Skocz do zawartości

Komputer wyłącza się sam podczas grania w wymagające gry..


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lonialomax,

Recommended Posts

Tak jak w temacie podczas grania w niektóre gry komputer pada i włącza się na nowo sam (rust,h1z1) gram jeszcze w cs go i korzystam z youtuba, ale jak narazie tylko podczas tych 2 gier się tak dzieje co kilkanascie minut, temperatury sprawdzałem i są w normie procesor:31 karta:31 w wysiłku +10 stopni do obu podzespołów więc temepratury są spoko nie wiem co to może być, sprawdzałem komputer i nie był zakurzony strasznie ,przeczysciłem go tak trochę, podociskałem kabelki i dalej to samo, dodam że komputer sam składałem 7 miesięcy temu z nowych części zakupionych w sklepach. Podam specyfikacje:

Procesor intel g3240 ( zamierzam wymienić)

Karta graficzna:radeon r9 270x msi

Płyta główna: msi h81

ram 8gb

zasilacz:corsair vs 450 ( może to zasilacz, ale nie wiem jak to sprawdzić)

Macie jakieś pomysły???? 

A może to nieistotne ale , dysk twardy ramy i procesor ze starego kompa wrzuciłem, który chodził dobrze, wszystko złożyłem i na nowym systemie postawiłem więc raczej nic nie spier**** komputer 7 miechów dobrze chodził.

Edytowane przez polop0123
Link to post
Share on other sites

Zaglądałeś do podglądu zdarzeń,może tam jakiś ślad...?

Sprawdziłem i było tam dużo tego :P ale zaglądłem do krytycznych błedów i było 7 tych samych o nazwie ''kernel-power'' i tam pisało

System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania. (czyli to jest to co pisałem sam w temacie, chyba nic z tego nie wynika.., tam jeszcze w błedach ,ostrzeżęniach było dosc dużo ,jak cos zrobie screeny jutro i wkleje jeśli trzeba) 

WKLEJE jeszcze szczegóły tego błedu krenel-power

- <System>
  <Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
  <EventID>41</EventID>
  <Version>3</Version>
  <Level>1</Level>
  <Task>63</Task>
  <Opcode>0</Opcode>
  <Keywords>0x8000200000000002</Keywords>
  <TimeCreated SystemTime="2015-09-28T17:39:18.618483500Z" />
  <EventRecordID>3476</EventRecordID>
  <Correlation />
  <Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
  <Channel>System</Channel>
  <Computer>DESKTOP-GR6EKHG</Computer>
  <Security UserID="S-1-5-18" />
  </System>
- <EventData>
  <Data Name="BugcheckCode">0</Data>
  <Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>
  <Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
  <Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>
  <Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
  <Data Name="SleepInProgress">0</Data>
  <Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
  <Data Name="BootAppStatus">0</Data>
  </EventData>
  </Event>
Link to post
Share on other sites

Ja na Twoim miejscu,w zależności od systemu(jaki?) zrobiłbym update sterowników i chipsetu płyty głównej(jeśli jest do tego systemu) a jeszcze przed tym dałbym starsze sterowniki do karty graficznej....

system to windows 10 64 bit, starsze sterowniki do karty graficznej dlaczego>>??? mam te najnowsze pod windows 10, a do płyty głównej stery są z płytki

Link to post
Share on other sites

Napisałem tak bo nie wiedziałem jaki system masz. Sprawdź na stronie producenta płyty,czy wyszły jakieś sterowniki do niej pod dziesiątkę...

I jak @up....

i jak up!? a co wy myslicie że wygrałem w totka i wymienię se zasilacz? bo ten który kupiłem 7 miechów temu jest jaki>???? zły? jest polecanym zasilaczem i wystarcza na pewno do tych podzespołów? czyż nie???? po prostu nie będę wymieniał zasilacza bez powodu.... chce znaleśc zródło problemu.

Edytowane przez polop0123
Link to post
Share on other sites

A ja bym stawial wlasnie na zasilacz... Skoro temp sa w normie i potrafi sie zresetowac to zostaje zasilacz, plyta glowna lub konflikt oprogramowania... Pozycz od kogos zasilacz i potestuj jesli masz taka mozliwosc... To ze jest 7 miesieczny nie oznacza ze nie moze miec wady fabrycznej.

Link to post
Share on other sites

Wykonaj test w OCCT z zakładki Power Supply przez minimum 5 minut. Program zapisze wartości parametrów PC na wykresach. Zwróć uwagę na te z napięciami, a szczególnie na wartość 12V.

jest zle bo po wlączeniu  w power suppluy komputer wyłączył sie po 7 sekundach gdzies....... i włączył ponownie

Link to post
Share on other sites

Zainstaluj HWiNFO, uruchom w opcji Sensor i w tym oknie na dole kliknij Logging Srtart. Zminimalizuj i włącz grę. Jezeli PC dostanie crascha to program zapisze log i z niego może dowiemy sięco bruździ w systemie, a przynajmniej jakie napięcia masz pod obciążeniem. 

A jakoś wytłumaczyc jasniej możesz co dokładnie włączyć, bo nie używałem nigdy tego programu.

Link to post
Share on other sites

Ta fotka wystarczy? http://i.imgur.com/qgL0l39.jpg?1

no klikłem to i zminimalizowałem odrazu i odpaliłem gre , komputyer wyłączył sie po 45 minutach gry, ale nie wiem gdzie mi zapisało..... przy wyborze dałem pulpit a na pulpicie nic nie maaaa........., 

znalazłem jednak , podaje link do pliku http://www.mediafire.com/download/jfgzp2gsi26696f/Zasrany+komputer.rar

Edytowane przez polop0123
Link to post
Share on other sites

Ewidentnie nie domaga zasilacz, także szukanie ewentualnych przyczn, jeżeli będą występować, należy szukać po jego wymianie. Dla pewności sprawdź jeszcze multimetrem.http://i.imgur.com/uFLFR4X.jpg?1

Nie posiadam multimetra, ale zasialcz nie domaga w takim sensie że za mało vatu (450) czy cos się zepsuło??? i jakie powinien mieć prawidłowe napięcie? No ale powinien dawać rade z takim zestawem przedtem wszystko działało;/

Link to post
Share on other sites

Zasilacz nie podaje ( nie trzyma) stabilnego napięcia 12V, ale również nie dostarcza napięcia wymaganego przez standard ATX którego minimum wymagane jest na poziomie 11,4V. Twój zasilacz podawał w momencie crascha 11,3V.

To co ja mam zrobić? da się go naprawić samemu ? czy to jest wadliwy zasilacz do kosza???? bo zaznaczam że przedtem tak nie było.

Link to post
Share on other sites

 

Sam zasilacza nie naprawisz.

 

ale każdy sprzęt może ulec awarii. Poza tym jest trochę nie pochlebnych opinii o serii Vs od Corsaira.

 

To muszę na gwarancji oddać, wiesz może jak sie to oddaje na gwarancji czy musze do sklepu odniesc czy jak??? bo to przez neta w sklepie internetowym kupowałem

Link to post
Share on other sites

Jeszcze zapomniałem napisać(moze to nie istotne ale wole napisać) bo może to wina listwy albo przedłużacza, bo do gniazdka mam podpięty przedłużacz a do przedłużacza router i listwe a do listwy dopiero komputer z monitorem podpięty. może to wina listwy albo przedłużacza, albo dlatego że mam tak podpięte. jak uważacie????

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...