Skocz do zawartości

Zestaw +/-2700 renderowanie, obróbka filmów ,średnia grafika


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera :Praca , gry w średniej jakości 

  • Maksymalna kwota :2700+/-

Których części potrzebuję : Sama skrzynia bez monitora

Czy będę podkręcać sprzęt? :Nie

Rozdzielczość mojego monitora i model: Brak monitora.Zastanawiam się nad jakimś 24" full hd, ale to już osobny wydatek 

Specjalne wymagania : Przydał by sie jakiś dysk SSD ,może być nawet 128gb

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :Dysk hdd 1TB  (nie pamiętam modelu jest to jakiś samsung , jutro po pracy wpisze dokładny model ) 

Inne : Zależy mi na sprawnie działającym pc do pracy przy montowaniu i renderowaniu , ale lubię też pograć np. w CS:GO lub jakieś perełki które wychodzą na pc . Gram na konsolach więc nie zależy mi za bardzo na samej grafice i wydajności w grach . Lecz nie będę zły jak jakieś nowsze gry na średnich wymaganiach będą mi działać . Do zestawu można doliczyć extra jakiś monitor jak wspomniałem wcześniej 24"  . I też nie musi być na "wypasie".

Z góry dziękuję za pomoc :).

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli glownym celem jest redering to z czystym sumieniem można polecić FX ze wzgledu na dużą ilość wątków. Trzeba jednak mieć na uwadze wyższy pobór prądu.

Myślałem ,ze duża ilość wątków jest bardziej przydatna przy obróbkach graficznych , ale nie bardzo się znam . Wyższy pobór prądu to raczej nie problem , no chyba ,że to naprawdę dużo większy pobór niż przeciętny .

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Super, wydaje się ,że wszystko jest ok . Ale zastanawiam się czy nie zastosować dysku 1tb ze starego kompa i za to nie wziąć większego ssd . Po 16 sprawdzę dokładnie  model tego dysku i może panowie podpowiecie czy w ogóle do czegoś się nadaje ten dysk :)

I jeszcze jedno pytanko , nie wiecie czy jak bym zrobił takie zamówienie na morele to może by złożyli mi tego pc gratis? Można takie coś u nich wynegocjować przy zakupie za gotówkę ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Ale zastanawiam się czy nie zastosować dysku 1tb ze starego kompa i za to nie wziąć większego ssd

 

Pod obrókę FullHD musisz mieć 2 x HDD. Z jednego leci sam odczyt, zapis rendera kierujesz na drugi. Jednoczesny odczyt i zapis na jednym HDD staje się wąskim gardłem dla CPU.

 

 

 

nie wiecie czy jak bym zrobił takie zamówienie na morele to może by złożyli mi tego pc gratis? Można takie coś u nich wynegocjować przy zakupie za gotówkę ?

 

Jasne. Wejdź na stronę główną ZK i tam w FAQ masz podane kody promocyjne.  

Link to post
Share on other sites

Pod obrókę FullHD musisz mieć 2 x HDD. Z jednego leci sam odczyt, zapis rendera kierujesz na drugi. Jednoczesny odczyt i zapis na jednym HDD staje się wąskim gardłem dla CPU.

 

Ufff jak dobrze ,że napisałem na forum z prośba o zestaw . Rozumiem , to ma sens . Wcześniej pracowałem na laptopie , nie miałem pojęcia ,że to może tak działać .

 

Edit .

A nie może działać to tak ,że render będę kierował na dysk ssd ?

Edytowane przez Michaelzen
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...