Skocz do zawartości

Origin/Orange/LTE


Recommended Posts

Heya,

 

jak zwykle mam problem, więc piszę, bo tylko tu znajduje pomoc.

Generalnie chodzi bardziej o córkę ( Sims 4 ) :)

 

Do sedna, od kilku dni nie mogę się zalogować do " Origin ".

Podczas uruchamiania pojawia się komunikat " origin logowanie online jest obecnie niemożliwe "

Próbowałem większości porad które podpowiedział wujek Google i lipa.

Może wy mi pomożecie :)

Moje narzędzia:

 

Internet LTE Orange ( wyprowadziłem się za miasto )

Router D'Link DWR 921 FW 2.08b

Komputery w sieci domowej

Stacjonarny win 7 z Nortonem ( brak blokad )

Lapek win 10 ( bez antwirusów ) świeża instalacja

 

Acha z komórki też nie mogę się zalogować, gdy łącze się po Wifii w domu, ale gdy odpalę dane mobilne ( play ) wszystko hula :)

 

Może to wina dostawcy, pomóżcie bo nie zniosę jęczenia :)

 

M

Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia, wydaje mi się że nie. 

Nie mam żadnych blokad typu porty.

Może jakiś zrzut ekranu by ci się przydał ?


Tak wyglądają moje ustawienia

https://drive.google.com/file/d/0B9gShSxdsisQQ3ltb3hDRVY0Q1U/view?usp=sharing

 

Adres IP zaczynający się na 10., z tego co widzę jest zmienny.

Edytowane przez ematgroup
Link to post
Share on other sites

Tak tylko, że ten Twój multiroom z racji tego, że jest od innego operatora idzie trochę innym kanałem niż bezprzewodowy internet który leci przez eNodeB.

 

Przywróć w routerze ustawienia fabryczne. Powinien mieć gdzieś dziurkę gdzie znajdziesz przycisk do twardego resetu.

Link to post
Share on other sites

No tak, ale nie jest to router z Orange?

 

Powiedz mi dokładnie co masz i jakim kanałem. Telewizję od Nki masz poprzez ich router po kablu. Internet masz od Orange poprzez mobilny dostęp z routerem LTE? Od Nki w pakiecie nie dostałeś neta?

Edytowane przez mabrothrax
Link to post
Share on other sites

Dobra Update:

 

Na pewno nie jest to wina routera ponieważ miałem jak pisałem wcześniej fu*k'up routera, wymieniłem go dzisiaj tymczasowo na ZTE, do D'linka trzeba się dostać poprzez lutowanie.

Niestety wymiana routera nic nie pomogła w kwestii logowania się do Origin, dalej pokazuje że nie można obecnie zalogować się online, czyt, nie mogę w ogóle korzystać z gier :( w sumie nie ja tylko córka z simsów :)

Co do Nk-i, wszystko mam w jednej sieci, mianowicie:

 

Antena z dachu podłączona jest pod " nowy " router kablami ( mocniejsze zbieranie sygnału ), od Routera odchodzi kabel rj45

( standard ), do kabla który rozprowadza po domu sieć, u córki podpięty pod ten kabel jest HUB z którego rozgałęziam kablami sygnał do Stacjonarnego komputera, routera ( aby był sygnał na piętrze wifii ) konsoli Xbox oraz do Nki, i teraz jak szlak trafi router to sieć w domu pada, ponieważ dekoder dodatkowy nki musi się widzieć w sieci z dekoderem głównym który jest na dole podpięty w taki sam sposób jak rzecz u córki w pokoju, czyli kabel ze ściany -->hub-->nk/tv/cloud/konsole/router :)

Link to post
Share on other sites

Zmieniałeś te DNSy? Sprawdzałeś czy to coś dało?

 

Zróbcie to obaj i sprawdźcie. Aha, i dodatkowo - przed zmianą DNS spróbuj zalogować się do Origin poprzez przeglądarkę -> https://www.origin.com/pl-pl/store/

 

Poza tym, sprawdźcie obydwaj z jakiej adresacji korzystacie, domyślam się, że z ipv4, spróbujcie przełączyć się na ipv6 jeśli akcja z DNSami nie zadziała.

 

Jeśli problem na sieci Orange będzie dalej występować, przyjrzę się temu w pracy ale będę od was wymagać podania numerów waszych usług internetowy - bez tego wam nie pomogę. Na PW najlepiej.


Próbowałem zreplikować błąd który macie i nie udało się, każde logowanie z sieci mobilnej było udane. W związku z czym wychodzi na to, że EA/Origin ma zablokowaną pewną pulę adresów w której niestety jesteście. Jedynym wyjściem będzie przełączenie się na ipv6.

