Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,
zastanawiam się nad zakupem Brother DCP-L2520DW. Obecnie mam Brothera DCP-J552DW i jestem zadowolony, z wyjątkiem jednego, ważnego szczegółu. Drukuję sporo tekstu, właściwie sam tekst. Jakość (ostrość, kontrast) tekstu drukowanego przez J552 znacząco odbiega od tekstu drukowanego w książkach. 

Szukam zatem drukarki laserowej z duplexem, wifi i skanerem. Jestem dość bliski zdecydowania się na L2520DW, jedyne czego mi brakuje to potwierdzenia o jakości drukowanego tekstu równej książkowej, bądź maksymalnie zbliżonej. Nie chcę wydać 550zł i nie być usatysfakcjonowany.
ADF chyba nie jest mi potrzebny, bo nie skanuje dużo i, jeżeli już, to książki, a nie pojedyncze dokumenty. 

Chętnie wysłuchałbym też opinii nt. podobnych cenowo i funkcjonalnie drukarek, choć sam osobiście takich nie znalazłem. 

Z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites

Dobra drukarka laserowa (przy takim budżecie) zawsze przebije atramentówkę pod względem jakości wydrukowanego tekstu. Technologia drukowania na sucho zapobiega nasiąkaniu kartki papieru, więc sam tekst będzie ostrzejszy (jeżeli oczywiście będziesz używał dobrych bębnów - bo to one odpowiadają za wydruki w tej drukarce). Co do modelu L2520DW to mam kilku stałych klientów, którzy korzystają z niej na co dzień i są bardzo zadowoleni. Sądzę, że w tej cenie to będzie najrozsądniejszy wybór :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Nowość godna uwagi to model atramentowy HP 5525 , laserówka za 600zł będzie strasznie droga w eksploracji. Przy Samym zakupie nie jest tak ważna cena jak sama eksploatacja drukarki i laserowe są drogie dla użytkownika domowego. 
4x Tonery CMYK średnio po 120zł = 480zł :) 

 

Proponuje zobaczyć ten post przygotowany przez serwis drukarek z Częstochowy opisane są za i przeciw o drukarkach i urządzenia wielofunkcyjnych. 

http://www.optima-md.com/files/cache/photo/2015/wielofunkcyjna-kolorowa-drukarka-laserowa_size666.jpg

Link to post
Share on other sites

Nowość godna uwagi to model atramentowy HP 5525 , laserówka za 600zł będzie strasznie droga w eksploracji. Przy Samym zakupie nie jest tak ważna cena jak sama eksploatacja drukarki i laserowe są drogie dla użytkownika domowego. 

4x Tonery CMYK średnio po 120zł = 480zł :)

 

Proponuje zobaczyć ten post przygotowany przez serwis drukarek z Częstochowy opisane są za i przeciw o drukarkach i urządzenia wielofunkcyjnych. 

http://www.optima-md.com/files/cache/photo/2015/wielofunkcyjna-kolorowa-drukarka-laserowa_size666.jpg

przeciez OP szuka zwykłego czarno białego lasera - w  DCP-L2520DW toner zamiennik na 2600 stron to od 50 do 100 zeta - chyba nie ma tragedii :) co 12 tysiecy dochodzi bęben, ale tez są zamienniki w sensownych cenach - co do DCP-L2520DW to w tej cenie ~600 nie za bardzo jest alternatywa, jak ktos szuka urzadzeniea wielofunkcyjnego czarno białego laserowego z wifi i duplexem - konkurencyjne HP z tej półki cenowej nie mają duplexu

Edytowane przez blackdog
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...