Skocz do zawartości

OC i5 3570k Nietypowy problem


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

Mianowicie mam pewnien nietypowy problem z OC i5 3570k.

Mianowicie standadzik działał 4.2GHz taki wynik to żaden problem pokusiło mnie by dobić do 4.5GHz, poczytałem co nie co, po zdobyciu wiedzy przyszła pora na czynny po kilku próbach i błędach udało się.

 

Wszystko zaczęło hulać dopiero na napięciu v 1,200 Offset +25% (przy 12,5% raz pc wchodził do windy raz wymiękał na wczytywaniu windowsa) oczywiście turbo jaki energo oszczędne bajery na OFF.

 

Niby wszystko cacy odpalam sobie Splinter Cell Blacklist po paru minutach w misji pyk "Program Przestał Działać" dziwna sprawa bo na 4.2GHz nie było takiego czegoś od ponad 7 miesięcy.

Drugie odpalenie to samo tym razem nawet wcześniej.

Spróbowałem inną grę, Dragon Age Inkwizycja po wejściu do gry , po chwili crash do pulpitu, prszyszła pora na AC: Unity oraz Batman Arkham Knight i to samo.

 

Po zwiększeniu napięcia do 1,23,1,24,1,25 czas grania się wydłużył ale nadal crashe są aktualnie na 1,27 też są.

Wróciłem do stock i 4.2 zero problemów ciekawa sprawa ;)

 

Sprzęt:
 

i5 3570k
MSI Z77A-G45
XFX Core 550W

MSI GTX 970 Gaming

2x4GB

Windows 10 x64

Edytowane przez Anonim20
Link to post
Share on other sites

Oczywiście warto szukać przyczyny ale dobrze jest też pamiętać,że nawet taki sam sprzęt potrafi się różnie zachowywać. Dwa takie same procesory to nie znaczy.że tak samo się podkręcą. Płyty też potrafią stroić "fochy" np. z napięciami.A, zapomniałem o zasilaczu....:) Dlatego proponuję każdemu kto ma chęć bawić się w kręcenie,zakup niedrogiego miernika. To często potrafi szybciej odpowiedzieć na wiele pytań,niż tygodniowe walki i ustawianie a tu d..pa...:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A uruchomiłeś może jakiś monit (CPUID , HWINFO???). Jak wyglądały temperatury  w trakcie grania? Próbowałeś przeprowadzić jakiś test (OCCT) przynajmniej 1h?

Na napięciach 1,23,1,24,1,25 jak i 1,27 temperatury nie dochodziły do 60 stopni.

Przy OCCT na tych napięciach działał ok do pewnego momentu najdłużej z ok 15 min potem zwiecha PC.

Wskoczyłem 1,28 testowałem OCCT przez 1h zero problemów grałem teraz z ponad 1h w Star Wars Battlefront i zero problemów.

Skurczybył był głodny prądu :D

 

Panie moderatorze można zamknąć temat, dziękuje za pomoc :)

Edytowane przez Anonim20
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...