Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Szukam najtańszego telefonu, który posiada parametry:

 - 2GB RAM'u (obowiązkowo)

 - cena do 700-800zł

 - może być windows

 - jak androdid, żeby miał aktulizację do Lollipopa (byle nie KitKat)

 - ekran nie większy niż 5 cali

 - nie zacina się

 - dobra bateria

Mile widziany:

 - dobry aparat (tu pewnie ukłon w strone Nokii)

 

Używany będzie przez dziewczynę, która znalazła taki telefonik ASUS Zenfon 5 (wersja 2GB RAM).

Po przyjrzeniu się wygląda na bardzo fajny telefon.

 

Rozważany jest również jakiś używany ale jeszcze na gwarancji - chodzi, żeby był tani.

 

Jeszcze tu kwestia czy opłaca się brać 4 wolniejsze rdzenie czy 2 szybsze?

 

Z góry dziekuję za propozycję.

Link to post
Share on other sites

Sony Xperia Z1 i LG G2 (choć nie wiem czy LG już wysyła 5.0).

 

Z Windows masz Nokia 930 i 1520 które mogą nie załapać się w tę cenę.

Jest jeszcze Lumia 1020 która jakby nie było także ma 2GB RAM, jej aparat wymiata, ale procesor Snapdragon 400 już nie jest tak dobry jak w 930 czy 1520 (które mają Snapdragon 800).

Z Lumii bardziej polecam 1520 niż 930 (2x dłużej trzyma na jednym ładowaniu). 1020 to czysto fotograficzny fon więc jak nie potrzebujesz demona prędkości, ale za to perfekcyjne zdjęcia to jest on dla ciebie.

 

Co do wersji androida to NIE ROZUMIEM ciebie kompletnie dlaczego wolisz bardziej coś z lollipop aniżeli KitKat. Przecież Lollipop to jest tragedia kompletna, nie wprowadza nic, obciąża smartfona i nader wszystko drenuje baterię jak szalony. Sam miałem LG G2, Xperia Z1, teraz mam Xperia Z2 i na żadnym z nich CELOWO nie uaktualniam do lollipop - to nie ma najmniejszego sensu (z resztą poczytaj XDA to zobaczysz że większość osób wraca do KitKata). A dodam jeszcze że flagowe Xperie mają już aktualizacje do android 5.1 (i mimo to ludzie, w tym ja, preferują KitKat).

 

 

Co do rdzeni to ciężko powiedzieć - wszystko zależy jaki smartfon. Jednak z w/w smartfonów to LG G2 i Xperia Z1 mają niemal idealnie te same osiągi. Co do Lumii 1520 i 930 to ich wyniki nie różnią się wcale (to jakby te same smartfony, tyle że w 1520 dłużej bateria trzyma i ma większy ekran).

1020 jest około 2x wolniejszy od 1520 czy 930.

 

Wyniki Lumii i androidów w/w są zbliżone, jednak jest mało testów wspólnych dla obu systemów więc ciężko to porównać dokładnie.

Link to post
Share on other sites

A będąc upierdliwym to z nowych są jaieś telefony oprócz tego ASUSA?

Bo jakoś tak szukam i nie mogę dojrzeć.

Odnośnie systemów Lollipop znam tylko z opinii użytkowników - ogólnie lepiej działa niż KitKat

Odnośnie KitKat'a na swoim LG Optimusie (Swifcie) G wgrałem KitKata ale zaraz zdegradowałem do JealyBean'a, bo na KitKacie to bateria o jakieś 30% krocej trzymała.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem gdzie się tego naczytałeś o kitkacie.

Jeśli się zastanawiasz nad tym Asusem to lollipop na nim jest strzałem w piętę, żadnych godnych uwagi zmian nie ma a dodatkowo znacznie szybciej schodzi bateria.

Aczkolwiek pamiętaj, że na każdym smartfonie może działać inaczej, więc nie przekreślaj na starcie ;)

Ja też mogę polecić Xiaomi i Asusa

Jeśli uda ci się jakimś cudem znaleść LG g2 lub Z1 to oczywiście one będą lepszym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...