Skocz do zawartości

Zestawy komputerowe do firmy. Dla Grafika i programisty. Każdy po 4000 zł.


Recommended Posts

Witam.


 


Potrzebuje kilka zestawów komputerowych do firmy. Jeden dla grafika inne dla ludzi związanych z programowaniem i multimediami. Zestaw miałby starczyć na co najmniej 4 lata wygodnej pracy. Na pojedynczy zestaw mogę przeznaczyć maksymalnie 4000 zł.


 


Dla Grafika


Opis:


  • Zastosowanie komputera : Głownie programy graficzne:  Illustrator, Photoshop, Corel  zdarzyć się może praca z 3D 
  • Maksymalna kwota : max 4000 zł
  • Których części potrzebuję : Jednostka centralna
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Jeśli pomoże w przyszłości to tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i modelBrak
  • Specjalne wymagania : Brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): Brak
  • Własna propozycja zestawu : Brak
  • Inne : W grę raczej nie wchodzą części używane.

Dla Programistów


Opis:


  • Zastosowanie komputera : Visual Studio, Android Studio itp., prace biurowe, przeglądanie Internetu, multimedia i pokrewne
  • Maksymalna kwota : max 4000 zł
  • Których części potrzebuję : Jednostka centralna
  • Czy będę podkręcać sprzęt? Jeśli pomoże w przyszłości to tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i modelBrak
  • Specjalne wymagania : Brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): Brak
  • Własna propozycja zestawu : Brak
  • Inne : W grę raczej nie wchodzą części używane.

 


Z góry dziękuje za pomoc!


Edytowane przez qqde23
Link to post
Share on other sites

Zależy mi głównie na wydajności, jakość wykoania wiadomo jest bardzo ważna, ale przede wszystkich chciałbym, aby było wydajnie w tych aspektach, któtre wymianłem wyżej. Wyciszenie nie jest dla mnie priorytetem. Jak wspomniałem, chciałbym, żeby wytrzymały 4-5 lat na dobrym poziomie. Jeśli da się się coś dobrego zrobić w mniejszej kowcie np 3000-3500 zł, to oczywiście jak najbardziej.


Dodatkowo, czego zapomniałem napisać, chciałbym, aby w cenie zawierał się system np Windows 10 Pro oraz żeby platforma była złożona już na DDR4 i Skylake.

Link to post
Share on other sites

 

 

Dodatkowo, czego zapomniałem napisać, chciałbym, aby w cenie zawierał się system np Windows 10 Pro oraz żeby platforma była złożona już na DDR4 i Skylake.

 

Nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Wyjdzie zdecydowanie drożej i wcale nie tak strasznie wydajniej.

 

Zestaw #1:

 

Intel Xeon E3-1230v3 /3.3GHz, 8MB, BOX, LGA1150/

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

SilentiumPC Gladius M45W Pure Black (b/z)

Cooler Master G450M 450W 80+ Bronze 120mm modular

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Liteon iHAS122 SATA (black)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Asus GeForce GTX 750 OC 2GB DDR5 128bit (1137/5010)

Plextor M6 Pro 128GB SATA3 (545/330MB/s)

Crucial MX200 250GB (555/500MB/s)

 

3701 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

4 rdzenie / 8 wątków bez możliwości OC. Wydajność i7 4770. Dobrze wyposażona płyta w mATX oraz 16 GB DDR3 na start z możliwością dalszej rozbudowy. HDD na magazyn, SSD 128 GB na system oraz soft i SSD 250 GB na scratch disk. GTX 750 do modelowania w 3D spokojnie wystarczy.

 

 

Zestaw #2. 

 

Wywalasz SSD 128 GB zostawiając tylko 250 GB. Spokojnie możesz zrezygnować z GPU. Xeon 1230v3 nie posiada jednak zintegrowanego układu graficznego. Pod samo programowanie spokojnie możesz brać Intel Core i5-4460

 

Tym sposobem za taki zestaw zapłacisz około 2500 zł

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Świetnie, wielkie dzięki! Jedno pytanie jeszcze, czy opcja "dobicia" do tych 4000 zł na lepsze podzespoły/nowszej generacji (mam na myśli DDR4 i 6 generację Intela) może rzeczywiście wpłynąć na lepszy komfort pracy oraz żywotność komputera? Chodzi głównie o to, że w przyszłości będzie łatwiej coś zmodernizować. Nie ma się co oszukiwać, niestety, gdyż jestem pewien ze komputery będą musiał działać dobrze najmniej 4 lata (w najgorszym przypadku jeszcze dłużej).

Link to post
Share on other sites

Czy w pierwszy zestawie mogłbys zamieić mi cos na wydajnieszego mam na mysli i7 ? Na cały zestaw mam do 5k .

 

Czy taki procek zamiast xeona będzie ok ?

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_433&products_id=67520

 

i czy do tego procka zmieniać płytę głowną czy wystarczy ta ?

Edytowane przez DeeS043
Link to post
Share on other sites

Ale o którym zestawie piszemy ? O tym ? 

 

 

Intel Xeon E3-1230v3 /3.3GHz, 8MB, BOX, LGA1150/
MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/
SilentiumPC Gladius M45W Pure Black (b/z)
Cooler Master G450M 450W 80+ Bronze 120mm modular
Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix
Liteon iHAS122 SATA (black)
Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda
Asus GeForce GTX 750 OC 2GB DDR5 128bit (1137/5010)
Plextor M6 Pro 128GB SATA3 (545/330MB/s)
Crucial MX200 250GB (555/500MB/s)

 

 

 

 

Buzdzet mam do 5 k

 

Można pójść w OC CPU ....

 

 

 

Czy taki procek zamiast xeona będzie ok ?   http://www.esc.pl/pr...oducts_id=67520

 

+

 

 

 

Kingston 16GB (2x8GB) 2666MHz CL15 HyperX Fury Black AsRock Z170 Extreme4 /intel Z170, DDR4, LGA1151/ SilentiumPC Grandis XE1236
 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...