Skocz do zawartości

Acer Aspire 1652WLMI - POTWORNY PROBLEM (SYSTEM)


Recommended Posts

Witam, mam problem. Dostałem z Włoch notebooka acer aspire 1652 wlmi, domyślnie posiadał on XP z tego co widzę, jednak jak go dostałem ma Viste Ultimate. Mało tego, język włoski ... z którego nie rozumiem ani słowa ;]

No cóż - Vista + j. włoski = doprowadza mnie to do szału, chcę mieć XP. Jednak gdy wsadzę płytę, wywala jakiś error po makaroniarsku, i przy autoodtwarzaniu nawet nie da sie kliknąć w "Instaluj system" bo jest zaznaczony na czarno. Próbowałem w biosie poprzestawiać bootowanie, ale nie reaguje na płyte, a płyta działa na kompie stacjonarnym.

 

Pytanie brzmi, co to może być i dlaczego notebook "olewa" moją płyte z windowsem XP ? :D

 

Siedze i googluje 4 godziny, mam dość, jak wy nie pomożecie to się poddaje.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Może błąd który wyskakuje to informuje o tym, że obecny system operacyjny jest nowszy od tego, który chcesz zainstalować. U mnie jak wsadzę xp, instalacja z pod windows też jest na szaro tak, że to normalne.

 

Zmiana bootowania powinna pomóc chmmm...czy z innymi płytami jest tak samo :P może lapek za nią nie przepada :D ...sprawdziłbym czy jakaś dystrybucja linuxa np. ubuntu odpala wtedy pewne będzie, że to xp, a nie kolejność bootowania w biosie.

 

A nie myślałeś o zostaniu na win vista i ściągnięciu jedynie polskiej paczki językowej z win update :)

 

PS. Do niektórych lapków możesz nie znaleźć sterowników xp, kumpel miał tak ma na samsungu nie działały mu klawisze funkcyjne fn + xxx...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...