Skocz do zawartości

Radeon R9 280 - Problem z obsługa


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MasterBarti,

Recommended Posts

Witam!

Jestem tutaj nowy i liczę na owocną współprace :D

Niedawno zakupiłem komputer, z kartą Gigabyte Radeon R9 280. Okazało się że zasilacz jest za słaby, dzisiaj przyszedł właściwy, wszystko po podłączałem, wydaje mi się że porpawnie :D

Kiedy włączyłem komputer pojawił się pierwszy problem: nie widziałem niczego aż do Windowsa (ładowania BIOS'u ani nic), dodam że kiedy klikam DEL czyli aby wejść do BIOS'u po prostu ekran nie reaguje. Dział tylko na Windowsie. Kolejny problem to to że karta nie jest wyszukiwana dopuki nie zainstaluje sterowników... może to normalne, nie wiem. I na koniec, to co najgorsze, karta nie działą w grach / bardzo źle działa. Włączyłem CS'a i gra działała tak samo jak na zintegrowanej karcie. Na koniec dodam że kiedy wyłączyłem kartę zintegrowaną... to to co w BIOS'ie czyli ekran kaput.

Mam Windows 10 Pro. Jeżeli będzie taka potrzeba, podam parametry ale dopiero potem (przepraszam) bo teraz muszę już wychodzić.

Pozdrawiam i z góry dziękuję :)

Link to post
Share on other sites

Podaj pełną konfigurację komputera.

 

Zasilanie do karty graficznej podłączyłeś???

 

Wtyczkę z monitora podłączyłeś do karty graficznej czy do płyty głównej???

 

Najnowsze sterowniki pobrałeś ze strony producenta???

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Dzieki za tak szybką odpowiedź, przepraszam z innych forów mam przyzwyczajenie że ludzie odpowiadają po kilku dniach...

ale to nie ważne tutaj podaję lepiej ułożony i kompletny problem + wszystko co potrzebne:

 

Problem:

1. Ekran nie działa przez całą fazę BIOS'u i nawet kiedy do niego wejdę

2. Karta nie przełącza się podczas grania w gry / działa tak słabo jak zintegrowana karta graficzna

3. Po wyłączeniu karty zintegrowanej ekran nie działa

 

Konfiguracja komputera:

Procesor: intel Core i5-4460

Karta graficzna zintegrowana: Intel HD Graphics 4600

Karta graficzna dedykowana: Gigabyte AMD? Radeon R9 280 (3GB DDR5 + 386? bit szyna)

Płyta Główna: Gigabyte B85M-D3H

Dysk: 1TB 7200... zapodziało się gdzieś pudełko i tylko tyle pamiętam

Zasilacz: Vero m1 600W (EU Edition)

 

Dodatkowe informacje:

1. Mam nowy zasilacz więc wszystko od nowa podłączałem.

2. Miałem mały incydent który poluzował blachę do której przyczepiona jest płyta główna.

3. Miałem mały problem z podłączeniem karty, otóż ma ona 6pin i 8pin, przy czym na kablu były one oddalone od siebie o około 10 cm kabla... a gniazdka się stykały. Przez to przy karcie wisi albo stoi pętelka kabla.

4. Co do sterowników miałem z nimi ogromne problemy: otóż od Gigabyte dostaje nieaktualne. Kiedy pobieram to CCC wygląda ono dziwnie, nie ma żadnych opcji właściwie tylko sprawdzanie aktualizacje i jakieś dziwactwa. Nie ma wyboru aplikacji przy których karta się uruchamia

5. Kiedy CCC odsyła mnie na stronę AMD po "aktualne" sterowniki, pobieram je po czym okazuje się że po ich zainstalowaniu dalej mam nie aktualne...

6. Monitor mam do płyty głownej... ma wejście bodajże PCI którego karta nie obsługuje (nie ma miejsca na przypięcie tego)

7. Co do strony producenta nie wiem jaka jest. Gigabyte odsyła mnie do AMD, a z kolei AMD (czyt. 5.)

 

To już chyba wszystko. Liczę na was i jeszcze raz przepraszam za "opóźnienie".

 

@EDIT

 

Właśnie zauważyłem coś czego mój mózg nie pojmuje... kiedy zainstalowałem sterowniki po raz pierwszy w "Device Manager" pisało "AMD RADEON ... 200 Series", teraz jest... "AMD Radeon HD 7900 Series"?...

Edytowane przez HardnerPL
Link to post
Share on other sites

Odłącz kartę (wyłącz komputer, odepnij zasilanie i wyciągnij kartę). uruchom komputer i wejdź do BIOS - wyłącz zintegrowaną grafikę Intela.

