Skocz do zawartości

Lumia 535DS - Wymiana pękniętego digitizera.


Recommended Posts

Witam ;)

Dziś rano miałem okazję zbić szybkę w swojej Lumii, po upadku zrobił się dość duży pajączek i nie działa większość powierzchni ekranu (na dotyk reaguje tylko lewy-górny róg ekranu). 
Chcę się dopytać co do wymiany zbitego dotyku. Czytając na internecie cały zabieg wydaje się dość prosty. Rozkręcić, podgrzać czymś stary digitizer (suszarka?), podważyć go czymś, wyczyścić, przykleić nowy i skręcić. 
Teraz pytania.
Czy ekran po zdjęciu szybki mogę wyczyścić alkoholem izopropylowym? Czy może powinienem skorzystać z czegoś innego?
http://allegro.pl/dotyk-digitizer-szybka-ekran-microsoft-lumia-535-i5644337592.html
Myślę o zamówieniu tego digitizera, tylko nie wiem jak to wygląda z klejeniem. Klej jest już nałożony na element? Czy może to jest to żółte "coś" położone na szybce na zdjęciach?
Ogólnie czy ktoś z Was już samodzielnie wymieniał szybkę i czy może mi powiedzieć czy to zadanie jest w miarę prostę i przy odrobinie cierpliwości i pewnej ręki wykonywalne dla zwykłego człowieka (patrząc pobieżnie na instrukcje z internetu zabieg wydaje się być prosty w wykonaniu).

 

Model telefonu to Microsoft Lumia 535 dual sim

Link to post
Share on other sites

Co do sciagania to zalezy od modelu, czasem trzeba dluzej grzac (wystarczy suszarka)... klej to raczej to cos zoltego ;) tzn klej do szybki, gdyz dob digi jest zawsze zalozony... tzn taka pseudo guma co dochodzi do ekranu :) zadanie jest proste jesli nie trzesa Ci sie rece ;) trzeba uwazac na ekran oraz tasmy laczace ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...