Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Otóż mam internet od Cyfrowego Polsatu. Dostałem do tego router Edimax lt-6408n oraz modem Huawei e3272 i problem jest następujący - Gdy modem jest podłączony do routera, dochodzi do jakby takich mikro rozłączeń, w tym czasie każde pobieranie od razu się anuluje, filmy się zacinają, muszę odświeżać stronę by dalej oglądać. Pobieranie muszę zaczynać od nowa. W grach jest to samo, ping w przedziale 50-70 i nagle rozłącza całkowicie grę, by po chwili do niej wrócić. Jak można to naprawić i czym może to być spowodowane? Gdy modem jest podłączony wprost do komputera, wszystko działa dobrze.

Link to post
Share on other sites

Z tego co wygrzebałem na innych forach zestaw lt-6408n + e3276/e3272 to same problemy. Jeśli to nowy sprzęt odniósłbym do punktu CP i kazał ustawić stabilne połączenie, a jak nie dadzą rady niech wymienią na całkiem inną markę, bo jak czytałem wymiana nawet wielokrotna na taki sam model nic nie daje - te 2 sprzęty się gryzą.

Próby obejścia problemu jakie znalazłem (nie wiem na ile skuteczne):
- podłączanie modemu do routera przez aktywny hub usb,
- wyłączenie dhcp w edimax, konfiguracja ip na sztywno i połączenie go przez inny router co właściwie sprowadza edimaxa do roli modemu i chyba mija się z celem,
- downgrade firmware MODEMU co może być ryzykowne.
- wyłączenie w routerze wifi i sprawdzenie połączenia kablem.
Aby oszczędzić nerwów najlepiej chyba się udać do CP z reklamacją.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Problem jest taki, że to jest rodziców, a że oni za bardzo z technologią nie obeznani, to chciałem im jakoś pomóc. Gdy im powiedziałem, żeby zgłosili to do CP to powiedzieli, że już im się nie chce tego robić. Popróbuje to jakoś wykombinować. Dopóki stał mój komputer, modem podłączałem do niego, a potem kablem do innego routera i wtedy nie było problemu. Postaram się pokombinować. Dzięki wielkie :) I dlaczego może być ryzykowne?

Edytowane przez Necronomicon93
Link to post
Share on other sites

dlaczego może być ryzykowne?

Ogólnie grzebanie w firmware może być ryzykowne, np przy niespodziewanym zaniku zasilania.

Te modemy podobno występują w 2 wersjach: standardowej i HiLink zależnie od operatora i w przypadku wgrania niewłaściwego firmware może być w ogóle problem z dostępem do internetu.

Modemy LTE bywają prądożerne dlatego czasem pomaga połączenie przez aktywny hub usb.

Można też samemu kupić jakiś inny router np tp-link za ok 90 zł widziałem, że obsługuje ten modem.

Z własnych doświadczeń: wymiana w routerze VDSL zasilacza poprawiła stabilność połączenia, jak masz dostęp do jakiegoś pasującego do tego edimaxa to może warto spróbować.

Edytowane przez wiatr
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...