Skocz do zawartości

i5-4690K OC


Recommended Posts

Wczoraj mi przyszły 3 dodatkowe wentylatory od AAB te z 15 łopatkami i powiem że ich wydajnosc w porównaniu do fabrycznych zalmana i tego co jest oryginalnie na fortisie to niebo a ziemia.Załozylem je jeden na chłodzenie procka przód wtłaczający tył wyciągający i trzeci powędrował na górę obudowy.Temp mam podobne jak Ty z otwartą przegladarką okolo 25 stopni w grach jeszcze nie zdążyłem potestować jedynie wczoraj zapusciłem OCCT ustawienia CPU: OCCTna 1h to max temp. była 59 stopni.

Temp super jak dla mnie jedyny minus to że zrobiło sie głosniej niestety ale zlicząć wszystkie wentylatory to kręci sie ich 11 sztuk.

Link to post
Share on other sites

Ja tak samo przy takiej różnicy wolałbym zrezygnować i wrócić do 4.4. Czytałem o tych wiatrakach z 15 łopatkami wydajność fakt jest niezła a głośność to zależy od indywidualnych preferencji, ja np. wolałbym ciut głośniej ale 'chłodniej'. Ja mam 5 wiatraków w obudowie z tym, że tylko 3 chodzą co chwile :)

Ja za to grając ~2h w Hitman Absolution miałem max 57 stopni :P :P

 

 

 

@EDIT

Tym razem piszę bo mam mały problem i wydaje mi się, że ma to związek właśnie z tym OC.

 

Otóż, 2 dni temu rano kiedy włączyłem PC wyskoczył BSOD:

BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO

 

Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x00000074 (0x0000000000000002, 0xffffd000a67ea9e0, 0x0000000000000002, 0xffffffffc0000017).

Natomiast dzisiaj dziwna sytuacja gdyż po włączeniu CS:GO dosłownie 3minut gry i wyskoczył taki BSOD:

 

WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR

Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x00000124 (0x0000000000000000, 0xffffe001cf2dd028, 0x00000000bf800000, 0x0000000000000124).

 

Dziwi mnie fakt, że przy graniu jednak w wymagające gry nic sie nie działo, a przy pierwszym włączeniu słabiutkiego CS:GO pojawiło się takie coś. Chwile po tym włączyłem znowu CS:GO no i już bez problemu grałem jakiś czas.

 

Czy to może być wina tego OC no i w czym tkwi problem gdyby ktoś był w stanie pomóc?

Edytowane przez ullQuiorra
Link to post
Share on other sites

omg po prostu nie rozumiem jak tak denna gra może mi takie niespodzianki rzucać, wczoraj kilka godzin gry w hitman absolution na ultra - nic, dzisiaj 3 minuty CS:GO i BSOD potem jak go znowu włączyłem już było okej. :P

 

To domyślam sie, że w moim wypadku też potrzebował wyższego VCORE tylko, że u mnie jest automatycznie pobierane od zapotrzebowania więc tym bardziej się dziwie.

Jest sposób aby odczytać dokładnie w czym był problem? No i co oznaczał ten wcześniejszy BSOD zaraz po włączeniu PC ?


@@ wariat89 a jeszcze mi powiedz, czy cos zmieniales jak ci zaczał też wariować na CS:GO?

Link to post
Share on other sites

powiem ci tak początek miałem 4.5 poczytałem twój temat zmieniłem na 4.4 było wszystko ok, odpaliłem cs po chwili lub zminimalizowaniu gry bsod potem dodałem vcore (1.2v)było lepiej ale i tak potrafił mi cs wywalić teraz mam 4.5 1.278v i żadnych problemów. cs jest dziwny grałem na 4.4ghz w Rust potem wiedzmina 3 (ultra, hairworks on), armored warfare, Arma 3 i żadnych bsod a cs wywalał xD także jak sam nie odkryjesz odpowiedniego vcore dla swojego proca to takie akcje widać będą się działy

Edytowane przez wariat89
Link to post
Share on other sites

Tylko w moim wypadku problem jest taki co może pamiętasz z tematu, że wszystko mam na AUTO więc w jaki sposób mam odkryć ten vcore specjalnie dla cs'a(?!) bo chyba nie dosłownie specjalnie dla niego? :roll:

Prawde mowiac i tak nie lubie tej gry odkad skonczyłem zabawe z 1.6 ale po prostu chciałem "ponoobić silverem" a tu taka niespodzianka na szczęście tylko przy 1 uruchomieniu ale pewnie się powtorzy od czasu do czasu.

