Skocz do zawartości

CAD 2D i Photoshop - lap do 2000pln - Quadro czy procesor?


Recommended Posts

Żona chce kupić laptopa, głównie do AutoCAD 2012 LT (głównie 2d) i Photoshop CS5. Poza tym standardowy użytek, web, filmy, edycja dokumentów etc.

 

Wymagania systemowe obu programów wg specyfikacji nie są duże jak na obecne czasy, zakładam jednak że sa to nomimalne wymagania potrzebne do przyzwoitej pracy z programem.

http://knowledge.autodesk.com/support/autocad/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/System-requirements-for-AutoCAD-2012.html

 

https://helpx.adobe.com/pl/photoshop/system-requirements.html#main_Photoshop_CS5_system_requirements

 

Znalazłem dwa laptopy które mogły by się nadać, dostępnych jest dużo innych w podobnych konfiguracjach.

 

Pierwszym który wzbudził moje zainteresowanie był:

 

LENOVO W510 , Intel® Core™ i7-720QM, NVIDIA QUADRO FX 880M - 1 GB, 8 GB RAM, 320 GB HDD, HULL HD 15,6", - cena używanego ~1500pln brutto

 

Drugi:

 

Asus X53SV, Intel Core i7-2670QM, nVidia GeForce GT 540 M - 1 GB, 8GB RAM, 750 GB HDD, 15.6'' HD Ready 1366x768, - cena używanego ~1400pln

 

No i teraz kurcze nie wiem na co się zdecydować, nigdy nie miałem do czynienia z kartami graficznymi QUADRO, czy faktycznie ich obecnośc w komputerze znaczaco podnosi jakość pracy z wymienionymi wyżej programami? Wg zestawienia z popularnej strony zawierającej rozpiskę osiągów chyba wszystkich mobilnych kart graficznych oraz procesorów, komponenty z W510 są ok 2/3 słabsze od tych z Asusa. NIe mniej jednak Asus ma też zintegrowaną kartę Intel HD Graphics 3000, która domyślnie pracuje z pulpitem windows, czy więc wogule istnieje możliwość wymuszenia pracy interfacu windows na GF? I czy usprawni to wogule pracę z tymi programami czy domyśłnie będą pracowac na intelu?

 

Z tego co doczytałem to główną zaletą QUADRO (jak dla mnie) jest sprżetowe wygładzanie lini, pozostałe zalety tej karty jakie znalażłem przysłużą się jedynie osobom projektującym w 3d. Czy za tem jest sens inwestować w laptop z kartą QUADRO czy może iść w wydajniejszy procesor? Kwota jaką na ten moment mogę wydać to 2000pln +-200 zależy czy będzie naprawdę warto, no i w zależności od zainstalowanego dysku z 300pln przeznaczę na SSD.

 

Puki co szukałem lapków z core i7 i nvidia na pokładnie minimum 8GB ramu. Może warto jednak poszukac wydajniejszego i5 z grafiką intel a doładowac więcej ramu czy szybszy ssd? Pliki CAD z jakimi pracuej żona nie raz mają ponad 40mb a rozdzielczość plików graficznych które musi obrabiać nie raz mprzekraczają 40MPx (skany map w A0).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...