Skocz do zawartości

Głośniki do PC (gry, muzyka, filmy)


Recommended Posts

Witam,

Potrzebuję rady -. wyboru głośników.

 

Karta dźwiękowa zintegrowana na płycie ASROCK socket AM2+ (coś Realteka).

Dodatkowe pytanie - czy wymiana na Asus Xonar DG (karta za ok 150zł) poprawi jakość dźwięku w muzyce, filmach, grach? Czy zmiana nie ma sensu biorąc pod uwagę fakt, że na głośniki planuję wydać maksymalnie 300zł. Obecnie mam stareńkie 2.1 creativa, na które co prawda nie narzekam, ale chcę zmienić bo są brzydkie już niszczeją delikatnie od zewnątrz,

Jeżeli chodzi o nowe głośniki to zależy mi żeby miały wyjście na słuchawki, tak aby nie schylać się do kompa żeby je podłączać (przedni panel audio mi nie działa z obudowy). Ważne również aby były (o ile to możliwe w tej cenie) wykonane z drewna lub jakiejś dobrej płyty, nie chce żeby trzeszczało i buczało. Fajnie by było jakby miały też jakiś pilot lub chociaż pokrętła do osobnej regulacji trebli i bassów.

 

Głośniki które mi przypadły do gustu to GENIUS SP-HF2020 V2 31731043100. Kosztują ok 350zł. Czy są to dobre głośniki do muzy/gier/filmów, tj. wszystkiego .... ? W sumie naczytałem się, ze maja kiepską regulację głośności oraz są wykonane stosunkowo kiepsko. No ale może to są odosobnione przypadki, nie wiem...

Czy można kupić coś sensownego jakościowo w takich pieniążkach lub nawet taniej? . I czy warto dokupić do tego kartę ASUSA? Czy niewiele to zmieni?

 

I jeszcze jedno pytanie do Was ekspertów - co będzie lepsze? 2.0 czy 2.1? Teraz mam 2.1 ale troszke mi przeszkadza subwoofer, ponieważ mam mniej miejsca niż kiedyś., W przypadku zestawu 2.0 zaoszczędze troszkę przestrzeni na podłodze. Ale czy 2.0 to dobre rozwiązanie... ?

 

Głównie do gier to ma byc (World of Tanks, jakieś przygodówki, PES, NBA), ale też często muzyki oraz filmów.

Dziękuję i pozdrawiam,

Edytowane przez mrAnswer
Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

Dzięki!

Zakupiłem 

Modecom MC-HF10

Jednak wadliwe - prawy głośnik (ten z regulacją i z zasilaniem) po jakimś czasie zarzyna bzyczeć, wtedy wystarczy głośnik obkręcić o 360* kilka razy i problem znika. Bubel taki, chociaż grają przyzwoicie. Miał ktoś takie przypadki?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...