy więc cenowo odpadają]

- rozdzielczość jaka mnie interesuję to QHD oraz UHD [wiem że potrzebna lepsza karta niż 7770 do grania w większych rozdziałkach aniżeli FHD ale tą mam zamiar zmienić na gwizdkę lub w styczniu]

- Zastosowanie : Gry - 20-30% czasu, Net - 10-20%, Filmy - 20-30%, Programy - 20-40%[w większości denerwuję brak miejsca na UI więc wskazana byłaby większa rozdziałka].

- Używany aktualnie zazwyczaj w godzinach 17 - 2 [w nocy]. przy słabym oświetleniu żarówki 80W dającej światło bezpośrednio na ścianę za monitorem [obok] dzięki czemu brak problemu niedoświetlenia czy niszczenia sobie wzroku złym oświetleniem [taki układ zajął mi 4 dni zanim ustawiłem sobie źródło światła tak by nie raziło i nie męczyło].

-Nie ukrywam że najważniejszymi cechami dla mnie są kolory [aktualnie praca przy programach graficznych] oraz kąty widzenia. Monitor nie powinnien smużyć przy szybkich scenach w filmach 60 klatkowych czy w grach typu FPS czy OSU [czasem się jeszcze zagara dla zabawy na szybkich mapkach]. 

 

- Wiem wymagania mam niby wysokie i w cenie do 2k nawet w 23 calach ciężko byłoby je spełnić ale idąc delikatnie na kompromis myślę że da się coś znaleźć. 

 

Sam znalazłem kilka monitorów i jeśli jest możliwość to niech ktoś mi powie[bardziej profesjonalnie] czy ma sens zastanawianie się nad tymi produktami:

 

ACER 27 K272HULBBMIDP LED [około 1300-1400zł]

 

BENQ 27 GW2765HT [około 1600 zł]

 

ACER 27 CB270HUBMIDPR LED [około 1700 zł]

 

BENQ 27 BL2710PT [około 1850 zł]

 

LG 27MU67-B [około 2000 zł]

 

LG 27MB85R-B [około 2200 zł]

 

przypuszczam  że acer odpada [sam nawet wcześniej nie wiedziałem ze robią monitory :P]

 

patrzałem także na eizo [ceny za wysokie] i na iiyame [u tych brak ciekawych propozycji]

 

Nie ukrywam że moja wiedza na temat samych monitorów jest mała [może nie tak mała jak przeciętnego kowalskiego, lecz nadal niska :P bo nie siedzę w tym temacie ;)] dlatego proszę kogoś znającego się na temacie o wypowiedzenie się. 

 

Monitor musi być nowy i w miarę łatwo dostępny np. mediaexpert/mediamarkt/eurortv/proline i inne znane sieciówki wchodzą w grę bo mieszkam w małym mieście i nie mam czasu [ani chęci] na ewentualne zabawy w wysyłanie do honolulu sprzętu na gwarancji :)

 

 

Mam nadzieje że podałem wszystkie potrzebne info, a jeśli nie to pytać jak będę mógł to odpowiem.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

tak patrzę i poniżej 2495 ten NEC nie schodzi, pomyślę nad nim. A Benq to który bo są dwa :).

 

I jeśli można wiedzieć to dlaczego np. nie LG 27MU67-B [zainteresował mnie ten monitor ze względu na jedną recenzję gdzie jako jedyne wady wymienili brak pivota, skromny kontrast]. Pytam bo do kupna mam jeszcze trochę czasu ale warto byłoby sę upewnić że to co kupię nie będzie mnie denerwowało czy męczyło, w końcu monitor kupuję się na kilka lat :).

