Skocz do zawartości

Razer DeathAdder Chroma vs SteelSeries Rival vs Zowie FK1


Razer DeathAdder Chroma vs SteelSeries Rival vs Zowie FK1  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która myszka jest najlepsza dla gracza CS GO z chwytem Palm Grip?

    • Razer DeathAdder Chroma
    • SteelSeries Rival
    • Zowie FK1
    • Inna


Recommended Posts

Dzień Dobry.   Długo myślałem nad wyborem myszki i myślałem nad CM Storm Alcor (Założyłem temat związany z wyborem myszki), ale na OLX i Allegro zobaczyłem używane myszki w cenie Alcora. Zastanawiam się czy to nie głupi pomysł wybrać coś z tych trzech myszek. 

 

UWAGA!  JEŻELI ZAGŁOSUJECIE NA DANĄ MYSZKĘ TO NAPISZCIE DLACZEGO AKURAT TA MYSZKA i UZASADNIJCIE SWOJĄ ODPOWIEDŹ

Edytowane przez Mateusz121
Link to post
Share on other sites

Razer DA - przeciętna jakość wykonania, często dostaje dwukliku, ale dobrze leży w łapie.

SS Rival - słabe wykonanie (szybko ściera się ta guma po bokach i powłoka się łuszczy).

Zowie FK1 - jedyną wadą jest scroll, który nie jest najwyższych lotów, ale tak sama w sobie myszka jest ok.

Link to post
Share on other sites

Razer DA - przeciętna jakość wykonania, często dostaje dwukliku, ale dobrze leży w łapie.

SS Rival - słabe wykonanie (szybko ściera się ta guma po bokach i powłoka się łuszczy).

Zowie FK1 - jedyną wadą jest scroll, który nie jest najwyższych lotów, ale tak sama w sobie myszka jest ok.

Z tych trzech myszek,  to która z nich ma najlepszy sensor?  No wiesz....... Razer DA ma 10000 DPI i jest dość precyzyjny.

Link to post
Share on other sites

Razer DA ma 10000 DPI i jest dość precyzyjny.

Te 10000dpi to chwyt marketingowy dla gimbusów, które oceniają myszkę po ilości dpi. Nikt nie używa takich wartości, więc to jest bezużyteczne.

 

która z nich ma najlepszy sensor?

Każda ma świetny sensor.

Link to post
Share on other sites

1. SteelSeries ma 6500 DPI, a FK1 ma 3200 DPI.  Czy pomiędzy 3200 DPI, a 6500 DPI będzie widać różnice tak na oko?

2. Niby każda z nich ma świetny sensor,  ale Razer DA ma inny sensor od Rivala i FK1 (Rival i FK1 mają te same sensory), więc skoro inny sensor to na pewno są jakieś minimalne różnice.  Ale różnice na korzyść, której myszki?

Link to post
Share on other sites

Z tej trójki na papierze najlepszy sensor ma DeathAdder. W praktyce różnicę zobaczysz co najwyżej w feelingu, dlatego sensorem nie zawracaj sobie głowy

 

@VindoV

 

Skąd masz info o dwukliku w Chromie?

PS Nie kupisz używanej Chromy za mniej niż 200 zł.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie rival z tych trzech, sam posiadam. Razer to myszki dla szpanerów które reprezentują poziom myszek za 10zł (miałem z nimi styczność), a zowie słyszałem że idzie w strony razer (nie miałem w ręku).


Zdecydowanie rival z tych trzech, sam posiadam. Razer to myszki dla szpanerów które reprezentują poziom myszek za 10zł (miałem z nimi styczność), a zowie słyszałem że idzie w strony razer (nie miałem w ręku).

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie rival z tych trzech, sam posiadam.

Czyżby jakiś fanboy steela?

 

Razer to myszki dla szpanerów które reprezentują poziom myszek za 10zł (miałem z nimi styczność)

Myszki? Akurat myszki to robią dobre, dla szpanerów to od Razera są Krakeny. Poziom myszek za 10zł? Czyli rozumiem, że sensor w tej myszce za 10zł był taki sam jak w DA?

 

a zowie słyszałem że idzie w strony razer (nie miałem w ręku)

Idź do laryngologa.

 

@VindoV

 

Skąd masz info o dwukliku w Chromie?

Napisałem ogólnie o serii DA, bo właśnie często w Deathadderach występował dwuklik, a szczerze mówiąc wątpię, żeby Razer coś poprawił w tej sprawie.

Link to post
Share on other sites

Mógłby mi ktoś napisać dlaczego w wyborze tych trzech myszek,  większość wybiera Zowie FK1?  Nie tylko na tym forum są takie tematy i też większość jest za Zowie.  Co ma Zowie FK1 takiego lepszego od Rivala i DA?  Zowie najlepszy do CS?  Napiszcie w czym Zowie FK1 jest specyficzny, że prawie wszystkie opinie i recenzje tej myszki są pozytywne.


Odświeżam

Edytowane przez Mateusz121
Link to post
Share on other sites

Bo jest najlepszym wyborem.

