Skocz do zawartości

Pierwszy w życiu własny zestaw komputerowy


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez KarolR102,

Recommended Posts

[EDIT] Proszę o zmiane tematu na (Komputer~~1700zl) [/EDIT]

Witam, po przeczytaniu wszystkich poradników jaki wpadły mi pod rękę udało mi się złożyć taki oto zestaw komputerowy

 

Na wstępie zaznaczam, że zakup :4gb RAMU, HDD i grafiki jest odłożony na później.

Procesor : Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX BX80646I54460 - Haswell Refresh

 

Płyta: Płyta główna ASRock ASRock H81M-VG4 R2.0, H81

 

Pamięć RAM: Pamięć GoodRam Play 4GB 1600MHz DDR3 CL9 

 

Dysk: Dysk SSD Crucial BX100 120GB 2.5' 7mm SATAIII 

 

Zasilacz: Zasilacz Antec VP 500 - 500W

 

Obudowa:Obudowa Zalman R1, 2xUSB 3.0, Bez zasilacza, (R1 WHITE)

 

Najwięcej wątpliwości mam co do tej płyty. Nie jestem pewien czy będę do niej w stanie podpiąć 3 wentylatory z Zalmana (jeden na pewno jest na molex, bo jest sterowany z obudowy).

 

Jeśli widzicie jakieś problemy z kompatybilnością lub macie w podobnym budżecie lepsze zamienniki to piszce :)

Edytowane przez KarolR102
Link to post
Share on other sites

Płyta jest wystarczająca pod ten zestaw. Żeby podłaczyc 2 wentylatory pod płyte musiałbyś kupić przejściowke. Niedawno kupiłem na 4 wentyle za 19zł w proline.


Dysk 120gb to sredni interes. Warto było by dopłacić nieznaczna kwote na 2x pojemniejszy http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-bx100-250gb-2-5-7mm-sataiii-ct250bx100ssd1-707617/

Link to post
Share on other sites

Można do 4 pinowego złącza popiąć 3 pinowy wentylator? Bo widziałem na kilku unboxingach że wentylaotry mają tam takie złącze 

 

Zdjęcie 

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t31.0-8/10631243_608860549222433_3218661413482755477_o.jpg

 

 

Naprawdę przepraszam, że zadaje takie kretyńskie pytania ale po prostu nie wiem. A nie chciałbym żeby wentylatory w obudowie nie pracowały bo nie potrafiłem dobrać odpowiednich przejsciówek. 

Edytowane przez KarolR102
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...