Skocz do zawartości

Wywala sterownik podczas OC GTX 970 G1 GAMING


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów http://ocforum.pl/images/smilies/smile.png

Jestem nowy na tym forum, i mam nadzieję, że będziecie mogli mi pomóc.

Chciałbym was prosić o pomoc w podkręcaniu mojej 970-tki, otóż po takowym podkręceniu screen --> ( screenSHU - The fastest screen capture ever. ) Zegary nawet zmniejszałem o 50Mhz od tych i dalej problem występował.
podczas grania w takie gry jak Battlefield Hardline, Far Cry 4 wywala szary ekran, po czym wyskakuje komunikat ''Program przestał działać'' i kiedy wchodzę do gpu-z, to zegar jak i zarówno pamięć wracają do fabrycznych, czyli screen --> ( screenSHU - The fastest screen capture ever. )

Również podczas testowania grafiki na FurMarku wyskakuje błąd ''tdp was been detected'', po czym wywala stery grafiki.
Dodam jeszcze, że przed podkręcaniem takiego problemu nie mam, temperatury pod obciążeniem wynoszą 60-65 stopni, również po oc.
Podam jeszcze specyfikację mojego sprzętu:
CPU: I5 4690K 4.0 GHz
GPUGigabyte Geforce GTX 970 G1 Gaming
MOBO: MSI Z97 G43
RAM: Kingston HyperX 2x4GB 2400mhz cl11
PSU: SilentiumPC Supremo M1 Gold 550w


Pozdrawiam,
Klecu :)

Edytowane przez xKL3CUPL
Link to post
Share on other sites

Każdy egzemplarz podkręca się inaczej, spróbuj może ustawić wg linku poniżej, na początek możesz pomniejszyć zegary na start, bo z tego co pokazałeś Twoje ustawienia są znacząco odmienne.

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_970_g1_gaming_review,26.html

Link to post
Share on other sites

Jak ustawisz za duże taktowanie to i tak jesteś w stanie uszkodzić dany układ. OC zawsze w jakimś stopniu większym lub mniejszym wiąże się z ryzykiem uszkodzenia danego podzespołu. Jednak czy przy tak mocnym GPU potrzebujesz robić OC ?:) 

Link to post
Share on other sites

Każda sztuka kręci sie inaczej.Nigdy nie podkręcaj rdzenia i pamięci na raz bo nie dojdziesz z czym przegiałes.

Moja sztuka poszła na 1450 MHz rdzeń(w boost) a pamięci tylko na 7600 MHz.U mnie mimo podbijania napięcia nic to kompletnie nie dało.Twoja karta ma wyzsze bazowe taktowanie rdzenia od mojej i wydaje mi sie że tu już dałeś za dużo.

Napisz jeszcze ile wynosi taktowanie rdzenia juz z boostem?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...