Edytowane przez mabrothrax
Link to post
Share on other sites

Zmieniałeś te DNSy? Sprawdzałeś czy to coś dało?

 

Zróbcie to obaj i sprawdźcie. Aha, i dodatkowo - przed zmianą DNS spróbuj zalogować się do Origin poprzez przeglądarkę -> https://www.origin.com/pl-pl/store/

 

Poza tym, sprawdźcie obydwaj z jakiej adresacji korzystacie, domyślam się, że z ipv4, spróbujcie przełączyć się na ipv6 jeśli akcja z DNSami nie zadziała.

 

Jeśli problem na sieci Orange będzie dalej występować, przyjrzę się temu w pracy ale będę od was wymagać podania numerów waszych usług internetowy - bez tego wam nie pomogę. Na PW najlepiej.

Próbowałem zreplikować błąd który macie i nie udało się, każde logowanie z sieci mobilnej było udane. W związku z czym wychodzi na to, że EA/Origin ma zablokowaną pewną pulę adresów w której niestety jesteście. Jedynym wyjściem będzie przełączenie się na ipv6.

Spróbuje dzisiaj z tymi DNS, jeśli mój router ZTE na to pozwoli, bo rozumiem że tam mam to zmienić ? :)

Link to post
Share on other sites

Nie zmieniaj DNS. Problemem jest to, że wbijasz się do zablokowanej puli adresów. Zmień adresację z ipv4 na ipv6 - robisz to poprzez dodanie do swojego loginu /ipv6 - dla przykładu [email protected]/ipv6. W ustawieniach routera gdzieś tam masz użytkownika i hasło.


Dodam jeszcze, że namierzyliśmy mniej więcej pulę adresów która została zablokowana i postaramy się aby EA odblokowała te adresy.

Link to post
Share on other sites

Nie zmieniaj DNS. Problemem jest to, że wbijasz się do zablokowanej puli adresów. Zmień adresację z ipv4 na ipv6 - robisz to poprzez dodanie do swojego loginu /ipv6 - dla przykładu [email protected]/ipv6. W ustawieniach routera gdzieś tam masz użytkownika i hasło.

Dodam jeszcze, że namierzyliśmy mniej więcej pulę adresów która została zablokowana i postaramy się aby EA odblokowała te adresy.

 

 

ja mam w ustawieniach albo ipv4 albo ipv4v6 i biore jedno i drugie i nadal nie da się połączyć z origin

 

mam router huawei b593-s22 i nie wiem gdzie zmienic te dns a tplink to latwo było

i przez www na origin normalonie moge sie logować

Link to post
Share on other sites

Heya

 

przepraszam że dopiero teraz, nie mam możliwości zmienić DNS w Routerze, przypomnę że mam nowy ZTE.

Dodatkowo dostałem info z Orange że u nich wszystko jest ok.

Ja właśnie mam problem z logowaniem się zarówno przez aplikacje jak i poprzez stronę.

Szlak mnie trafi bez kitu :)

 

M

Link to post
Share on other sites

Nie możesz wpisać innego loginu, ani ustawić konfiguracji APN? No to cienko.

 

Potrzebny byłby inny router, nie od Orange do przetestowania - oczywiście nie wymagam tego od Ciebie.

 

Dla pocieszenia Ci powiem, że możesz restartować połączenie i próbować aż otrzymasz adres z niezablokowanej przez EA/Origin puli.

 

Próbuję z kolegami z pracy namierzyć publiczne adresy IP które są zablokowane żeby zgłosić się do EA Polska z prośbą o odblokowanie tych pul, ale przy internecie mobilnym jest to trochę utrudnione.

Link to post
Share on other sites

Także mam problem z internetem orange, mam router huawei b593 zmieniłem tam w opcjach adresacje na ipv6 loginu nie moge wyskakuje błąd. Pytałem znajomych to samo orange zablokował orgina i logowanie na strone EA ja od tygodnia walcze z obsługą w bok orange i mówią że nie ich wina, resetowałem router z 50 razy i nic jak nie działa logowanie tak nie działa na stronie i w aplikacji. Dzwoniłem do EA poinformowali mnie ze maja codziennie kilkadziesiąt tel w tej sprawie i to wina dostawcy internetowego. Jedni zwalają na drugich usłaga jak nie działa tak nie działa. Kupiłem sobie karte playa żeby chociaż się logować i włączyć jakieś gry bo na orange nie można.

 

Zreszta ludzie zakładają tematy na forum orange, ale nikt nie raczy rozwiązać problemu jeden z nich: http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,3449400002,title,origin-orange-lte,forumthread.html

Edytowane przez AdamPL5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...