Skocz do zawartości

Podkręcanie Intela Q9400


Recommended Posts

Witam właśnie zabrałem się za overclocking i podkręciłem procesor nie zmieniając napięcia do 2.74Ghz wcześniej miał 2.66ghz ale problem się zaczął już jak podkręciłem o 100mhz więcej i miałem już 2.75Ghz ale po resecie komp zaczął się wyłączać i przywróciło do 2.74Ghz i zacząłem ustawiać timingi i napięcia ale nic jak bym nie ustawił to dalej uparty nie chce się podkręcić więcej a chce mieć 3.6ghz żeby działał wydajniej z kartą. A może wy coś mi doradzicie jakiś poradnik wskazówka? no bo patrzyłem po forach niby są poradniki ale do płyt Asusa a one mają inaczej a ja mam Gigabyte z BIOSem 2009r a i moja specyfikacja komputera:

Płyta główna:Gigabyte EP41-UD3L
Procek: Intel Core2Quad Q9400 2.66ghz
RAM: 2x2GB Kingston KVR800D2N6K2/2G
Karta Graficzna: Geforce 650GTX 1GB
Zasilacz: Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm
Obudowa:Zalman Z9 Plus
Wentylator procesora marki:Cooler Master Hyper TX3

 

http://zapodaj.net/47121b9ea290f.jpg.html
http://zapodaj.net/64ca53a6bc4f0.jpg.html
http://zapodaj.net/43d1e973d2f24.jpg.html

Tu są zdjęcia z Biosu niech ktoś doradzi czy dobrze zrobiłem czy źle czy coś trzeba poprawić?


Widać forum mało pomocne i każdy ma to w du**e.

Edytowane przez polan90
Link to post
Share on other sites

Płyta słaba do OC, pamięci zwykłe kingstona czyli bez rewelki. Musisz po kolei znaleźć maksymalne zegary każdego z podzespołów czyli ram, cep przy tym też dochodzi NB i SB do tego masz mnożnik pamięci i cepa bo będziesz musiał później to zgrać tak, żeby się nie sypało. 3.6? nie wiem nawet czy tyle osiągnie mimo, że to 45nm penryn. Od pamięci możesz zacząć zmniejszając taktowanie CPU mnożnikiem w dół i dodając na szynie częstotliwości co podniesie zegar pamięci. Timingi raczej będziesz musiał ustawić bardziej łagodne niż fabryczne, ale na początek zobacz ile te pamięci polecą bez podnoszenia napięcia i zmiany timingów, Potem dowoltuj pamięci o 0.1 zobacz co będzie na sam koniec możesz spróbować pobawić się timingami. Napięcia na pamięciach nie przekraczałbym o 0.2. Taktowanie cepa znajdziesz po obniżeniu mnożnika dla pamięci(nie będziesz nimi ograniczony). Zobaczysz ile wyciśniesz z CPU bez podnoszenia napięcia na mostku, ale raczej OC nie będzie powalające bo na tej płycie procesor będzie miał niezłego Vdropa. Napięcie CPU o oczko w górę co wysypanie się aż będzie stabilny. Nie przekraczaj na cepie więcej niż 0.2V, bo chłodzenie super ultra wydajne też nie jest.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...