 

No nie powiedziałbym. Znajdzie się wiele osób, którym o wiele bardziej podpasuje DA albo SS Rival. Wszystko odnosi się do osobistych preferencji i dyskusja o lepszości jednej z tych myszek nad pozostałymi nie ma większego sensu. FK też nie jest bez wad, a w dodatku ciężko będzie ją chwycić typowym palmem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zgodzę się, że nie jest bez wad (scroll słaby, przyciski podobno jakieś opóźnienia mają), ale Zowie FK1 to myszka, a nie jakieś świecące wynalazki. Steelseries czy Razer zamiast wsadzać do myszek swiecidelka mogliby poprawić jakość wykonania, bo to jest wspólna wada DA i Rivala.

Link to post
Share on other sites

Niby dlaczego większość pro graczy używa produktów Razera?  Dlaczego ludzie bogaci (np. youtuberzy)  posiadają myszy z Razera, a nie z innej firmy?  Jeżeli większość pro graczy używa Razer to coś musi znaczyć.  Nie na darmo Razer przez wielu graczy jest uważany za najlepszą firmą świata,  która produkuje myszki.

Link to post
Share on other sites

co jest dla Ciebie nie tak w wykonaniu DA?

Chodzi mi teraz ogólnie o serię DA. Pierwsze modele były bardzo dobre pod względem jakości (wiele osób użytkowało je kilka lat), a później było już tylko gorzej (ludzie bardzo często wymieniali DA 2013, bo był awaryjny i się psuł). Nie wiem jak to będzie w przypadku Chromy, bo jest zbyt krótko na rynku.

 

Niby dlaczego większość pro graczy używa produktów Razera?

Używają produktów Razera, bo Razer im za to płaci... Zresztą nie większość, ale garstka, bo ludzie już zrozumieli, że są firmy lepsze od Razera.

 

Dlaczego ludzie bogaci (np. youtuberzy)  posiadają myszy z Razera, a nie z innej firmy?

Bo nie znają się na sprzęcie.

 

Jeżeli większość pro graczy używa Razer to coś musi znaczyć.

Masz rację, to musi coś znaczyć - Razer dobrze płaci.

 

Nie na darmo Razer przez wielu graczy jest uważany za najlepszą firmą świata,  która produkuje myszki.

Śmiechłem

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Trochę mi się przypomina sytuacja z procesorami AMD.  Większość ludzi jedzie po firmie Razer,  bo mają słaby sprzęt  (Zazwyczaj jadą na Razera z powodu ceny),  tak samo z AMD.  Większość ludzi jedzie po AMD bo ich procesory 8 rdzeniowe są słabe do gier.  Przecież wystarczy dołożyć parę stów i ma się o wiele lepszy procesor z Intela,  pomimo rzekomych lepszych specyfikacjach podawanych przez producenta czyli AMD jak to mawiają ludzie.  Chociaż AMD jest tani, ale to zupełnie inny temat

 

A tak po za tym,  to nie mam za bardzo możliwości sprawdzić, która z tych trzech myszek będzie dla mnie najwygodniejsza, ponieważ w Media Markcie niestety nie ma na wystawie tych myszek.  Myszki te są tylko w pudełkach,  a nikt za bardzo nie pozwoli wyjąć z pudełka myszkę przed zakupem jej.

Edytowane przez Mateusz121
Link to post
Share on other sites

Musisz się ograniczyć tylko do tych, czy inne propozycje też wchodzą w grę?

Świetnymi myszkami są też Zowie ZA(poprawiona wersja FK, lekko podniesionh tył, lepszy scrool, powłoka i przyciski niż w FK), ec1-a(kształt ten sam co DA, ale przód łagodniej zakończony), mionix avior 7000(IMO najlepsza, ale i najdroższa propozycja).

 

Wszystkie te myszki będą się prowadziły wręcz identycznie. W każdej z nich jest ten sam sensor. Mogą się różnić feelingiem i implementacją sensora. Wydaje mi się, że najgorsza jest w DA, przez ich sterowniki(można je usunąc, ale trzeba kombinowac z ustawieniem dpi), powodujące dość wyczuwalny lag sensora, natmiast najlepsza jest w mionixie i zowie.

 

Produkty Zowie są bardzo ciekawą propozycją przez swoją prostotę. Brak jakichkolwiek sterownikow są na plus. Nic nie trzeba instalować, wszystko działa zaraz po podłączeniu.

Natomiast zaletą mionixa są rozbudowane i bardzo dobrze zrobione sterowniki.

 

Co do Rivala to jest to bardzo specyficzna myszka, o specyficznym kształcie. Ona musi po prostu pasować do ręki. Jej ścierająca się powłoka została poprawiona w nowej wersji myszki(brak loga nipu na górze pudełka).

 

FK-jak wcześniej. Wyczuwalny lag przycisków, nie najlepsze boczne klawisze i scrool. Sama powłoka nie przypadła mi do gustu. Podobno zostało to zmienione w nowej serii, ale sklepy nic o tym nie wiedzą. Bez tych wad jest ZA.

 

DA Chroma-bezsensowne dopłacanie do podświetlenia. Jak za mniejszą cenę możesz dostać wersje 2013, to brałbym ją. Jak mówiłem-strasznie zepsute sterowniki. Rozwidlony przód względem ec1-a, przez co dłoń nie leży zbyt naturalne.

Link to post
Share on other sites

Boshe...

 

DA Chroma - właśnie poleciał do szuflady, zastąpiony przez starą Kinzu v2. Świetnie leży w łapie, ale osobiście wolę jednak mniejsze gryzonie.

 

Rival - specyficzny kształt + kawał krowy.

 

FK1 - nie trzymałem w łapie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...