Skocz do zawartości

procesor athlon64 3500+ nie mogę zainstalować systemu x64


Recommended Posts

Witam, mam procesor Athlon64 3500+, próbowałem zainstalować system windows 7 64 bitowy i po uruchomieniu przy starcie płyty wyskakuje mi komunikat że mój procesor obsługuje tylko x86.

 

Dlaczego nie mogę zainstalować 64 bitowego systemu?

 

płyte mam ga-m52-s3p

 

zainstalowałem  najnowszego biosa nic to nie dało, w starym systemie xp x86 który miałem wcześniej sprawdzałem jak system widzi procesor i w wynikach jest info że obsługuje tylko 32-bity zamiast 64 chodź to Athlon64 3500+, system win7 x86 który mam od niedawna również pokazuje że procesor obsługuje tylko 32 bity

 

http://wstaw.org/m/2015/09/17/2_jpg_640x400_crop_q85.jpg

 

 

Obsługa 64 bitów Nie ??

 

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to odpuść 64bit na 2GB ram i tym procku.

Inna sprawa że poszukaj w biosie jakiś opcji związanych z 64-ma bitami.

 

Będę zwiększał ram, już mam zamówione 2 dodatkowe giga stąd ta zmiana, w biosie już szukałem ale znalazłem tylko to "power managment setup" >>> HPET Mode >>>> [32-bit mode] lub [64-bit mode] do wyboru, po zmianie nic się nie dzieje, cały czas ten sam błąd

 

korzystałem z tego artykułu jak sprawdzać jak system operacyjny identyfikuje procesor ile bitowy system może obsługiwać

http://www.pcworld.pl/news/359730/Jak.sprawdzic.czy.procesor.w.twoim.komputerze.nadaje.sie.do.obslugi.64.bitowej.wersji.Windows.Windows.XP.Vista.7.html

 

sprawdzałem na windows xp i windows 7 i za każdym razem procesor był rozpozanawalny jako obsługujący tylko 32 bity

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...