Skocz do zawartości

Prośba o porade - odsyłac czy nie ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez drachenfeles,

Recommended Posts

Witam,

 

od tygodnia używam P2314H i niestety okazało się że podczas edycji tekstu prawa strona jest ciemniejsza obrazu w edytorze niż lewa zdjęcia wykonane w ciemności potwierdziły moje obawy.

 

http://snag.gy/vkRl0.jpg

Z 3 m

http://snag.gy/DPUpO.jpg

Z bliska

 

Podobno jest to typowe dla rev. A01 że biel po lewej stronie podchodzi pod żółć, a po prawej w niebieski.

 

 

 

Pytania:

 

Potrzebuje porady czy jest to typowe dla ekranów AH-IPS, aby lewa strona trochę różniła się od prawej?

 

Czy na moim miejscu odesłalibyście ten egzemplarz i zamówili kolejną sztukę P2314H?

 

Czy taka nierówność podświetlenia nie będzie miała negatywnego wpływu na moje oczy po paru latach użytkowania?

 

 

Oftop

Lub ewentualnie jest lepszy jakiś wybór monitora, który spełniłby poniższe wymagania:

  • 22 lub 23 cale FHD;
  • Dobre odwzorowanie kolorów;
  • Input lag pozwalający na bezproblemowe granie (amatorskie 60 fps mi starczy);
  • DC;
  • Do 1k zł;

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zaryzykowałem i trochę poodciskałem panel w miejscach przez obudowę, gdzie był problem (w sumie prawie do okola) teraz wygląda to tak:

 

http://snag.gy/6eokB.jpg

z kilku metrów zrobione zdjęcie na testowym tle po operacji dociskania jak teraz wg. was się to prezentuje ?

 

Problem raczej leży głębiej mimo że się poprawiło to nada lekko żółtawy mam margines podczas edycji tekstu, najgorzej to wygląda gdy czytam sobie mangę na dwóch stronach (ten lekko żółtawy narożnik).

 

 

No cóż chyba wyśle monitor z powrotem i poszukam czegoś z wyższej półki, albo zaryzykuje z tańszymi.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez xernos2
Link to post
Share on other sites

Dziękuje wam za poradę, utwardziliście mnie w przekonaniach.

 

Przejrzałem wątki na forach i ten jaśniejszy lekko żółtawy narożnik występuje praktycznie w wadach w większości opinii o tym modelu, prawdopodobnie ten panel LG montowany tak ma (monitor wraca do sklepu).  Ponieważ uważam że spotka mnie ten sam los z nową sztuką tego modelu zaczynam się rozglądać za jakąś alternatywą. Monitor 24 calowy wydaje się za duży, jak się siedzi góra metr od ekranu, a 22 cale mogą być za małe do moich podstawowych zastosowań. Na moje szczęście będę miał okazje to przetestować w weekend kiedy to pożyczę z pracy P2212H (matryca trochę inna) - tam nie ma za bardzo na czym sprawdzić "normalnego" mojego użytkowania takiego ekranu (Anime oglądane z 3m, siedzenie i granie z około metra w RTS/RPG, bardzo rzadko FPP i przeważnie solo).

 

Na chwilę obecną bardzo ciekawie wygląda EV2336W - przekracza trochę budżet, ale biorąc pod uwagę moje wyczulenie na barwę i nie wielkie zacięcie graficzne powinno być dobrze (kilka miesięcy pracowałem w małej agnacji reklamowej na PS/AI/Quark zanim nie znalazłem lepszej posady, jako Administrator Linux'a - pracuje się gdzie można najlepiej bliżej zainteresowań :] ).

 

Może jeszcze warto jakiś model brać pod uwagę, bo monitor, jaki zakupiłem pierwszy raz z kompem w wersji oszczędnościowej AHIPS raczej nie wchodzi w grę. Tandetna podstawka umożliwiła  strącenie z biurka monitora AOC i2369VM (tamta sztuka miała bardzo dobrą czerń), ale nawet ten Dell trochę mniej męczył wzrok  mimo tego zabarwienia ekranu z lewej żółty z prawej niebieski odcień (DC).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez xernos2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...