 

Podłącz AMD i do niej podepnij monitor, uruchom komputer.

 

W zależności od wersji sterowników może wyświetlać 7900 lub R9 200 bo to ta sama karta.

Edytowane przez chrisplbw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Odłącz kartę (wyłącz komputer, odepnij zasilanie i wyciągnij kartę). uruchom komputer i wejdź do BIOS - wyłącz zintegrowaną grafikę Intela.

 

Podłącz AMD i do niej podepnij monitor, uruchom komputer.

 

W zależności od wersji sterowników może wyświetlać 7900 lub R9 200 bo to ta sama karta.

Dzięki, już się za to zabieram, za około kilkanaście minut powiem jak poszło.

No i przerąbane. Nie działa a nie dość teraz nawet BIOS się nie włącza z powodu braku karty graficznej chyba. Długi i 3 krótkie piknięcia.

Jak w 2 moim poscie widac nie da sie do AMD podpiac...

Link to post
Share on other sites

Poskładaj wszystko do kupy, wsadź tą kartę do płyty głównej, podepnij zasilanie do karty tak jak powinno być podłączone oraz monitor podłącz do karty graficznej a nie do płyty głównej. Sprawdź czy się pokaże obraz i załaduje Windows. Jeśli nie to przełącz kabel od monitora do płyty głównej i uruchom od nowa komputer. Sprawdź czy będzie obraz. Jeśli nie radzisz sobie to poproś kogoś z otocznia żeby Ci sprawdził ten komputer i czy karta prawidłowo działa. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po raz kolejny nie da sie podlaczyc ekranu do karty. Zasilanie probowalem poprawic dalej nie dziala... karta nie ma prawa nie dzialac nowa i testowana. Czy moze byc problem spowodowany lekko poplatanymi kablami? Moze nie lekko :D Teraz jak uruchomilem SYSTEM swieci na zielono a HDD nic. Poprawie jeszcze kabel od HDD i nie wiem co jeszcze mozna. Utknalem.

Albo brak ekranu albo nawet BIOS sie nie wlacza bo nie ma karty...

Link to post
Share on other sites

Po raz kolejny nie da sie podlaczyc ekranu do karty. Zasilanie probowalem poprawic dalej nie dziala... karta nie ma prawa nie dzialac nowa i testowana. Czy moze byc problem spowodowany lekko poplatanymi kablami? Moze nie lekko :D Teraz jak uruchomilem SYSTEM swieci na zielono a HDD nic. Poprawie jeszcze kabel od HDD i nie wiem co jeszcze mozna. Utknalem.

Albo brak ekranu albo nawet BIOS sie nie wlacza bo nie ma karty...

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Z kartą powinieneś dostać przejściówkę dvi->vga, coś takiego:

http://www.right-products.com/E-Sales/DVI_Cables/DVI_to_VGA_Adapter_1.jpg

i przez nią podłączasz monitor kablem vga do karty graficznej.

 

Nie pchaj jej na siłę, bo jest kilka rodzajów gniazd dvi. W conajmniej jedno na karcie powinno się dać ją podłączyć.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Musi działać. Póki co masz w biosie ustawione by obraz startował z dedykowanej karty, więc nie działa. Jeśli byś ją wyciągną i zresetował bios przy pomocy baterii lub zworki to komputer wystartuje.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam te koncowke oraz mam przejscie z niej do hdmi. Lepiej uzyc tych 2 czy 1 jak sadzicie? Narazie uzyje 1 jak nie zadziala to 2 i dam info jak poszlo. Dzieki wszystkim za pomoc :)

Dzieki wszystkim! :3 Znalazłem przejściówkę, wszystko śmiga :D Wybaczcie mój głupi błąd, ale najlepsza karta graficzna jaką miałem okazję uzywać do dziś to GeForce Gt 9800 :) Dzięki jeszcze raz działa :*

Link to post
Share on other sites

No i do pełni szczęścia zainstaluj sobie jeszcze najnowsze storowniki ze strony AMD. Aktualnie 15.8 Beta ;)

 

PS: Ta karta z reguły bardzo fajnie się podkręca, sam jeszcze nie dawno miałem HD7950 (r9-280) i działał stabilnie na dość wysokich zegarach. Wtedy ciągnął Wiedźmina 3 w 1080p na ustawieniach prawie maksymalnych z bardzo grywalną szybkością ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czytaj ze zrozumieniem chłopie :D "z tego co wiem Procesora mojego się nie podkręca a on będzie prędzej ograniczeniem w tedy..." chodzi o to że karta jest lepsza od procka i jej nie ma potrzeby podkręcać jeżeli procek będzie ją ograniczał :)


Temat do zamknięcia, pogadamy sobie może na priw ;D

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...