Edytowane przez KuroGa
Link to post
Share on other sites

http://4k.com/monitor/a-review-of-the-lg-27mu67-b-27-class-4k-uhd-ips-led-monitor/

 

tak patrzę że pamięć zawodzi i wspominają jeszcze o słabej gamie złączy :)

 

w sumie nie wiem czy 4k.com traktować bardziej jak poważny servis recenzujący czy bardziej jak nasz niesławetny[wręcz legendarny] pclol :P [czyli omijać z daleka] :P

 

-------------------------

Edit:

 

i jak po lekturze? bo nadal mnie zastanawia czy rzeczywiście jest on tak dobry jak go malują :) Bo niska cena duża rozdzielczość 27" IPS i 10bit robią niezłe wrażenie tylko pytanie jak to wygląda w realu, a niestety nigdzie na wystawkach go nie widziałem :| bo wtedy byłoby łatwiej zdecydować widząc na żywo :)

Edytowane przez KuroGa
Link to post
Share on other sites
i jak po lekturze?

 

szkoda mi czasu na tego typu bełkot, recenzja bez testów dokonanych odpowiednimi przyrządami pomiarowymi to opis widzimisię, a nie recenzja

 

recenzja wygląda tak:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/acer_xg270hu.htm

 

albo tak:

http://mva.pl/viewtopic.php?f=26&t=1269

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To już nie recenzja tylko testy :P recenzja rządzi się własnymi prawami gdzie wcale nie trzeba dokładnych testów lecz zwykłego kontaktu z obiektem/dziełem i obiektywnym opisaniem tego jako pierwszego wrażenia :) taki zaszły rodzaj firstlook'a :P

 

fajna ta strona http://www.tftcentral.co.uk/tylko że nie widzę na niej tego modelu [ani benq ani acra- z ciekawości- ani tego NECa] czyżby za świeży? Albo za mało popularny chyba że ukrył się pod inną nazwą :), dodatkowo przy tym zestawieniu mogli dać jakąś ocenę końcową by łatwiej i szybciej rzutem oka można było się zorientować co lepsze w danej tabelce :) bo patrzenie jak co niektóre lemingi na  słupek związany z Colour Gamut jest poroniony tym bardziej że coraz częściej zamiast procentem opisują nazwą tyko no i ten warunek często jest o kant otrzaskać bo siądziesz przed przedstawicielem [monitorem] który niby ma Adobe RGB spełnione w ponad 100% i wszystko ładnie pięknie na papierku a tu w obrazie porażka gorzej jak w 10 letniej TNce :| Dziś po robocie wskoczyłem po drodze do domu do Euro i popatrzałem na to co mieli na wystawce i poczułem załamkę :| ani jeden monitor nie spełniał kryteriów [nie patrzałem na cenę] by zawisnąć u mnie w domu. Przyznaje się mój SM 2233 ma swoje lata i nawet jak na TN'ke jest tragiczny ale jedną jedyną zaletę którą nie miał żaden z tych w sklepie, kolor a raczej jego realny odbiór plus czerń no wybaczcie na testach ten monitor jest niewart nawet 50zł teraz ale jak się siedzi na wprost to poza miejscami przepaleń od lamp  [i odbarwianiem w rogach kolorów - słabe kąty] nadal trzyma niezły wręcz realny kontrast [wiem broni się tego co się ma nawet jak jest to ściek z szamba lecz tu akurat blade kolory nowych monitorów mnie też odstraszyły] pomiędzy czerń/biel a to co dziś widziałem na tym co tam stało to normalnie porażka było srebro w czerni a jak nie srebro to wręcz szarości. Nawet TN'ki które teoretycznie tylko powinny leżeć w odwzorowaniu koloru i kontach okazały się słabe jeśli chodzi o wyrazistość kolorystyczną. [niestety nie wszystkie były włączone więc jest szansa że wśród tych zgaszonych są lepsze :P]

 

 

Jeszcze z ciekawości poszperałem i znalazłem do tego lg porządny test co prawda na niemieckiej stronie ale po google translate na angielski daje się zrozumieć :) jak możesz looknij i wypowiedz się czy warto inwestować w ten model :) Bo realnie 2000zł za 4K z AH-IPSem wydają się śmiesznie mało :)

 

link do testu

http://www.prad.de/new/monitore/test/2015/test-lg-27mu67-b.html

[kiedyś czytałem że ta strona robi naprawdę porządne testy ale nie jestem zorientowany jak to z nimi jest teraz :)]

Edytowane przez KuroGa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...