Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Proszę o radę dot. zakupu laptopa do 3000 zł. 
 

1) Kwota przeznaczona na zakup: do 3000 zł.

2) Rozmiar matrycy: 15,6.

3) Główne zastosowanie: studia informatyczne, więc jakieś zaawansowane programy się pojawią, rzadko jakaś gierka np. FIFA.

4) Miejsce użytkowania: głównie dom, czasami uczelnia.

5) Wymagania specjalne: Wersja M procesora i5 lub lepszy, dysk SSD na system + HDD

6) Osobiste preferencje: brak.

7) System operacyjny: może być bez systemu.

8) Własna propozycja: Lenovo G510 http://www.x-kom.pl/p/232267-notebook-laptop-15-6-lenovo-g510-i5-4210m-16gb-128-1000-dvd-rw-win8-1-r5-m230.html

Ten Lenovo wydaje się nawet spoko, procek i5 mobilny, 16GB RAMu, dysk 128 SSD + 1T normalny.. Szkoda, że nie ma matowej matrycy, ale to nie jest jakieś szczególne wymaganie.. Co mi możecie poradzić? ;)

Link to post
Share on other sites

Poszukaj czegoś z 4 rdzeniowym i7 , nawet kosztem RAMu czy SSD/HDD (dobrze by było żeby laptop pomieścił obydwa by nie korzystać z zewnętrznych nośćników) , które możesz dokupić potem.

Mobilna i5 to dość słabawa jednostka i do zastosowań gdzie trzeba coś policzyć średnio się nadaje.

 

Najłatwiejszym wyborem byłby jakiś starszy Dell czy Thinkpad ale one posiadają i7 starszej generacji, które obsługują zestaw starszych instrukcji a w Twoim przypadku być może miałoby to jakieś znaczenie.

Link to post
Share on other sites

Tylko może być problem ze znalezieniem takiego sprzętu w tej cenie..  Chociaż tutaj znalazłem coś takiego, gdzie w sumie faktycznie kiedyś ten SSD można dokupić:  http://www.x-kom.pl/p/260398-notebook-laptop-15-6-asus-pu551ja-xo161p-i7-4712mq-8gb-500-dvd-win8p.html Dodatkowo bez systemu zawsze byłoby coś taniej, ale znowu brakuje grafiki..

Mógłbyś Ty/ktoś zaproponować jeszcze coś innego?

Edytowane przez diego662
Link to post
Share on other sites

Według mnie błyszcząca matryca HD do pracy to średni pomysł. Mat Full HD albo chociaż 1600x1200 to raczej must be do pracy. Oczy muszą być jak najmniej podatne na refleksy a wyższa rozdzielczość to między innymi większe pole robocze.  Ciężki orzech do zgryzienia w tym budżecie. 

 

Jest Lenovo Y50-70 ale tam mieści się chyba albo SSD albo HDD (?).

Może z używek udałoby się w tej cenie wyszarpać MSI GE60 a potem rozbudować go o 8-mkę RAMu oraz SSD.

Link to post
Share on other sites

Za 3300 zł nie kupi się porządnego laptopa, który byłby wydajny i posiadał porządną matrycę.

 

Tak, Lenovo może być wyposażony w tylko jeden dysk twardy.

 

MSI GE60 osiąga wysokie temperatury.

 

Jeżeli Autor może dołożyć 600 zł, to warto zastanowić się nad:

http://www.x-kom.pl/p/251223-x550jx-dm152h-i7-4720hq-8gb-1tb-dvd-win8-gtx950.html

Link to post
Share on other sites
Za 3300 zł nie kupi się porządnego laptopa, który byłby wydajny i posiadał porządną matrycę.

 

 To faktycznie lepiej dołożyć/dozbierać niż potem się męczyć. Wiem z doświadczenia. Przy wykorzystaniu do pracy procesor, matryca , RAM oraz dyski to te najważniejsze kwestie i nie powinno się w tych wypadkach chodzić na takie kompromisy. Ewentualnie można coś odłożyć w czasie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...