Jakas rada/sugestia co dokładnie zrobić? Bo głównie boje się tego żeby czasem jakaś inna gra też tego nie powodowała, bo jak np włącze takiego wiedzmina i się powtórzy to wtedy pewnie jest coś nie tak co wymaga naprawy :P

 

CS zawsze mnie zadziwiał ale tym to przebił wszystko :D

 

 

No i może będziesz wiedział a jak nie to może ktoś inny będzie w stanie pomóc, co do pierwszego BSODa wyżej który podałem a była to nazwa: BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO .

Sytuacja powtórzyła się tylko raz ostatnio podczas pierwszego uruchamiania, po zniknięciu bsod'a uruchomił się normalnie i już nie było problemów. - czy tym powinienem się martwić ?


Przeczytałem, że są to błędy np RAMu, HDD, sterowników czy nawet systemu i rejestru. Miałem wtedy troche nieaktualną wersję GeForce Game Ready Driver 355.98 a dzisiaj zainstalowałem najnowszą 358.50 - czy to mógł być problem?


Ktoś jest w stanie podpowiedzieć? ;)

 

 

 

Znowu pojawił mi się Bsod WHEA... ale tym razem przy skanowaniu systemu...no to super :(

A może jest to wina VCCIN, które miałem zmienić na 1.8 z 1.92? Zmieniłem na 1.85 i zaczęły się te problemy - przed tą zmianą nic takiego nei było.


hmmm ?

Edytowane przez ullQuiorra
Link to post
Share on other sites

Zaraz po edytowaniu powyższego posta ustawiłem VCCIN manualnie na 1.9V, podczas użytkowania płyta dobija sama do 1.92V więc w sumie efekt ten sam co na początku bo wiadomo że i tak lekko będzie podbijać. Osiągnałem więc tyle samo V co przed manualnym ustawianiem. Póki co nie ma żadnych problemów, dzis lub jutro spróbuje dłuższej przygody z CS:GO dla samego sprawdzenia skoro poprzednio to tu mi wyskoczył BSoD i zobacyzmy. Myślę, że to był problem i zostawienie w obecnym stanie powinno być rozwiązaniem ale to się okaże w przeciągu paru dni czy aby napewno.

Być może w wypadku mojego świetnego VCORE minusem jest wysoki VCCIN? :P 

 

Problem za to ponownie mam z BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO zresztą zrobiłem osobny wątek na forum o tym. :(

Edytowane przez ullQuiorra
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Cześć to znowu ja :P

 

 

Chciałem tylko dopisać, że prawdopodbnie rozwiązałem problem BSodów. Zrobiłem dokładnie 2 rzeczy, przywróciłem VCCIN spowrotem na AUTO, a także taktowanie obniżyłem do 4.4GHz i od tamtej pory nie pojawia się ani WHEA ani BAD_SYSTEM_CONFIG. Od jakiś 2 tygodni od zmiany ani razu nie wyskoczyły więc myślę, że problem rozwiązany.

 

Mam tylko pytanie do zaznajomionych w tym temacie, co mogło być przyczyną tych bsodów w takim wypadku jeśli teoretycznie wszystko było okej tzn napięcia stabilność itd Czy mogła to być wina właśnie ustawień AUTO gdzie VCCIN był na sztywno ustawiony(biorąc pod uwagę, że przy AUTO jest max 1.92V na sztywno dałem 1.9 gdzie i tak dobijało max do 1.92V wg monitorów) czy coś innego? Dodam tylko, że nie sprawdzałem po kolei najpierw VCCIN a potem taktowanie tylko jednocześnie ustawił obie opcje.

Edytowane przez ullQuiorra
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...