Skocz do zawartości

Podłączenie Optyczne komputera z Z-5500 (moc sygnału)


Recommended Posts

Witam,

mam taki problem. Najlepiej zobrazuję to ponizej (2 opcje - zielona i niebieska - kable Toslink):

http://i60.tinypic.com/2qbdw0p.jpg

Opcja 1 (niebieskie połaczenia):

 Kiedy komputer jest podłączony z płyty głównej (ALC 898) poprzez splitter do panelu głośników Z-5500 dźwięk nie działa. Sygnał jest za słaby, zeby go odebrać w głośnikach. Dźwięk z TV działa bez problemu.

 

Opcja 2 (zielone połączenia):

Kiedy głosniki są podłączone bezposrednio do panelu sterującego dźwięk z kompa działa, ale wtedy nie mam możliwości podłaczenia TV poprzez toslink (w panelu zetek jest tylko jedno gniazdo toslink i jedno coax)

 

 

Moje pytanie jest nastepujące: Jaka wersja tutaj byłaby najlepsza? Co mam zrobić?

 

1. Znaleźć konwerter toslink -> coax i podłaczyć TV przez konwerter?

2. Znaleźć wzmacniacz sygnału i podłączyć go przed splitterem do kabla z kompa?

3. Kupić Xonara i on da mi mocniejszy sygnał z komputera?

4. Znaleźć przejściówkę toslink -> coax i ją zamontować w kabel z tv do panelu zetek (jest coś takiego? ) ?

 

Pomocy! :(

 

Z góry dzięki za pomoc!

Edytowane przez Leesiuu
Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak. Kabel kupiony trochę na wyrost (wystarczyłoby 8m, ale 7.5 już miałby problem...) tak,m żeby wszystko spasowało.

 

Tak naprawdę nie ma znaczenia w jakich odległościach jest sprzęt od siebie. Z komputera będzie tylko dźwięk przekazywany do głośników (muzyka), a w razie filmu na TV (kabel 10m HDMI do TV) dźwięk będzie przechodził przez Komp->HDMI->TV->Toslink->Z-5500 (chyba, że lepsza jakość (dtsy i inne te sprawy) będą lepiej współpracować bezpośrednio?

 

Pokój ma wymiary 4x5m więc daleko od siebie sprzęt nie jest ; )

Link to post
Share on other sites

 

 

Komp->HDMI->TV->Toslink->Z-5500
 

Mam tak samo podłączone u siebie kino domowe. Pc/Laptop -->HDMI -->TV-->optyk-->wzmak-->głośniki 5.1

i  nie mam z tym żadnego problemu. 

Mam wzmacniacz SONY z serii STR chyba już nastoletniego i DTS i inne systemy działają normalnie przy takim podłączeniu jak powyżej a nie posiada on HDMI.

Np. mój brat ma wzmacniacz za prawie 3koła i co jest najgłupsze wg mnie. Wchodzisz kablem HDMI z PC/Lapek do wzmacniacza, dalej HDMI do TV i później i tak trzeba optykiem z TV wrócić do wzmacniacza. Jakby od razu dźwięk nie mógł trafić z PC/Lapek do wzmacniacza a obraz obrazem normalnie na TV... 

Może tak ma być i ten model tak ma. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...